Zdrowo i pozytywnie

JAK BRONIĆ SIĘ PRZED SZKODLIWYM WPŁYWEM TECHNOLOGI 5G NA NASZE ZDROWIE ?

W czasie, kiedy wszyscy jesteśmy zaaferowani koronawirusem rząd po osłoną nocy próbuje przepchnąć ustawę o możliwości instalowania masztów 5G bez wcześniejszej konieczności zrobienia badań wpływu na środowisko. I masowa instalacja masztów 5G ma teraz miejsce w większości rozwiniętych państw. A w połączeniu z microchipami 5G stworzy nie tylko społeczeństwo gigabitowe, ale również w pełni kontrolowane i sterowane, czyli wprost idealna konstrukcja do władzy totalitarnej nad nieświadomymi ludźmi.

Rozwój technologiczny postępuje obecnie w tak wykładniczym tempie, że nie ma czasu na badania nad wpływem technologii na organizmy żywe. Nacisk kładziony jest na szybkie wprowadzenie innowacji na rynek, co korzystne jest także dla rządów państw, które na tym także zarabiają. W budżecie Polski na ten rok zakłada się 3,5-5 miliardów PLN wpływów z tytułu dystrybucji częstotliwości dla sieci 5G.

Niebagatelna kwota jak na tak kryzysowy dla gospodarki rok. Nie dziwne więc, że badania nad bezpieczeństwem sieci 5G są zupełnie nie na rękę rządzącym, to przekreślenie poważnych budżetowych wpływów i odsunięcie ich w czasie. Na takie ruchy mogą sobie pozwolić tylko bardzo bogate kraje jak np. Belgia czy Szwajcaria, której rząd ostatnio podjął decyzję o dalszym wstrzymaniu rozszerzania sieci 5G

Technologia 5G wytwarza bardzo silne pole elektromagnetyczne o bardzo wysokiej częstotliwości.

Obecność masztu 5G w Twojej okolicy jest jak włączona wielka kuchenka mikrofalowa z otwartymi drzwiami w każdym pokoju Twojego domu. Ludzie, którzy spożywają jedzenie z mikrofalówki nie widząc w tym nic złego uważają, że przeciwnicy 5G to wariaci. No cóż, ja uważam zgoła coś odwrotnego.

Jako, że technologia 5G jest tak świeża nie było licznych badań na temat jej wpływu na organizmy żywe. Niemniej jednak ponad 180 naukowców i lekarzy z 35 krajów podpisało petycję przeciwko wdrażaniu 5G.

„My, niżej podpisani, 180 naukowców i lekarzy z 35 krajów, zalecamy moratorium przy wprowadzaniu 5G w telekomunikacji aż do momentu, kiedy potencjalne zagrożenia dla ludzkiego zdrowia i dla środowiska zostaną w pełni zbadane przez naukowców niezależnych od przemysłu telekomunikacyjnego. 5G znacznie zwiększy ekspozycję na pola elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej (RF-EMF) jako dodatek do tego co istnieje obecnie 2G, 3G, 4G, Wi-Fi. Udowodniono, że promieniowanie RF-EMF jest szkodliwe dla ludzi i środowiska.”

Nawet tak renomowane czasopismo dla wyznawców przewagi nauki nad pseudonauką jak Scientific American publikuje artykuł doktora Joel M. Moskowitza z Uniwersytetu Kalifornijskiego, który od 2009 roku tłumaczy i rozpowszechnia badania nad skutkami zdrowotnymi promieniowania EMF. Tytuł artykułu mówi sam za siebie „Nie mamy powodu, aby twierdzić, że 5G jest bezpieczne” i dotyczy głównie tej wspomnianej wcześniej petycji naukowców i lekarzy.

Moskowitz pisze także, że Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) przy WHO sklasyfikowała w 2011 roku RF-EMF jako

„prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi”. W ubiegłym roku badanie o wartości 30 milionów dolarów przeprowadzone przez amerykański Narodowy Program Toksykologiczny (NTP) znalazło wyraźny dowód na to, że dwa lata ekspozycji na RF-EMF telefonu komórkowego zwiększało ryzyko raka i uszkodzenie DNA u szczurów i myszy. Niemniej jednak większość ludzi, wydawałoby się tych światłych i inteligentnych oraz polityków całkowicie te rzeczy ignorują. Aż chciałoby się nimi potrząsnąć i powiedzieć „hello, obudźcie się”.

5G to fale milimetrowe, czyli o bardzo niewielkim zasięgu, ale o bardzo wysokiej częstotliwości – do 90 gHz (obecne 4G ma 2 gHz). Wdrożenie technologii 5G będzie wymagało zainstalowania anten bardzo blisko siebie (od 20 do 150 metrów) ze względu na ich niewielki zasięg, co sprawi, że okoliczni mieszkańcy będą nieustannie narażeni na promieniowanie fal 5G. W zabudowanych obszarach nie będzie praktycznie żadnego sposobu na uniknięcie kontaktu z tymi falami.

Na elektrosmog jesteśmy narażeni wszędzie, nawet w domu.

Ludzkie ciało jest wyrafinowanym systemem elektromagnetycznym. Układ nerwowy, układ krążenia, a nawet mitochondria działają na impulsy elektryczne.

Ziemia i układ słoneczny mają również naturalne pola elektromagnetyczne. Ziemia ma własne pole magnetyczne, dlatego możemy użyć kompasu do znalezienia bieguna północnego. Słońce jest także naturalnym źródłem pól elektromagnetycznych (światło widzialne i promieniowanie UV). Te źródła promieniowania są jednak w pełni skorelowane z naszym życiem i można powiedzieć, że je warunkują. Bez nich nie istniałoby życie na Ziemi.

Problem pochodzi od pól elektromagnetycznych wytworzonych sztucznie przez człowieka. Sygnały elektromagnetyczne organizmu są bardzo słabe w porównaniu do wytwarzanych przez człowieka pól elektromagnetycznych. Ponieważ te częstotliwości są tak silne, niektórzy eksperci twierdzą, że mogą zakłócać układy elektromagnetyczne wewnątrz ciała. Dzięki Wi-Fi, korzystaniu z telefonu komórkowego i innemu narażeniu na pola elektromagnetyczne ludzie często są narażeni na działanie pól elektromagnetycznych wytwarzanych przez człowieka przez 24 godziny na dobę. Żyjemy w elektromagnetycznym smogu, czy tego chcemy czy nie.

Czy promieniowanie niejonizujące jest w porządku?

Wiele osób twierdzi, że ponieważ sygnały z telefonów komórkowych, Wi-Fi i podobnych źródeł są niejonizujące, są bezpieczne. Ale nie badaliśmy promieniowania niejonizującego w taki sposób, w jaki badano promieniowanie jonizujące.

Nie ma wprawdzie badań potwierdzających szkodliwość 5G, bo po co na to pieniądze wydawać. Ale to co wiemy o 4G już jest wystarczająco niepokojące (a to fale dłuższe o znacznie niższej częstotliwości). Jedno z badań na szczurach opublikowanych w czasopiśmie Lancet wykazało, że promieniowanie EMF powoduje raka i pogorsza rokowania, a także obserwowane są zmiany w mózgu

Badanie z 2014 roku i przegląd badań z 2017 roku pokazują, że narażenie na pola elektromagnetyczne może wpływać na zdrowie ludzi, powodując:

 • stres oksydacyjny
 • zmiany poziomów przeciwutleniaczy
 • zmęczenie
 • ból głowy
 • zmniejszoną zdolność uczenia się
 • upośledzenie funkcji poznawczych
 • uszkodzenie DNA
 • nowotwory

„Liczne ostatnie publikacje naukowe wykazały, że EMF wpływa na organizmy żywe na poziomach znacznie poniżej większości międzynarodowych i krajowych wytycznych. Skutki obejmują zwiększone ryzyko raka, stres komórkowy, wzrost szkodliwych wolnych rodników, uszkodzenia genetyczne, zmiany strukturalne i funkcjonalne układu rozrodczego, deficyty uczenia się i pamięci, zaburzenia neurologiczne oraz negatywny wpływ na ogólne samopoczucie ludzi. Uszkodzenia wykraczają daleko poza organizmy ludzkie, ponieważ coraz więcej dowodów wskazuje na szkodliwe skutki dla życia roślin i zwierząt.”

W miastach gdzie zainstalowano już wiele anten 5G jak np. w Wiedniu obserwuje się u dzieci klasyczne objawy zatrucia promieniowaniem elektromagnetycznym: krwawienia z nosa, bóle głowy, bóle oczu, bóle w klatce piersiowej, nudności, zmęczenie, wymioty, szum w uszach, zawroty głowy, objawy grypopodobne i ból serca.

Ból głowy może być efektem napromieniowania. Wykładniczy wzrost częstotliwości i ekspozycji. To czy promieniowanie EMF jest szkodliwe zależy od kilku czynników:

Częstotliwość: Wyższe częstotliwości niosą więcej energii, a więcej energii oznacza, że są bardziej niebezpieczne

Gęstość mocy: średnia energia fal elektromagnetycznych w danym obszarze lub objętości.

Siła: siła pól elektrycznych i magnetycznych na długości fali, wyższa siła oznacza te bardziej niebezpieczne).

Czas narażenia: im dłużej jesteśmy narażeni, tym większa szkodliwość.

Dwie największe obawy związane z 5G to (znacznie) wyższa częstotliwość i oczekiwany wzrost ekspozycji dla większości ludzi. Jak wspomniano wcześniej, 5G będzie działać z częstotliwością aż 90 gigaherców, podczas gdy wszystkie poprzednie generacje działały z częstotliwością poniżej 5 gigaherców.

Wzrost liczby anten o krótkim zasięgu sprawi, że będzie ich mnóstwo bardzo blisko nas. Oznacza to, że jeśli żyjesz w miejskiej dżungli to Ty i Twoja rodzina będziecie nieustannie narażeni na bliski kontakt ze źródłem tego promieniowania.

Jak się chronić przed promieniowaniem 5G?

Istnieje niewielka szansa (choć są teraz masowe protesty przeciwko 5G i niszczenie masztów) na znaczną zmianę sposobu testowania i zatwierdzania tego rodzaju technologii, to co możesz zrobić, to przygotować się jak najlepiej na to promieniowanie.

Ucieczka do innego kraju, gdzie nie ma 5G czy przeniesienie się w Bieszczady, Puszczę Białowieską czy na Mazury nie dla każdego jest realne. Choć sugerowałabym Ci to jednak poważnie przemyśleć, może być nawet mały domek na wsi lub na obrzeżach miasta. Ludzie tak bardzo oddalili się natury. Tak bardzo zagubiliśmy się w nieważnych sprawach zapominając o tym co się liczy.

Odpromienniki EMF

Dużo jest tego w sklepach on line, warto rozeznać temat i wybrać coś najlepszego dla siebie.

Ogranicz czas narażania na EMF

Ogranicz używanie telefonu komórkowego, używaj słuchawek lub rozmów na głos, nigdy nie trzymaj telefonu komórkowego w sypialni. Najlepiej jak telefon będzie 1,5-3 metry od Ciebie. A jak się z nim przemieszczasz przechowuj go w torbie ochronnej EMF. Jak najczęściej dawaj telefon w tryb samolotowy. Telefony komórkowe i tablety emitują EMF gdy są włączone. Zawsze na noc wyłączaj Wi-Fi na noc i ograniczaj jej działanie w ciągu dnia. Rozważ internet w oparciu o zwykłe kable. Ogranicz stosowanie 5G na swoich urządzeniach. Możesz wyłączyć funkcję 5G w routerze i uniknąć kupowania urządzeń 5G.

Pozytywne nastawienie

Podwyższaj swoje wibracje przez pozytywne myślenie, miłość, wdzięczność, akceptację i przywiązuj większą wagę do swojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Strach to bardzo niska wibracja.

Miłość

Skup się na kochaniu siebie i swojej rodziny, potem rozszerz to na innych ludzi. Miłość ma głęboki wpływ na nasze zdrowie. Może także chronić nas przed ciemnością, negatywną energią i prawdopodobnie EMF.

Zacznij uprawiać żywność

Żywność pochodząca z naszej gleby może poprawić nasze wibracje. Nasze wibracje są podobne do pól elektromagnetycznych, ponieważ rodzą pola energii i światła, które zamieszkują i otaczają nasze ciała, co może nas chronić przed zewnętrznym promieniowaniem. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od przemysłowo produkowanej żywności. Trzeba coś w tym zmienić. Własne warzywa, sałata, pietruszka to nie tylko czysta przyjemność ale ochrona przez EMF i próba osiągnięcia samowystarczalności

Słońce i witamina D3

Często zapominamy, jak ważny wpływ ma światło słoneczne na nasze zdrowie. Dobitnie pokazali to ostatnio rządzący zakazując wychodzenia z domu, jakby jeszcze bardziej chcieli nas dobić brakiem możliwości kontaktu ze słońcem. Teraz na szczęście na się to zmienić. Witamina D3 to hormon wpływający na setki procesów w Twoim organizmie. 20 minut z odsłoniętym ciałem na słońcu to minimum czego potrzebujesz codziennie. Jeśli nie to koniecznie pamiętaj o suplementacji witaminy D3. Najlepiej witaminy D3 razem z K2. Zobacz więcej o witaminie D3, witamina D3 dla Twojej kobiecości i dawkowanie witaminy D3.

Witamina D3 z K2 w kapsułkach

Witamina D3+K2 TiB (cholekarcyferol + menachinon-7 K2Vital), bez sztucznych barwników, wypełniaczy, glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów i GMO. Zapakowana w roślinną kapsułkę i w szklanym słoiczku – do kupienia w BioLoveShop.

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie jest ważne zawsze, ale gdy wszyscy Cię trują na około Twój świadomy wybór ma jeszcze większe znaczenie. Uwzględniaj w diecie takie pokarmy jak: jarmuż, zielone liście, rzepa, szpinak, maliny, truskawki, jagody, zielona herbata, kurkuma, czosnek, imbir, soczewica, groszek, orzechy – pekan, pistacje, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy brazylijskie, orzechy makadamia, nasiona słonecznika, pestki dyni, nasiona chia, siemię lniane, nasiona konopi, słodkie ziemniaki, grzyby Reishi, grzyby Shiitake i wodorosty. Roślinna żywność podwyższa wibracje, daje Ci wewnętrzne światło i energię. Zwierzęca żywność bardzo wibracje zaniża, ma w sobie pokłady negatywnej energii, jak choćby skumulowane w mięsie hormony strachu przed śmiercią. Jeśli pozyskujesz coś przemocą, poprzez zabijanie, więzienie to nie może to być nic dobrego.

Uziemianie

Spędzaj jak najwięcej czasu w lesie. Drzewa pochłaniają negatywną energię, poprawiają układ odpornościowy oraz odżywiają serce i duszę. Przytulanie się do drzewa i chodzenie boso po lesie może zmienić Twoje zdrowie, umysł, nastawienie, myśli i intencje, a zatem i Twoją obecną trajektorię życia. Łączenie się z ziemią w ten sposób zasila nasze południki i systemy elektromagnetyczne, które z kolei mogą nas chronić i wzmacniać.

Orgonity

Orgonity rozpraszają pola elektromagnetyczne i zamieniają je w korzystne. Orgonit to urządzenie zbudowane głównie z kryształów (kwarcu, innych kamieni i minerałów) oraz małych cząsteczek metalu (miedzi, żelaza, srebra, złota) połączonych żywicą organiczną lub woskiem.

Najważniejszym działaniem orgonitu jest zasilanie bionami (orgonem) naszego własnego pola elektromagnetycznego, które jest w stanie przeciwstawić się wpływom silnych pól elektromagnetycznych w tym także promieniowania 5G.

Żyć świadomie

Tu nie chodzi tylko o 5G. W wysoko przetworzonym przemysłowym pożywieniu są toksyny i substancje rakotwórcze, w kosmetykach i środkach czystości chemia, w wodzie jest chlor, w powietrzu smog – wszystko jakby robimy sami sobie. Jesteśmy chciwi, podążamy za tym co najtańsze lub najmodniejsze, nadmiernie konsumujemy pauperyzując nasze życie, zamiast skupiać się na tym co najważniejsze. Życie jest proste, tylko my je sobie strasznie skomplikowaliśmy.

Zmniejszenie swojej zależności od innych, od systemów korporacyjnych i rządowych oraz nauczenie się samowystarczalności od razu poprawia jakość życia. Przeniesienie się do lasu, na wieś, z dala od wielkich betonowych miast, tak strasznie sztucznych i tak bardzo nieprzyjaznych żywym istotom jest dobrą drogą. Przecież zawsze możesz pracować on line – byle nie przez 5G.

Pełnoprawnym autorem tekstu jest Blogerka Noemi Demi

Źródła:

https://www.parkiet.com/Technologie/304169899-Ministerstwo-Finansow-w-2020-r-35-5-mld-zl-z-pasma-5G-i-800-MHz.html

https://ehtrust.org/wp-content/uploads/Scientist-5G-appeal-2017.pdf

https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2020/646172/EPRS_BRI(2020)646172_PL.pdf

https://www.gaia.com/article/how-to-protect-yourself-from-5g-and-emf-radiation

https://blogs.scientificamerican.com/observations/we-have-no-reason-to-believe-5g-is-safe/

Ostatnie wpisy

Kategorie

JAK BRONIĆ SIĘ PRZED SZKODLIWYM WPŁYWEM TECHNOLOGI 5G NA NASZE ZDROWIE ?

19 kwietnia 2020 / Możliwość komentowania JAK BRONIĆ SIĘ PRZED SZKODLIWYM WPŁYWEM TECHNOLOGI 5G NA NASZE ZDROWIE ? została wyłączona

Może Ci się spodobać

CO BY SIĘ STAŁO ZE ŚWIATEM GDYBY KAŻDY MIAŁ DOSTĘP DO DARMOWYCH ŹRÓDEŁ ENERGII. 20 maja 2020

 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • JAK BRONIĆ SIĘ PRZED SZKODLIWYM WPŁYWEM TECHNOLOGI 5G NA NASZE ZDROWIE ?
 • Może Ci się spodobać