Otwórz oczy

WIELKI RESET : CO PLANUJE FINANSOWA ELITA NA ROK 2021 ?

Coroczny szczyt organizowany przez Światowe Forum Ekonomiczne w Davos przedstawił plan na 2021 rok.

Wśród zaproszonych gości są premierzy i ministrowie z całego świata oraz członkowie największych organizacji międzynarodowych m.in ONZ, w związku z kryzysem uzgadniany jest globalny plan ratowaniem planety.

Elita z Davos planuje ogłosić Wielki Reset podczas szczytu w 2021 roku

Osobą która od samego początku jest zaangażowany w organizacje corocznego szczytu oraz co roku zabiera głos podczas panelu dyskusyjnego to znany lobbysta rodziny Rothschild finansista George Soros.

Poniżej Treść ze strony Światowego Forum Ekonomicznego, link pod tekstem

Uwaga: najciekawsze, a zarazem najbardziej zatrważające fragmenty tekstu zostały podkreślone kolorem czerwony przez redakcję W-P

Wielki reset: wyjątkowy szczyt na początku 2021 r

 • „Wielki reset” będzie tematem wyjątkowego bliźniaczego szczytu w styczniu 2021 r. Zwołanego przez Światowe Forum Ekonomiczne.
 • „Wielki reset” to zobowiązanie do wspólnego i pilnego budowania podstaw naszego systemu gospodarczego i społecznego na rzecz bardziej sprawiedliwej, zrównoważonej przyszłości.
 • Wymaga to nowej umowy społecznej koncentrującej się na godności ludzkiej, sprawiedliwości społecznej  w której postęp społeczny nie pozostaje w tyle za rozwojem gospodarczym.
 • Światowy kryzys zdrowotny spowodował długotrwałe pęknięcia w naszych gospodarkach i społeczeństwach oraz stworzył kryzys społeczny, który pilnie wymaga stworzenia nowych warunków do życia.
 • Bliźniaczy szczyt odbędzie się zarówno osobiście, jak i wirtualnie, łącząc kluczowych światowych liderów rządowych i biznesowych w Davos z globalną siecią obejmującą wiele zainteresowanych stron w 400 miastach na całym świecie w celu zorientowanego na przyszłość dialogu prowadzonego przez młodsze pokolenie.

Głośniki dla transmisji na żywo 1430:

 • Victoria Alonsoperez, założycielka i dyrektor naczelna Chipsafer, Urugwaj i młody globalny lider
 • Caroline Anstey, prezes i dyrektor generalny, Pact, USA
 • Ajay S. Banga, dyrektor generalny, Mastercard, USA
 • Sharan Burrow, Sekretarz Generalny, Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych (ITUC), Bruksela
 • Ma Jun, przewodniczący, Komitet Zielonych Finansów, Chińskie Towarzystwo Finansów i Bankowości oraz członek Komitetu Polityki Pieniężnej Chińskiego Banku Ludowego;
 • Bernard Looney, dyrektor generalny, BP, Wielka Brytania
 • Juliana Rotich, Partner Venture, Atlantica Ventures, Kenia
 • Bradford L. Smith, prezes, Microsoft, USA
 • Nick Stern, przewodniczący, Grantham Research Institute on Climate Change and the Environment, Wielka Brytania

Genewa, Szwajcaria, 3 czerwca 2020 r. – „Wielki reset” będzie tematem wyjątkowego bliźniaczego szczytu, który zostanie zwołany przez Światowe Forum Ekonomiczne w styczniu 2021 r.

51. doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego zgromadzi światowych liderów z rządu, biznesu oraz społeczeństwo obywatelskie i interesariuszy z całego świata w unikalnej konfiguracji, która obejmuje zarówno osobiste, jak i wirtualne dialogi.

„Mamy tylko jedną planetę i wiemy, że zmiana klimatu może być kolejną globalną katastrofą o jeszcze bardziej dramatycznych konsekwencjach dla ludzkości. Musimy dekarbonizować gospodarkę w krótkim oknie, które wciąż pozostaje, i ponownie dostosować nasze myślenie i zachowanie do natury ”

– powiedział Klaus Schwab, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego.

„Aby zabezpieczyć naszą przyszłość i prosperować, musimy rozwinąć nasz model ekonomiczny i umieścić ludzi i planetę w centrum globalnego tworzenia wartości. Jeśli trzeba wyciągnąć jedną krytyczną naukę z kryzysu, musimy postawić naturę w centrum naszego działania. Po prostu nie możemy tracić więcej czasu ”,

– powiedział HRH Książe Walii

„Wielki reset to mile widziane uznanie, że ta ludzka tragedia musi być przebudzeniem. Musimy budować bardziej równe, sprzyjające włączeniu społecznemu i zrównoważone gospodarki i społeczeństwa, które są bardziej odporne na pandemie, zmiany klimatu i wiele innych globalnych zmian, przed którymi stoimy ”- powiedział António Guterres, Sekretarz Generalny ONZ w Nowym Jorku.

„Konieczny jest wielki reset, aby zbudować nową umowę społeczną, która będzie szanować godność każdego człowieka”, dodał Schwab. „Globalny kryzys zdrowotny ujawnił brak stabilności naszego starego systemu pod względem spójności społecznej, braku równych szans i włączenie społeczne. Nie możemy też odwrócić się od zła rasizmu i dyskryminacji. Musimy wbudować w tę nową umowę społeczną naszą odpowiedzialność międzypokoleniową, aby zapewnić, że sprostamy oczekiwaniom młodych ludzi. ”

COVID-19 przyspieszył nasze przejście do epoki czwartej rewolucji przemysłowej. Musimy zadbać o to, aby nowe technologie w świecie cyfrowym, biologicznym i fizycznym były skoncentrowane na człowieku i służyły społeczeństwu jako całości, zapewniając wszystkim równy dostęp ”

„Ta globalna pandemia ponownie pokazała, jak bardzo jesteśmy ze sobą powiązani. Musimy przywrócić funkcjonujący system inteligentnej globalnej współpracy, zorganizowany tak, aby sprostać wyzwaniom najbliższych 50 lat. Wielki reset wymaga od nas zintegrowania wszystkich interesariuszy globalnego społeczeństwa ze społecznością o wspólnym interesie, celu i działaniu ”

– powiedział Schwab. 

„Potrzebujemy zmiany sposobu myślenia, przejścia od myślenia krótkoterminowego do długoterminowego, od kapitalizmu akcjonariuszy do odpowiedzialności interesariuszy. Dodał, że ochrona środowiska, polityka społeczna i dobre rządy muszą stanowić wymierny element odpowiedzialności korporacyjnej i rządowej.

Ten innowacyjny szczyt będzie zupełnie innym dorocznym spotkaniem odzwierciedlającym ducha Wielkiego Resetu.

 Będzie to wyjątkowa okazja na początku 2021 r., Aby zgromadzić kluczowych światowych rządów i liderów biznesu w Davos, a jednocześnie w ramach globalnego szczytu z udziałem wielu zainteresowanych stron prowadzonego przez młodsze pokolenie, aby upewnić się, że dialog w sprawie Wielkiego Resetu wykracza poza granice tradycyjnego myślenia i jest naprawdę zorientowany na przyszłość.

W tym celu Światowe Forum Ekonomiczne zgromadzi tysiące młodych ludzi w ponad 400 miastach na całym świecie (Global Shapers Community), którzy zostaną połączeni z potężną wirtualną siecią hub, aby współpracować z liderami w Davos. Każde z tych centrów będzie miało politykę otwartego domu, aby włączyć wszystkich zainteresowanych obywateli do tego dialogu, dzięki czemu doroczne spotkanie będzie otwarte dla wszystkich. Ponadto globalne media i sieci społecznościowe zmobilizują miliony ludzi, umożliwiając im dzielenie się swoim wkładem, a także zapewniając im dostęp do dyskusji na dorocznym spotkaniu w Davos.

Ogłoszenie o Wielkim Resecie zostało dokonane przez HRH Księcia Walii i profesora Schwaba podczas wirtualnego spotkania, a następnie oświadczenia Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa i Dyrektora Zarządzającego MFW Kristaliny Georgievy.

Ich oświadczenia poparły głosy wszystkich grup interesariuszy globalnego społeczeństwa, w tym Victorii Alonsoperez, założycielki i dyrektora naczelnego, Chipsafer, Urugwaju i młodego globalnego lidera; Caroline Anstey, prezes i dyrektor generalny, Pact, USA; Ajay S. Banga, dyrektor generalny, Mastercard, USA; Sharan Burrow, Sekretarz Generalny, Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych (ITUC), Bruksela; Ma Jun, przewodniczący, Komitet Zielonych Finansów, Chińskie Towarzystwo Finansów i Bankowości oraz członek Komitetu Polityki Pieniężnej Chińskiego Banku Ludowego; Bernard Looney, dyrektor generalny, bp, Wielka Brytania; Juliana Rotich, Partner Venture, Atlantica Ventures, Kenia; Bradford L. Smith, prezes, Microsoft, USA; oraz Nick Stern, przewodniczący, Grantham Research Institute on Climate Change and the Environment, Wielka Brytania.

W ramach przygotowań do dorocznego spotkania na forum odbędzie się wirtualny serial The Great Reset Dialogues. Dialogi te są wspólną inicjatywą Światowego Forum Ekonomicznego i HRH The Prince of Wales. Wkłady w Wielki Reset zostaną również zaproszone za pośrednictwem platformy cyfrowej Światowego Forum Ekonomicznego UpLink do gromadzenia innowacji w zakresie celów zrównoważonego rozwoju.

Źródło :

https://www.weforum.org/great-reset/about?fbclid=IwAR2WzkVpIyD4jHZreMHMqPtABh3kNHKPH30ZpVeAFL__TFDWfbBeVKtOgPE

Ostatnie wpisy

Kategorie

WIELKI RESET : CO PLANUJE FINANSOWA ELITA NA ROK 2021 ?

7 czerwca 2020 / Możliwość komentowania WIELKI RESET : CO PLANUJE FINANSOWA ELITA NA ROK 2021 ? została wyłączona

Może Ci się spodobać

PANDEMICZNE MILCZENIE OWIEC 2 – METODY ŁAMANIA PSYCHIKI I TWORZENIA PODPORZĄDKOWANIA. 7 kwietnia 2021

 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • WIELKI RESET : CO PLANUJE FINANSOWA ELITA NA ROK 2021 ?
 • Może Ci się spodobać