Plandemia

GLOBAL VACCINE SUMMIT – CO USTALONO NA ŚWIATOWYM SZCZYCIE SZCZEPIEŃ KTÓREGO GOŚCIEM SPECJALNYM BYŁ BILL GATES.

Za nami Światowy Szczyt Szczepień (Global Vaccine Summit), którego gospodarzem była Wielka Brytania. Podczas szczytu zebrano rekordową kwotę dla Globalnego Sojuszu na rzecz Szczepionek i Szczepień GAVI. Plan obecnego podczas forum Billa Gatesa wejdzie w życie?

Światowy Szczyt Szczepień jest organizowany od dwudziestu lat. W tym roku przyciąga jednak większą uwagę, ze względu na tzw. pandemię koronawirusa i wyścigu mocarstw w wynajdywaniu szczepionek na Covid-19.

Zwiększenie funduszy.

Organizowana przez rząd Zjednoczonego Królestwa konferencja była kolejną po szczycie w Berlinie w styczniu 2015. Celem przyznawanym wprost było zwiększenie funduszy na kolejnych 5 lat. Zakładanym celem było 7,4 mld dolarów, ale udało się go znacznie przekroczyć.Reklama

Globalny Sojusz na rzecz Szczepionek i Szczepień GAVI poinformował w czwartek o zebraniu 8,8 mld dolarów od rządów, firm i fundacji na sfinansowanie szczepień w krajach potrzebujących. Obecni na szczycie byli przywódcy m.in. przywódcy Wielkiej Brytanii, USA i Chin.

Wielka Brytania, będąca gospodarzem szczytu, była jednym z największych darczyńców GAVI przeznaczając na podstawowe cele Sojuszu równowartość 416 mln dolarów rocznie przez następne pięć lat. Główni prywatni darczyńcy to Fundacja Billa i Melindy Gatesów, która przekazała 1,6 mld dolarów na okres do 2025 roku.

Głównym tematem szczytu była szczepionka przeciw koronawirusowi.

Już dzień przed konferencją Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała do ​​zwiększenia wysiłków na rzecz opracowania, przetestowania i wyprodukowania szczepionki przeciwko COVID-19, która będzie dostępna dla wszystkich.

Wnioski ze szczytu przedstawił jego gospodarz premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. –

Chciałbym szczególnie podziękować Billowi i Melindzie Gates za ich hojność, ich filantropię i ich przywództwo w walce ludzkości z chorobami – mówił.

W dalszej części odniósł się do skuteczności samych szczepionek, oczywiście mówiąc o nich w samych superlatywach. O ile szczepionki w przytłaczającej większości są skuteczne i działają poprawnie, o tyle zdarzają się wyjątki, niosące za sobą opłakane skutki, o których nie można zapominać.

– Szczepionki działają. Osoby zaszczepione chronią siebie i resztę populacji, zmniejszając rozprzestrzenianie się i ryzyko infekcji – powiedział Boris Johnson.

– Jesteśmy pionierami w zakresie innowacyjnej współpracy, która będzie potrzebna do produkcji i dystrybucji szczepionki – dodawał. I podkreślał, że prace szczytu mogą pozwolić na zapobiegnięcie takim pandemią w przyszłości, co oczywiście jest niemożliwe w stu procentach.

Johnson porównał również GAVI do NATO, które podobnie jak Sojusz Północnoatlantycki ma stać na straży bezpieczeństwa w zakresie chorób zakaźnych.

– Będzie to wymagało nowych międzynarodowych wysiłków na rzecz współpracy w zakresie nadzoru i wymiany informacji, które mogą stanowić podstawę globalnego systemu ostrzegania, abyśmy mogli szybko zidentyfikować każdą przyszłą epidemię – podkreślił premier Wielkiej Brytanii.

Na koniec swego wystąpienia Boris Johnson odniósł się do planu Billa Gatesa. – Konieczne będzie radykalne zwiększenie naszej globalnej zdolności reagowania, dokładnie tak, jak to określił Bill (Gates – red.) – podsumował.

Źródło: PAP/gov.uk

Najnowsze wpisy

Kategorie

GLOBAL VACCINE SUMMIT – CO USTALONO NA ŚWIATOWYM SZCZYCIE SZCZEPIEŃ KTÓREGO GOŚCIEM SPECJALNYM BYŁ BILL GATES.

5 czerwca 2020 / Możliwość komentowania GLOBAL VACCINE SUMMIT – CO USTALONO NA ŚWIATOWYM SZCZYCIE SZCZEPIEŃ KTÓREGO GOŚCIEM SPECJALNYM BYŁ

Może Ci się spodobać

”NOWA WSPANIAŁA NORMALNOŚĆ” – JAK W 100 DNI ŚWIAT ZMIENIŁ SIĘ GLOBALNE PAŃSTWO POLICYJNE. 25 maja 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • GLOBAL VACCINE SUMMIT – CO USTALONO NA ŚWIATOWYM SZCZYCIE SZCZEPIEŃ KTÓREGO GOŚCIEM SPECJALNYM BYŁ BILL GATES.
  • Może Ci się spodobać