Świat jest inny

CZY POMNIK PAMIĘCI CUDU NAD WISŁĄ TO POMNIK W HOŁDZIE MASONERII ?

CZY POMNIK PAMIĘCI CUDU NAD WISŁĄ TO POMNIK W HOŁDZIE MASONERII ?

W internecie pojawiają się bardzo ciekawe teorie, odnośnie tego, że pomnik bitwy warszawskiej w rzeczywistości ma być ukrytym hołdem dla loży-matki masonerii w Polsce, czyli założonej w 1920r. loży „Kopernik”.

Po zagłębieniu się w temat, muszę przyznać, że jest to całkiem prawdopodobne.

„19 marca 1920 roku powołano do życia lożę wolnomularską „Kopernik”, do dziś odgrywającą niezwykle ważną rolę w polskim życiu politycznym. Piramidy i gnomon idealnie wpisują się w jej wizerunkową narrację.

W ten oto sposób masoński rząd III RP uhonorował stuletnią tradycję Loży-Matki i wszystkich jej – żyjących i nieżyjących – członków. Pod obeliskiem zawierającym wyłącznie lakoniczną datę 1920 zdezorientowani Polacy będą składali wieńce i wiązanki kwiatów. Mistrzostwo świata!” – jeden z komentarzy internuatów.

Zwłaszcza, że symbolika – która odgrywa w masonerii ogromną rolę, wydaje się zgadzać. Ten pomnik wydaje się mieć dużo ukrytego przekazu, jak „Ostatnia Wieczerza” Leonardo Da Vinci.

Okręg fontanny ma przeciąć 12 linii. „Liczba ta niesie odwołanie do cyklu kalendarzowego, procesu wiecznego odnawiania. Można to rozumieć jako odniesienie do kluczowej roli Bitwy Warszawskiej w walce o odrodzenie się państwa polskiego” – znajdujemy w relacji PAP wyjaśnienie. Może i można, ale „12 liniami” można właściwie wytłumaczyć wszystko i teoria wydaje się więcej, niż naciągana.
Może to być też nawiązanie do 12 zasad wolnomularzy regularnych.

Gnomon ma też chyba jakieś znaczenie w masonerii – tyle, że nie jestem pewny na 100%. W każdym bądź razie architekt Witruwiusz, który ustawił w Rzymie wielki gnomon i jego architektoniczne traktaty w kręgach wolnomularzy służyły nie tylko jako wzór i inspiracja dla architektów, ale stanowiły obiekt kontemplacji wolnomularzy – i jako takie znalazły się na wyposażeniu niektórych lóż.

Kwadrat, na którym jak wiemy głównie opiera się gnomon, jest jednym z trzech najpopularniejszych symboli masońskich. Same loże wolnomularskie są pomieszczeniami zbudowanymi na planie kwadratu.

Inną ciekawostką, jest to, że wieża ma 23 metry. To właśnie po 23 chromosomy otrzymuje od każdego swojego rodzica, każda „nowa generacja”, czyli każdy nowo narodzony człowiek. Przenikające przez siebie trójkąty to więc również symbolika „połączenia” się kobiety i mężczyzny.

Oczywiście nie mam 100% pewności co do stawianych tu tez – to tylko teoria. Biorąc jednak pod uwagę symbolikę, oraz promasońskość tego rządu jest to całkiem możliwe, realizują oni bowiem, główne cele masonerii – jak np. w ambasadzie amerykańskiej reaktywowała się loża B’nai B’rith, no to prezydent Lech Kaczyński wyraził radość i poparcie. Reaktywował również tą lożę, zdelegalizowaną pod koniec II RP.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CZY POMNIK PAMIĘCI CUDU NAD WISŁĄ TO POMNIK W HOŁDZIE MASONERII ?

Globalna Świadomość1 marca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNA ANTARKTYDZIE ODKRYTO OGROMNE PRADAWNE PIRAMIDY.Następny artykułKOŚCIÓŁ RZYMSKO KATOLICKI TO PRADAWNY BABILOŃSKI KULT TAMMUZA.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? CZYM JEST SUPERKOPMUTER B.E.S.T.I.A W PODZIEMIACH PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO ? SOYLET GREEN

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? JAK POWSTAJĄ ELITY – KTO WSTĘPUJE DO TAJNYCH STOWARZYSZEŃ? CZY PRZY

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (176) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY POMNIK PAMIĘCI CUDU NAD WISŁĄ TO POMNIK W HOŁDZIE MASONERII ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?