AGENDA 2030

CZY PANDEMIE NA ŚWIECIE WYBUCHAJĄ CYKLICZNIE?

Czy istnieje jakiś wzór według którego cyklicznie na świecie pojawiają się pandemie i plagi? Eskalacja epidemii nowego koronawirusa z Wuhan w Chinach trwa w najlepsze. Niektórzy internauci uważają, że plagi w całej historii świata, począwszy od zarazy z 1720 r. Mają pewien wzór.Czy jednak historia naprawdę się powtarza i co sto lat nastaje czas Biblijnych epidemii? Teoria wygląda następująco:

WYBUCHY PANDEMII NA ŚWIECIE.

DŻUMA.

Czarna śmierć – termin określający jedną z największych epidemii w dziejach ludzkości, panującą w XIV-wiecznej Europie. Obecnie za jej przyczynę uważa się bakterię ”Yersinia pestis” (zwaną też pałeczką dżumy), powodującą dżumę, na co wskazuje analiza DNA ofiar zarazy.

Epidemia czarnej śmierci wybuchła w Azji Środkowej, być może w Chinach, skąd przez jedwabny szlak w 1346 dostała się na Krym, a  stamtąd rozprzestrzeniła się na basen Morza Śródziemnego i całą Europę, roznoszona prawdopodobnie przez pchły pasożytujące na szczurach śniadych zamieszkujących ówczesne statki handlowe.

Szacuje się, że zaraza spowodowała śmierć 30–60% ludności ówczesnej Europy. W wymiarze ogólnoświatowym populacja została zredukowana z 450 milionów do 350–375 milionów i potrzebowała aż 150 lat, by wrócić do stanu liczebnego sprzed pandemii. „Czarna śmierć” powracała jeszcze sporadycznie do Europy aż do dziewiętnastego stulecia.

1720 – Wielka plaga Marsylii – był to ostatni, największy europejski wybuch epidemii dżumy. W Marsylii we Francji zginęło łącznie 100 000 osób.

CHOLERA.

1820 – pierwsza pandemia cholery. Cholera rozprzestrzeniła się w Tajlandii, Indonezji i na Filipinach. Na samej Indonezyjskiej wyspie Jawa choroba spowodował śmierć 100 000 osób. W Europie najgroźniejsza była epidemia cholery z lat 1821–1838.

Cholerę cechuje śmiertelność około 1% (skrajnie do 20%) przypadków prawidłowo leczonych i 50% przy braku leczenia. Według danych przekazanych oficjalnie do WHO, w 2001 roku na świecie zanotowano 184 311 przypadków tej choroby, a z jej powodu zmarło 2728 osób. WHO ocenia jednak, że zgłaszanych jest jedynie 5–10% przypadków tej choroby. Około 1,4 miliarda ludzi mieszka w krajach, w których stwierdzono występowanie cholery w ciągu trzech spośród pięciu ostatnich lat. W krajach tych zapada rocznie na cholerę około 2,8 miliona a umiera na tę chorobę około 90 tysięcy ludzi.

Do Polski dotarła za sprawą wojsk rosyjskich podczas powstania listopadowego. Zmarli na nią m.in. wielki książę Konstanty, carski marszałek Iwan Dybicz, a w Prusach marszałek August von Gneisenau, słynny teoretyk wojny Carl von Clausewitz i filozof Georg Hegel. Kolejne ataki choroby zanotowano w latach 1848–1855. Prawdopodobnie na nią zmarł Adam Mickiewicz podczas epidemii w roku 1855 w Konstantynopolu (obecnie Stambuł).

HISZPAŃSKA GRYPA – HISZPANKA.

Pierwsza fala nadeszła wiosną 1918, była wysoce zakaźna, ale łagodna w przebiegu i nie wzbudziła zaniepokojenia. Pierwszy przypadek został odnotowany w hrabstwie Haskell w stanie Kansas w USA w styczniu 1918 roku. Niewielka liczba mieszkańców hrabstwa Haskell została wcielona do wojska w Fort Riley w Kansas, gdzie 4 marca 1918 kucharz Albert Gitchell zgłosił się do lekarza z temperaturą 39,5 °C. Wkrótce dołączyli do niego kapral Lee Drake i sierżant Adolph Hurby. W ciągu dwóch dni u 522 mężczyzn w obozie zaobserwowano objawy infekcji.

Druga fala, od sierpnia 1918, odznaczała się niezwykle wysoką śmiertelnością. Wystąpiła jednocześnie w trzech rejonach: w Breście we Francji, w Bostonie w USA i we Freetown w Sierra Leone. Największe ogniska grypy występowały na froncie i w obozach, skąd choroba z łatwością przenosiła się na ludność cywilną.

Nawet przy najlepszej opiece medycznej 1/3 chorych umierała. Do Europy grypę sprowadzili amerykańscy żołnierze. Jako że ich transporty docierały główne do portów we Francji, kraj ten stał się wylęgarnią zarazy. Pandemia grypy była także przyczyną licznych śmierci jeńców podczas wojny polsko-bolszewickiej i po niej.


1920 – Wirus miał ogromny zasięg, zarażając 500 milionów ludzi na całym świecie. Według Wikipedii liczba ofiar śmiertelnych na świecie sięgała nawet 100 milionów, co czyni ją jedną z najbardziej śmiercionośnych w historii ludzkości.

Co stanie się w 2020 roku? Wydawało się, że wzorzec śmiertelnych wybuchów pandemii pojawia się co 100 lat.

W Wuhan w Chinach wybuchła epidemia nowego śmiertelnego szczepu koronawirusa. W ciągu kilku dni liczba zarażonych potroiła się, a liczba ofiar śmiertelnych nadal rośnie.

Koronawirus jest wciąż w fazie badań. Władze ds. Zdrowia ścigają się w celu powstrzymania wirusa i nakazały Wuhan zawieszenie transportu publicznego. Prowincja jest obecnie w stanie kwarantanny.

Chociaż okoliczności wystąpienia epidemii są różne, jedną z najczęstszych przyczyn rozprzestrzeniania się epidemii są bakterie oraz zakażone zwierzęta.

Dżuma rozprzestrzeniła się przez zainfekowane pchły przenoszone przez małe zwierzęta. Może być również przenoszony poprzez kontakt z płynami ustrojowymi martwego zwierzęcia zarażonego chorobą.

Wybuch cholery spowodowany był przez bakterie ”Vibrio cholerae” występujące w nieco słonych i ciepłych wodach. Ludzie zarażają się po wypiciu płynów lub zjedzeniu pokarmów skażonych bakteriami.

Tymczasem hiszpańska grypa była spowodowana niezwykle śmiertelnym szczepem ptasiej grypy.

Uważa się koronawirus rozprzestrzenił się przez spożywanie zarażonego zwierzęcia zakupionego na targu z owocami morza w Wuhan w Chinach.

Teoretycy spiskowi oraz wiele innych źródeł internetowych donosi że Chiński wirus powstał w labolatorium, i z nieznanych przyczyn został uwolniony, może przez przypadek lub jest to początek planu depopulacji świata, tak ostro ostatnio promowanego przez NWO.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jeszcze nie ogłosiła wirusa jako „stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”.

Bardziej niepokojące jest to, że zbliżają się święta chińskiego Nowego Roku. W tym czasie miliony Chińczyków podróżują zarówno w kraju, jak i za granicą, zwiększając ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Źródło : Wikipedia.

Ostatnie wpisy

Kategorie

CZY PANDEMIE NA ŚWIECIE WYBUCHAJĄ CYKLICZNIE?

25 stycznia 2020 / Możliwość komentowania CZY PANDEMIE NA ŚWIECIE WYBUCHAJĄ CYKLICZNIE? została wyłączona

Może Ci się spodobać

MILIONER ”FILANTROP” GEORGE SOROS TWIERDZI, ŻE NOWA SZCZEPIONKA NA COVID/19 BĘDZIE POTRZEBNA CO ROKU. 21 czerwca 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • CZY PANDEMIE NA ŚWIECIE WYBUCHAJĄ CYKLICZNIE?
  • Może Ci się spodobać