Przekraczając Rubikon

DOKĄD PROWADZĄ STAROŻYTNE PODZIEMNE TUNELE CIĄGNĄCE SIĘ PRZEZ CAŁĄ EUROPĘ?

Archeolodzy odkryli rozwiniętą sieć starożytnych ukrytych tuneli, z których wiele rozciąga się na całą Europę. Poszczególne korytarze, które sięgają głęboko w trzewia ziemi, okazały się tak długie, że ciągną się kilometrami.

Wielkoskalowy system starożytnych tuneli, który odkryli archeolodzy, obejmuje prawie całą Europę i rozciąga się od Szkocji po Morze Śródziemne.

Te masywne, liczące 12 tysięcy lat podziemne tunele są wytworem starożytnego człowieka, który był o wiele bardziej zaawansowany technologicznie, niż to, co mówią nam obecni naukowcy. A zatem czy te tunele są ostatecznym dowodem zaginionej kultury zamieszkującej Europę? Czy te tunele znaczą coś więcej, bo przecież tak tytaniczna praca nie mogła zostać wykonana dla kaprysu?

Ponad 12 000 lat temu starożytni ludzie z Europy zaczęli drążyć ogromne podziemne tunele na całym kontynencie. Nikt nie wie, dlaczego i jak te tunele zostały wykonane, ale są jednymi z najbardziej niesamowitych konstrukcji przypisywanych człowiekowi starożytnemu. W rzeczywistości, ponad 10 000 lat temu, starożytny człowiek był w stanie wznieść niektóre z najbardziej fascynujących starożytnych struktur znanych człowiekowi. 

Początkowo badacze uważali, że takie przejścia były używane do oblężenia lub jako tajne drogi ucieczki przed wrogiem. Później odkryto tunele, których długość i szerokość jest odpowiednia dla ludzi pieszych. Okazały się tak szerokie, że koń z wozem mógł się w nich swobodnie zmieścić.

Warto zauważyć, że to jedne pierwszych starożytnych odkrytych tuneli. Co więcej, wiele z nich powstało przed powstaniem Cesarstwa Rzymskiego. Nie jest jasne kto i dlaczego je stworzył. Najprawdopodobniej możliwe będzie rozwiązanie tej tajemnicy tylko wtedy, gdy w tunelach znajdzie się materiał DNA, który będzie można przebadać. Naukowcy mają nadzieję, że te pozostałości najprawdopodobniej czekają na odkrycie gdzieś pod warstwą kamienia.

Także w Niemczech Archeolodzy odkryli tysiące podziemnych tuneli, które sięgają epoki kamienia łupanego. Tunele te rozprzestrzeniły się po całej Europie, od Szkocji po Turcję, pozostawiając badaczy zaintrygowanych ich pierwotną funkcją. Jaki był cel tych enigmatycznych tuneli? Czy były używane jako grobowce? A może te tunele były skomplikowanymi kryjówkami, które miały chronić przed drapieżnikami? Czy to możliwe, że 12 000 lat temu, starożytny człowiek stworzył te tunele jako ochronę przed globalnym kataklizmem?

Wielu naukowców, w tym niemiecki archeolog dr Heinrich Kusch, wierzy, że te megalityczne tunele były wykorzystywane jako współczesne autostrady, umożliwiające przejście ówczesnych ludzi do odległych miejsc w Europie. W książce „Secrets Of The Underground Door to An Ancient World” dr Kusch stwierdza, że ślady masywnych podziemnych tuneli znaleziono pod dziesiątkami neolitycznych osad na całym kontynencie europejskim. Co ciekawe, wiele z tych dużych tuneli nadal istnieje w całej Europie, a naukowcy dopiero zaczynają je lokalizować i odkrywać.

Wiele tak zwanych komór łączy się z interesującymi miejscami lub starożytnymi osadami. Wrota do tunelu można czasami znaleźć w pobliżu starych budynków gospodarczych, w pobliżu zabytkowych kościołów i cmentarzy lub w środku lasów. Te tunele zostały zbudowane przez ludzi, którzy dokładnie wiedzieli, co robią. Budowniczowie tuneli byli niezwykle kompetentni i stworzyli tunele w taki sposób, że te gigantyczne podziemne autostrady przetrwały dziesiątki tysięcy lat.

W rzeczywistości starożytni budowniczowie stworzyli metodę budowania zygzakowatego, która pozwalała tunelom wspierać ekstremalną wagę. Podobne tunele do tych znalezionych w Austrii i Niemczech odkryto w całej Europie. W rzeczywistości istnieją ślady podziemnych tuneli w Hiszpanii, na Węgrzech, w Turcji, w Anglii, a nawet w Bośni. Jednak nikt nie był w stanie wyjaśnić, jak i dlaczego te starożytne tunele zostały zbudowane.

Niektórzy eksperci mocno wierzą, że rozległa sieć tuneli była sposobem opracowanym przez starożytnych, aby chronić się przed zagrożeniami ze świata zewnętrznego jak drapieżniki, wojna czy liczne epidemie. Istnieją jednak i tacy badacze, którzy wprost uważają, że sieć tuneli w Europie jest tylko częścią układanki, która ostatecznie doprowadzi do wielkiego podziemnego świata, który czeka na odkrycie.

Jednak abstrahując już od tego, co zostało napisane powyżej zaskakujące jest również i to, że ludzie stworzyli te gigantyczne, skomplikowane tunele dziesiątki tysięcy lat temu. Podczas gdy główni archeolodzy zdecydowanie promują przekonanie, iż 10 000 lat temu, starożytni ludzie byli niezwykle prymitywnymi istotami. Dowody jednak temu przeczą, spójrzmy na Göbekli Tepe czy piramidy w Gizie i Stonehenge. Te konstrukcje pokazują, że nasi przodkowie posiadali niezwykle zaawansowane technologie.

Tajemnicze ogromne tunele nie są wymienione w kronikach historycznych, co jest bardzo dziwne, ponieważ ich skala naprawdę robi wrażenie. Trwają badania starożytnych podziemnych przejść.

Źródło:

https://www.soulask.com/archaeologists-have-found-a-network-of-hidden-tunnels-that-run-across-europe/

DOKĄD PROWADZĄ STAROŻYTNE PODZIEMNE TUNELE CIĄGNĄCE SIĘ PRZEZ CAŁĄ EUROPĘ?

26 lutego 2020 / Możliwość komentowania DOKĄD PROWADZĄ STAROŻYTNE PODZIEMNE TUNELE CIĄGNĄCE SIĘ PRZEZ CAŁĄ EUROPĘ? została wyłączona

Zobacz również

WYCIĘTA SCENA Z FILMU ”THE TRUMAN SHOW” UKAZUJĄCA SYMBOLICZNE PRZEBUDZENIE. 30 grudnia 2019

Ostatnie wpisy

Kategorie

  • DOKĄD PROWADZĄ STAROŻYTNE PODZIEMNE TUNELE CIĄGNĄCE SIĘ PRZEZ CAŁĄ EUROPĘ?
  • Zobacz również
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie