Niewygodnie informacje

SIEĆ 5G STARTUJE W 7 NAJWIĘKSZYCH MIASTACH POLSKI!

No i stało się! Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Cyfrowy Polsat rozpoczął budowę pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD. W 2020 roku system zostanie uruchomiony w 7 największych miastach w Polsce.

Przeprowadzone w 2019 roku testy zakończyły przygotowania sieci Plusa do uruchomienia pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G. Obecnie rozpoczęła się już budowa sieci 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD.

W 2020 roku system zostanie uruchomiony na 100 stacjach bazowych, będą wyposażane one w nowoczesny sprzęt sieciowy 5G dostarczony przez firmy Nokia i Ericsson.

Budowa sieci 5G Grupy Cyfrowy Polsat na początku będzie realizowana w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Oto oficjalne stanowisko Członków Zarządu Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus:

“Zawsze powtarzamy, że wolimy działać i mówić konkretnie o tym, co już robimy niż tylko opowiadać o planach czy zamierzeniach. Dzisiaj mamy dla Polaków konkretną informację – zakończyliśmy przygotowania i rozpoczynamy budowę pierwszej w Polsce sieci 5G. To już nie będą testy czy próby – będą to komercyjne usługi dostępne tak jak wszystkie inne w naszej ofercie” – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. i Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus’’.

‘’Budowa sieci 5G Grupy Cyfrowy Polsat na początku będzie realizowana w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Na jej potrzeby zostały przeznaczone posiadane przez Grupę zasoby w paśmie 2600 MHz TDD, pozwalające przy użyciu technologii MIMO 4×4 i QAM256 przekroczyć prędkość 500 Mb/s’’.

‘’Celowo rozpoczynamy budowę nie w jednym, ale kilku miejscach w Polsce. Dzięki temu mieszkańcy 7 miast będą mogli skorzystać z atutów pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G” – mówi Justyna Kulka, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o., operatora sieci Plus’’.

Mało znanym faktem jest to, że z początkiem Nowego Roku w Polsce podniesiono normy promieniowania elektromagnetycznego. Bramą do tego jest rozporządzenie ministra zdrowia, decydujące o stukrotnym zwiększeniu obowiązujących norm promieniowania elektromagnetycznego. Decyzja ta była konieczna do wdrożenia technologii mobilnego internetu piątej generacji.

Rozporządzenie zakłada zwiększenie dopuszczalnych norm promieniowania pola elektromagnetycznego do gęstości mocy wynoszącej 10 W/m2 dla częstotliwości z zakresu od 2 do 300 GHz. Jest to zgodne z unijnym standardem oraz ze standardami WHO.

W Polsce obowiązywały do tej pory normy promieniowania elektromagnetycznego jeszcze z czasów PRL i nikt ich nie zmienił od 1984 roku.

Jest jednak druga strona medalu, teoretycy spiskowi i niezależni badacze na całym świecie twierdzą jednogłośnie, że technologia 5G będzie początkiem onkologicznej pandemii.

Co możemy robić w sytuacji wprowadzenia sieci 5G w życie? Najlepiej jest działać lokalnie.

  • wyłączaj router na noc
  • jeśli możesz korzystaj z połączeń kablowych.
  • nie używaj technologii Bluetooh,
  • odkładaj na noc telefon jak najdalej od głowy
  • nie przykładaj słuchawki do ucha od razu po wybraniu numeru tylko po połączeniu
  • korzystaj z zestawów głośnomówiących.

Takie działania pozwolą nam zminimalizować negatywne oddziaływanie promieniowania elektromagnetycznego na nasze zdrowie.

2 komentarze

  • szczurek

    Pod oknem mieszkania mojego śp. ojca utworzono plac manewrowy dla kursantów nauki jazdy. Szefowie firmy, która realizowała te kursy, pisemnie oświadczyli ojcu, że samochody nauki jazdy wyposażone są w katalizatory i z rur wydechowych wydzielają czystsze powietrze niż pobierane do silników. Po kilku latach ojciec zmarł na chłoniaka… ale to chyba nie żadnego związku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *