Świat bez cenzury

CZEKA NAS EPIDEMIA NOWOTWORÓW? 11 MAJA URUCHAMIAJĄ 5G W POLSCE.

Plus w najbliższy poniedziałek 11 maja uruchomi pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD, która swoim zasięgiem obejmie blisko 900 tysięcy osób w 7 miastach w Polsce.

W ofercie dostępne są już smartfony i routery 5G obsługujące technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

Uruchomienie w poniedziałek 100 stacji w 7 miastach w Polsce to początek 5G w Plusie. Już wkrótce w zasięgu sieci najnowszej generacji znajdzie się dodatkowe ponad 2 mln osób w Warszawie i jej aglomeracji.

Tym samym łączna liczba osób w zasięgu 5G wyniesie 3 miliony.

Już od 11 maja w naszym kraju będzie można korzystać z sieci 5G i to nie w ramach testów. Komercyjnie udostępni ją pierwszy polski operator – Plus.

Sieć 5G będzie dostępna dla każdego abonenta Plusa i Cyfrowego Polsatu, który posiada kompatybilny smartfon czy też router. Jak donosi portal komorkomania.pl, w pierwszej kolejności uruchomione zostaną stacje bazowe w siedmiu polskich miastach. Chodzi o:

  • Gdańsk
  • Katowice
  • Łódź
  • Poznań
  • Szczecin
  • Warszawę
  • Wrocław

Nad wdrożeniem sieci 5G w naszym kraju pracują wszyscy polscy operatorzy.

Jeżeli Play nie wyprzedzi w ostatniej chwili Plusa, to właśnie on będzie mógł pochwalić się pierwszą komercyjną siecią 5G w Polsce.

5G Plusa. Jakie są plany?

Według szacunków Plusa, w ramach pierwszego etapu wdrażania 5G, zasięgiem 100 stacji bazowych objętych zostanie 900 tys. mieszkańców wcześniej wymienionych miast.

Totalnym paradoksem jest to że internetowe media głównego nurtu w nagłówkach opisują 5g jako zbawienną technologię na którą czekali wszyscy Polacy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *