Zdrowo i pozytywnie

IBUPROFEN ZABIJA CO ROKU TYSIĄCE LUDZI, WIĘC JAKA JEST ALTERNATYWA?

IBUPROFEN ZABIJA CO ROKU TYSIĄCE LUDZI, WIĘC JAKA JEST ALTERNATYWA?

Naukowcy twierdzą, że „Długotrwałe stosowanie dużych dawek środków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen lub diklofenak, jest równie niebezpieczne pod względem ryzyka zawału serca, jak stosowanie leku Vioxx, który został wycofany z powodu potencjalnych zagrożeń’’.

– Reuter’s

Lek Vioxx w 2004 r. był odpowiedzialny za prawie 30 000 przypadków zawałów serca i nagłych zgonów sercowych w latach 1999-2003. Badania naukowe dowodzą że Vioxx powodował ataki serca oraz udary, lecz producent leku firma ‘’Merck’’ milczała, gdy liczba ofiar śmiertelnych stale rosła.

Raport Reutersa skupił się na nowych badaniach, wskazujących, że ryzyko zawału serca wzrasta aż o jedną trzecią, a ryzyko niewydolności serca podwaja się u osób, które częściej używają ibuprofen.

Dlaczego tak wielu ludzi bierze leki, które w składzie mają ibuprofen?

Ból i stany zapalne są praktycznie codziennymi dolegliwościami w dzisiejszych czasach. Podczas gdy większość przypadków możemy złagodzić i zniwelować, zmieniając naszą dietę i zmniejszając stres a także wykluczając chemie z naszego pożywienia i środowiska, to takie podejście wymagają czasu, dyscypliny i energii, a czasami po prostu chcemy, aby ból ustał natychmiast. W tych często kompulsywnych momentach zażywamy pigułki dostępne bez recepty, aby usunąć ból.

Problem polega na tym, że jeśli robimy to zbyt często, możemy zabić nie tylko ból ale także nasz organizm.

Ibuprofen w połączeniu z aspiryną jest odpowiedzialny za zwiększoną śmiertelność z przyczyn sercowych i ogólnych oraz powoduje ponad dwadzieścia poważnych i niekorzystnych skutków zdrowotnych, w tym:

 – Niedokrwistość

 – Uszkodzenie DNA

 – Utrata słuchu

 – Nadciśnienie

 – Śmiertelność po zachorowaniu na grypę

 – Poronienie

Nie tylko sam ibuprofen podnosi ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i śmiertelności. Wydaje się, że cała kategoria niesteroidowych leków przeciwzapalnych ma tę ciemną stronę. Choroby sercowo-naczyniowe i śmiertelność sercowa są na liście niepożądanych skutków ubocznych w ponad 100 lekach związanych z ich stosowaniem.

Co więc robić? Ból to ból. Niezależnie od tego w jakiej jest się sytuacji, znalezienie ulgi jest najwyższym priorytetem.

Badania nad naturalnymi alternatywami dla Ibuprofenu.

Oto kilka badań opartych na dowodach naukowych dotyczących alternatyw dla ibuprofenu, pochodzących z ‘’National Library of Medicine’’.

Imbir – badanie z 2009 roku wykazało, że kapsułki imbiru (250 mg, cztery razy dziennie) są tak samo skuteczne jak leki oparte na ibuprofenie w łagodzeniu bólu u kobiet związanych z ich cyklem miesiączkowym, łagodząc pierwotne bolesne miesiączkowanie.

Arnika – badanie przeprowadzone na 2007 r. wykazało, że miejscowe leczenie esencją z kwiatu arniki było równie skuteczne jak ibuprofen w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, ale z mniejszą częstością występowania działań niepożądanych.

Połączenie: Astaksantyna, Ginkgo biloba i witamina C – badanie na zwierzętach z 2011 r. Wykazało, że ta kombinacja działa lepiej niż ibuprofen w zmniejszaniu zapalenia dróg oddechowych związanego z astmą.

Chińska jarmułka (baicalin) – badanie na zwierzętach w 2003 r. Wykazało, że związek w chińskiej jarmułce znany jako baicalin był równie skuteczny jak ibuprofen w zmniejszaniu bólu.

Kwasy tłuszczowe omega-3: Badanie przeprowadzone na ludziach w 2006 r. Wykazało, że kwasy tłuszczowe omega-3 (od 1200-2400 mg dziennie) były tak samo skuteczne jak ibuprofen w zmniejszaniu bólu stawów, ale z dodatkową korzyścią wynikającą z brakiem skutków ubocznych.

Panax Ginseng – badanie na zwierzętach z 2008 roku wykazało, że żeń-szeń panax ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne podobne do ibuprofenu, co wskazuje na jego możliwe właściwości zapobiegające zapaleniu stawów.

Dziurawiec zwyczajny – badanie na zwierzętach z 2004 r. Wykazało, że dziurawiec zwyczajny był dwa razy skuteczniejszy niż lek przeciwbólowy.

Antocyjany ze słodkich wiśni i malin – badanie przeprowadzone w 2001 r. Wykazało, że antocyjany ekstrahowane z malin i czereśni były tak samo skuteczne jak ibuprofen i naproksen w tłumieniu enzymów powodujących zapalenie takich jak cyklooksygenaza-1 i 2.

Bazylia Azjatycka (Holy Basil) – Badanie z 2000 roku wykazało, że święta bazylia zawiera związki o działaniu przeciwzapalnym porównywalnym do ibuprofenu, naproksenu i aspiryny.

Oliwa z oliwek (oleocanthal) – wykazano, że związek występujący w oliwie z oliwek znany jako oleocanthal ma właściwości przeciwzapalne.

Źródło:

https://www.greenmedinfo.com/blog/ibuprofen-kills-more-pain-so-what-alternatives

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IBUPROFEN ZABIJA CO ROKU TYSIĄCE LUDZI, WIĘC JAKA JEST ALTERNATYWA?

Globalna Świadomość4 stycznia 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułMISTYCZNE DRZEWA EDENU.Następny artykułSIEĆ 5G STARTUJE W 7 NAJWIĘKSZYCH MIASTACH POLSKI!

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DIOKSYNY – ZABÓJCZA TRUCIZNA GLOBALISTÓW PRAWIE W KAŻDYM RODZAJU POŻYWIENIA GLOBALNA.INFO NA YOUTUBE DOŚĆ CENZURY NA YOUTUBE – PRZECHODZIMY NA

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • IBUPROFEN ZABIJA CO ROKU TYSIĄCE LUDZI, WIĘC JAKA JEST ALTERNATYWA?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?