Ukryte na widoku

JEZUS I UFO NA HISTORYCZNYCH DZIEŁACH SZTUKI.

Współczesna ufologia skrzętnie kataloguję każdy tajemniczy fakt związany z obecnością obcych na naszej planecie. Ufolodzy nie ograniczyli się do zbierania informacji o wydarzeniach związanych z UFO wyłącznie do naszych czasów a historia i sztuka były analizowane przez wielu niezależnych badaczy. Rozważmy na przykład Biblię, według niektórych badaczy jest ona pełnych odniesień do obiektów latających lub istot pozaziemskich.

Przedstawiamy wam Kilka dzieł sztuki na których Mesjasz jest w towarzystwie niezidentyfikowanych obiektów i innych dziwnych zjawisk.

Zwiastowanie z San Emidio – 1486 r.

Zwiastowanie ze Świętym Emidio, namalowane w 1486 r. Przez włoskiego artystę Carlo Crivellego, pokazuje Dziewicę Maryję, tuż przed uświadomieniem sobie, że urodzi Jezusa, Zbawiciela.Promień światła wychodzący z koła na niebie w kierunku głowy Maryi jest wyjaśniany przez większość tradycyjnych i historycznych krytyków sztuki jako aureola Pana rzutowana na Maryję.

Jednak fani życia poza Ziemią interpretują tę postać jako dysk w kształcie UFO. Zwiastowanie jest boskim przedstawieniem tego, jak nasz Zbawiciel Jezus został poczęty przez Najświętszą Maryję Pannę. Możliwe Carlo Crivelli stworzył obraz zgodnie z boską inspiracją, lub chciał nam przekazać tym obrazem coś innego.

Ukrzyżowanie Chrystusa (Kosowo) – 1350 r.

Ukrzyżowanie Chrystusa, zawieszone na ołtarzu klasztoru Visoki Decani w Kosowie, przedstawia Jezusa w towarzystwie dziwnych obiektów p dwóch stronach obrazu.

Pilot z obiektu w prawym górnym rogu patrzy na „samolot” za nim, jakby go ścigali. Obaj piloci wydają się ubrani w kosmiczne kombinezony.

Teoretycy sugerują, że domniemane UFO to symbole słońca i księżyca. W momencie tworzenia tego obrazu sugestia ta byłaby uważana za bluźnierczą i mogłaby spowodować wyrok śmierci osoby, która tak twierdziła.

Chrzest Chrystusa – 1710 r.

Chrzest Chrystusa, namalowany przez holenderskiego artystę Aerta de Gelde w 1710 roku, pokazuje jasny obiekt w kształcie dysku z kilkoma promieniami światła skierowanymi w stronę sceny chrztu.

Gelde był uczniem Rembrandta. Niektórzy uważają, że dał on artyście dostęp do archiwów sztuki Watykanu i ich „tajnej wiedzy”. W rezultacie ​​obrazy Gelde, szczególnie ten, umiejętnie przekazują tę tajną wiedzę opinii publicznej. Obraz jest obecnie w Muzeum Fitzwilliam w Cambridge, Wielka Brytania.

Madonna z San Giovannino – 1400 r.

W obrazie Madonny z San Giovannino rzekome UFO znajduje się nad i za lewym ramieniem Dziewicy. Mężczyzna w tle wydaje się na niego patrzeć. Wokół pojawiają się promienie światła. Pozycja Dziewicy wobec jej dzieci skłoniła niektórych do zasugerowania, że ​​chroni je przed obcym obiektem. 

Inna teoria głosi, że obiekt ten był po prostu znakiem rozpoznawczym Domenico Ghirlandaio, artysty. Uważa się, że namalował to dzieło w drugiej połowie XV wieku, chociaż inni badacze przypisali je Jacopo del Sellaio lub Sebastiano Mainardi.

Triumf letni – 1538 r.

”Triumf letni” , namalowany został w Brugii w Belgii w 1538 r., Pokazuje kilka obiektów przypominających współczesne UFO. W lewym górnym rogu widać kilka przedmiotów w kształcie talerzy,które mają kabinę pilota. Dziś ten gobelin można oglądać w Bayerisches Nationalmuseum, Niemcy.

Cudowny śnieg – 1428-1432 r.

Malarz Masolino, prawdopodobnie przedstawia legendę, która mówi o opadach śniegu, które miały miejsce w Rzymie w letni dzień sierpnia w czwartym wieku p.n.e. Obraz przedstawia ludzi zainteresowanych niezwykłym zjawiskiem podczas gdy, Jezus i Maryja siedzą na chmurze, i obserwują ziemię.

Dla porównania 27 października 1954 r. Kilka statków w kształcie jajka latało po niebie we Florencji. W pewnym momencie UFO przeleciało nad stadionem piłkarskim, jakby oglądając wydarzenia. Wielu świadków opisało „błyszczące srebro”, które zaczęło spadać z nieba nad tym obszarem, które wyglądem przypominało płatki śniegu.

Uwielbienie Eucharystii – koniec 1600 r.

Niektórzy uważają, że uwielbienie Eucharystii, namalowane przez Venturę Salimbeni około 1600 r. Po zleceniu przez kościół San Pedro de Montalcino, sugeruje możliwość życia pozaziemskiego lub podróży kosmicznych.T

eoria głosi, że obiekt w kształcie kuli ziemskiej umieszczony między Jezusem a Ojcem Świętym, u góry obrazu, jest urządzeniem przypominającym sondę kosmiczną.Inni wskazują na podobieństwa między obiektem a Sputnikiem 1 – pierwszym satelitą wystrzelonym w kosmos,sugeruje to, że artysta mógłby przepowiadać przyszłość.

Jezus z Ewangelii był spostrzegany przez niektórych za istotą pozaziemską, który przybył z misją na naszą planetę. Zjawisko UFO pojawiają się również klasycznych dziełach sztuki, szczególnie tych, które przedstawiają boskie wydarzenia. Czy istnieje jakiś związek pomiędzy boską aktywnością a kosmitami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *