Zdrowo i pozytywnie

SKUTECZNE METODY OCZYSZCZANIA ORGANIZMU Z ALUMINIUM.

Metale ciężkie – rtęć, kadm i arsen – występują obecnie w środowisku w ilościach takich, że niemal wszyscy jesteśmy nimi zatruci do pewnego stopnia. Dowody sugerują, że przewlekła ekspozycja na niskie dawki metali ciężkich może być przyczyną wszelkiego rodzaju działań niepożądanych, w tym problemów z płodnością i obniżenia ilorazu inteligencji.

Czy wiesz ile szkodliwych składników może odkładać się na co dzień w Twoim ciele? Toksyczne obciążenia, ukrywają się w wodzie z kranu, pożywieniu, plombach dentystycznych, starej farbie, lekach, sprzęcie kuchennym/ akcesoriach kuchennych, a nawet w kosmetykach i przyborach toaletowych.

ŹRÓDŁA POCHODZENIA ALUMINIUM.

 • garnki kuchenne
 • folia i tacki aluminiowe
 • piwo i napoje w puszkach
 • proszek do pieczenia
 • sól warzona
 • mąka wybielana
 • sery modyfikowane
 • woda kranowa
 • preparaty na nadkwasotę
 • szczepionki
 • niektóre leki
 • spalarnie śmieci
 • dezodoranty, szampony

SCHORZENIA SPOWODOWANIE PRZEZ NADMIAR ALUMINIUM W ORGANIZMIE.

 • anemia i schorzenia krwi
 • próchnica zębów
 • chroniczne zmęczenie
 • krzywica
 • zaburzenia pracy tarczycy, wątroby, nerek
 • problemy neurologiczne
 • skolioza
 • zaniki pamięci
 • leukocytoza
 • osteomalacja
 • wrzody
 • choroba Parkinsona
 • choroba Alzheimera

Jednorazowa ekspozycja na którykolwiek z tych metali w dużej ilości może spowodować natychmiastowe wystąpienie objawów toksyczności – mdłości, wymioty, bóle głowy i drgawki. Aczkolwiek to długotrwałe zatrucie niskimi dawkami jest ostatnio obiektem wielu badań.

Nasze ciało jest zazwyczaj dobrze przygotowane do radzenia sobie z toksynami, takimi jak metale ciężkie, lecz jeśli pozostaje przeciążone, mogą one zacząć odkładać się w organizmie.

W ciężkich przypadkach, niezbędne może być wdrożenie leczenia lekami chelatującymi, chroniącymi nasz organizm przed niedoborem, zatruciem i zbyt wysokim stężeniem pierwiastków, które łatwo przedawkować.Polega ono m.in. na podawaniu aminokwasów wiążących jony metali, znajdujące się we krwi i tkankach, co ogranicza ich toksyczność i umożliwia usuwanie z organizmu.

Trzeba pamiętać, że aluminium w szczepionkach jest „n” razy bardziej toksyczne, aniżeli aluminium zawarte w produktach spożywczych.

O tym, że aluminium przyczynia się do choroby Alzheimera, wiadomo jest od lat 80. ubiegłego wieku. Nawet Ministerstwo Środowiska opisywało tę chorobę w terenach skażonych aluminium, w wydawanych przez siebie publikacjach.

W szczepionkach aluminium jest w postaci nanocząsteczek, a te są wielokrotnie trudniejsze do usunięcia z naszego organizmu. Nanocząsteczki są zjadane przez makrofagi – MF i transportowane po całym organizmie. MF zawierające aluminium spokojnie przenikają barierę krew-mózg.

Nanocząsteczek nie można usunąć przez nerki. Cząstki adiuwanta nie krążą we krwi, tylko wraz z makrofagami usadawiają się w różnych narządach takich jak: mózg, śledziona, węzły chłonne. W nich ulegają konwersji jonowej.

Istnieje wiele prostszych i bezpieczniejszych sposobów na to, by pomóc organizmowi w samodzielnym pozbyciu się metali ciężkich. Dla osiągnięcia najlepszych wyników, postaraj się współpracować z doświadczonym lekarzem, który dostosuje porady do indywidualnego przypadku i dobierze odpowiednie dla Ciebie metody leczenia oraz dawkowanie.

USUŃ CZYNNIKI TRUJĄCE ZE SWOJEGO OTOCZENIA.

Pierwszym krokiem jest określenie, gdzie w twoim otoczeniu mogą się ukrywać metale ciężkie, a następnie ograniczenie kontaktu z nimi tak bardzo, jak to tylko możliwe.

• Rozważ usunięcie plomb amalgamatowych.

• Rzuć palenie! To największe źródło skażenia kadmem i nie mówcie że się nie da, mi się udało to uda się też wam!

• Unikaj spożywania pokarmów wysokiego ryzyka lub ogranicz je. Niektóre pokarmy znane są jako potencjalne źródło ołowiu, rtęci i kadmu. Lista obejmuje: owoce morza, ryby słodkowodne i pochodzące z wód przybrzeżnych, morskie ryby głębinowe, takie jak tuńczyk, miecznik i rekin; mięso i podroby pochodzące z intensywnej hodowli, zwłaszcza wątróbkę i nerki; warzywa i owoce z upraw opryskiwanych pestycydami; przetworzoną żywność; alkohol; i kofeinę.

• Zwróć uwagę na metale ciężkie w produktach gospodarstwa domowego i postaraj się znaleźć bezpieczne odpowiedniki.

• Zainstaluj dobrej jakości system filtracji wody.

• Jeśli w Twojej pracy masz kontakt ze szkodliwymi metalami, zapewnij dobrą wentylację swojego stanowiska.

Badanie przeprowadzone na osobach wytwarzających ceramikę, pracujących ze szkliwami zawierającymi kadm i ołów, wykazały, że te z nich, których studia były należycie wietrzone miały znacząco niższy poziom tych toksycznych metali w analizie włosa.

Dysponujemy całkiem pokaźnym arsenałem do walki z metalami ciężkimi oto one:

ALGI.

Jednokomórkowy, słodkowodny glon jest bogatym źródłem chlorofilu, mającego zdolność wiązania metali ciężkich (kadmu, ołowiu i rtęci) i ułatwia ich usuwanie z organizmu. Chlorella zawiera też glutation, kluczowy związek dla naturalnej detoksykacji naszego ciała.

Upewnij się, że zakupiony preparat jest dobrej jakości, gdyż sama Chlorella również może być skażona metalami ciężkimi.

Spirulina, kolejna słodkowodna alga, również może być pomocna w odtruciu organizmu z metali ciężkich, zwłaszcza z ołowiu. W tym przypadku także upewnij się, że Twój wybór padł na suplement od dobrego producenta.

KOLENDRA.

To nie tylko smaczny dodatek do potraw curry i sałatek. Kolendra jest także doskonałym środkiem oczyszczającym.

Badacz, dr Yoshiaki Omura odkrył, że po spożyciu wietnamskiej zupy zawierającej to zioło, pacjenci wydalali więcej toksycznych metali.

Ponadto kolendra w postaci tabletek najwyraźniej pomogła pacjentom wydalić złogi rtęci, które powstały w ich ciałach po usunięciu plomb amalgamatowych.

Spróbuj przez około trzy tygodnie spożywać 2 łyżeczki dziennie pesto z kolendry.

SELEN.

Ten niezbędny pierwiastek śladowy może pomóc przeciwdziałać toksycznemu działaniu rtęci, kadmu, talu i srebra. Dodaj do listy zakupów pokarmy bogate w selen, np. orzechy brazylijskie, jajka, cebulę i brokuły lub stosuj naturalny suplement selenu – drożdże. Inne przydatne składniki pokarmowe to witamina C, magnez, cynk i N-acetylocysteina (NAC).

Sugerowane dawkowanie: 200 μg/dzień selenu; 1-3 g/dzień witaminy C; 20-50 mg/dzień cynku; 350 mg/dzień magnezu; 600 mg/dzień NAC

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA.

Aktywność fizyczna może wspomóc oczyszczanie i to nie tylko sprawiając, że się spocisz.

Nawet pojedyncza sesja ćwiczeń na rowerze może podwoić poziom kluczowych enzymów biorących udział w odtruwaniu organizmu, pomagając Twojemu ciału w pozbyciu się toksycznych metali i innych szkodliwych substancji.

Postaraj się wykonywać 20-30 minut ćwiczeń aerobowych (tych, które sprawiają, że masz lekką zadyszkę) 3 do 5 razy w tygodniu, a później zawsze bierz prysznic.

BŁONNIK.

Stosuj zdrową i zbilansowaną dietę, ponieważ niedobór niezbędnych substancji pokarmowych wiąże się ze zwiększeniem przyswajania toksycznych metali.

W szczególności upewnij się, że jesz wystarczające ilości błonnika, ponieważ wiąże on toksyny i ułatwia ich usuwanie.

Warzywa krzyżowe, np. brokuły, kapusta, kalafior i jarmuż, są doskonałymi źródłami błonnika. Ponadto obfitują w ważne związki chemiczne, aktywujące enzymy detoksykacyjne w ciele i podnoszące aktywność antyoksydacyjną.

SAUNA.

Pot jest dobrze znanym sposobem usuwania toksycznych metali – znajdowano w nim ołów, rtęć, kadm i arsen – dlatego pobyt w saunie, który stymuluje pocenie się, jest świetną metodą, ułatwiającą oczyszczanie z toksyn.

Sauny i łaźnie parowe w klubach fitness działają korzystnie, lecz nasz ekspert od detoksu, dr Shideh Pouria, dyrektor medyczny Burghwood Clinic w Surrey w Wielkiej Brytanii, poleca sauny na daleką podczerwień, które emitują promieniowanie cieplne w postaci bezpośrednio wnikającego w ciało promieniowania podczerwonego.

Na większość osób pozytywnie powinno wpłynąć korzystanie z takiej sauny przez ok. 3-5 min co drugi dzień. Należy przy tym pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody w celu uzupełnienia utraconych płynów. A po wizycie w saunie trzeba zawsze wziąć prysznic, by zapobiec powtórnemu wchłonięciu dopiero co usuniętych toksyn.

KRZEMIONKA.

Krzemionka występuje w wielu produktach spożywczych. Ma naturalne powinowactwo do aluminium. Krzemionka łączy się z aluminium tworząc glinokrzemiany.

Glinokrzemiany są nietoksyczne i biologicznie prawie obojętne. Glinokrzemiany są wydalane przez nerki. Badania wykazały, że spożywanie krzemionki zwiększa wydalanie aluminium z organizmu człowieka.

Przykładowo spożywanie ok. 50 mg krzemionki na dobę, zwiększa wydalanie krzemionki o ok. 28 %. Podobnie działa krzemionka u chorych z chorobą Alzheimera.

Bardzo ciekawe, dlaczego w Polsce Ministerstwo Zdrowia, nie informuje o tym pracowników Służby Zdrowia, a w szczególności pediatrów? Wydaje się, że krzemionka jest jednym z najbardziej skutecznych czynników detoksykacji z aluminium.

Wystarczy spożywać ok. 50 – 100 mg ziemi krzemionkowej [tzw. okrzemki] w sytuacji narażenia na aluminium. Krzemionka jest bardzo tania.

GLICYNA.

Jest aminokwasem stosowanym podczas chelatacji metali ciężkich. Jest bardzo skuteczna w przypadku aluminium. Glicyna zmniejsza również stany zapalne. Prawdopodobnie jest to związane z kolagenem.

Dobre wytwarzanie kolagenu jest niezbędne do działania bariery jelitowej. Czy bariera jest skuteczna, wystarczy obserwacja kupki. Kupka musi być uformowana, praktycznie bez zapachu i topić się. Jeżeli pływa i posiada mocny zapach, to jest to oczywisty dowód stanu zapalnego jelit, czyli przerwania bariery jelitowej. Toksyny mogą się swobodnie dostawać do krwioobiegu.

Łączenie krzemionki z glicyną, może synergistycznie zwiększyć usuwanie aluminium z organizmu.

Proponowana dawka wynosi ok. 10 – 20 gramów glicyny dziennie, w dawkach podzielonych. W związku z faktem, że glicyna poprawia jakość snu, dobrze jest przyjmować ją przed snem. Dla osób lubiących poobiednie drzemki wskazane jest przyjmowanie glicyny przed drzemką. Jej uspokajające działanie poprawia jakość drzemki.

TAURYNA.

Jest antyutleniaczem z działaniem ochronnym na układ nerwowy, nerki, wątrobę. Zabezpiecza przed toksycznym wpływem metali ciężkich, takich jak: chrom, kadm, ołów na nasz organizm. Tauryna podana przed zatruciem jest bardziej skuteczna.

Badania wykazały również, że tauryna jest skuteczna podczas detoksykacji wątroby i odwrócenia uszkodzeń wątroby spowodowanych przez aluminium. Inne badania wykazały, że tauryna zapobiega uszkodzeniu nerek, spowodowanym przez aluminium.

Tauryna, podobnie jak glicyna, poprawia jakość snu. Należy więc ją przyjmować przed snem, wieczorem. Proponowana dawka wynosi ok 1.0 do 3.0 g/dziennie.

LECYTYNA.

Jest ważnym składnikiem odżywczym mózgu. Błony komórkowe są wykonane z lecytyny. W mózgu jest dużo fosfolipidowych błon. W eksperymentach, lecytyna zmniejsza niekorzystne efekty spożywanego aluminium oraz ogranicza stany zapalne i zmiany patologiczne w nerkach, wątrobie, mózgu i jądrach.

Sugerowana dawka wynosi ok. 10 – 20 g lecytyny na dobę. Oczywiście, w zależności od masy ciała osoby ją przyjmującej. Lecytyna najłatwiej dostępna, znajduje się w jajkach. Wystarczy kogel – mogel z dwu jajek podawać dziecku.

WITAMINA E.

Liczne badania wykazują skuteczność witaminy E w zapobieganiu toksycznego działania aluminium. Witamina E hamuje utlenianie lipidów spowodowane przez aluminium.

Sprawdzono to dla naturalnych witamin E, a nie dla produktów syntetycznych, dlatego nie polecam produktów syntetycznych. Należy więc unikać wszelkich witamin mających przedrostek  „dl” lub ”di -alfa-tokoferol”.

KWERCETYNA.

Jest polifenolowym przeciwutleniaczem, obecnym w wielu produktach odżywczych. Kwercetyna zapobiega zaburzeniom koordynacji mięśniowej, poznawczej, poprawia pamięć i zdolności poszukiwawcze.

Badania wykazały, że kwercetyna poprawia wskaźniki biochemiczne zdrowia mózgu, w porównaniu z grupą otrzymującą aluminium. Kwercetyna chroni przed stresem oksydacyjnym i toksycznością glinu.

KURKUMA.

Badania wykazały, że kurkuma zapobiega neurotoksycznemu działaniu aluminium.

ACETYLOKARNITYNA.

Jest krytyczna dla funkcjonowania mózgu i jest pomocna w wielu zaburzeniach neurologicznych.

Prawdopodobnie acetylokarnityna jest skuteczna, jako środek zapobiegający niekorzystnym skutkom aluminium. Proponowana dawka to 2.0 do 5.0 g dziennie.

Źródło:

Najnowsze wpisy

Kategorie

SKUTECZNE METODY OCZYSZCZANIA ORGANIZMU Z ALUMINIUM.

19 stycznia 2020 / Możliwość komentowania SKUTECZNE METODY OCZYSZCZANIA ORGANIZMU Z ALUMINIUM. została wyłączona

Może Ci się spodobać

10 PRZYKAZAŃ ŚWIADOMEJ ISTOTY LUDZKIEJ. 6 marca 2021

 • Najnowsze wpisy
 • Kategorie
 • SKUTECZNE METODY OCZYSZCZANIA ORGANIZMU Z ALUMINIUM.
 • Może Ci się spodobać