Świat bez cenzury

CZY PODCZAS RUTYNOWYCH BADAŃ NA COVID/19 NISZCZĄ NAM SZYSZYNKĘ ?

W czasach światowej ”plandemii” jednym z podstawowych czynników potwierdzających możliwość bycia chorym na koronawirusa jest podwyższona temperatura. W dzisiejszych czasach mało kto już używa termometrów tręciowych, prym wiodą termometry na podczerwień które w kilka sekund dają nam odpowiedni wynik temperatury…ale czy aby na pewno jest to bezpieczne rozwiązanie ?

Poniżej przedstawiamy list od australijskiej pielęgniarki która pracując na ”pandemicznym froncie” przybliża nam wyjaśnienie tej kwestii.

Naprawdę się martwię. Zaczęłam wdrażać nowe obowiązujące protokoły. Jednym z moich nowych zadań jest mierzenie i rejestrowanie temperatury każdej osoby. Wskazuję na środek czoła bronią w kształcie termometru, uruchamiam spust, czekam na sygnał dźwiękowy i rejestruję temperaturę. Zawsze przepraszam tę osobę, zanim przejdę dalej..!

Po zrobieniu tego kilkanaście lub więcej razy nagle miałam wrażenie: że zostaliśmy znieczuleni, kierując go w głowę, a także powodując potencjalne problemy zdrowotne poprzez skierowanie promienia podczerwieni na szyszynkę?Następnie zaczęłam mierzyć temperaturę tętna, która okazała się dokładniejsza, ponieważ czoło jest zimniejsze niż puls, a wyniki różnią się w niektórych przypadkach o więcej niż jeden stopień.

Poszłam do centrum handlowego, a ludzie ustawiali się w kolejkach, aby zmierzyć temperaturę od urzędnika, który oczywiście nie był lekarzem i nie został odpowiednio przeszkolony, jak prawidłowo wykonać tę procedurę. Wielu było zszokowanych, kiedy nadeszła moja kolej, wzięłam broń wycelowaną w moje czoło i przekierowałem ją na nadgarstek. ..

Powiedziałam cicho, ale stanowczo urzędnikowi, że:

TERMOMETR NA PODCZERWIEŃ NIGDY NIE POWINIEN BYĆ SKIEROWANY W CZYJEŚ CZOŁO, ZWŁASZCZA DZIECI.

Dodatkowo wymaga podstawowej wiedzy, jak poprawnie odczytać czyjąś temperaturę, czyli przykładanie termometru do nadgarstka czy łokcia jest dużo dokładniejsze i dużo mniej szkodliwe.Bardzo denerwowało mnie patrzenie, jak dzieci przyzwyczajają się do widoku przedmiotu w kształcie broni wycelowanego w czoło i bez żadnych negatywnych reakcji ze strony dorosłych, jakby to było normalne i dopuszczalne.

Odmawiajcie celowania za pomocą promieniowania podczerwonego bezpośrednio w szyszynkę, znajdującą się bezpośrednio na środku czoła. Jednak większość ludzi zgadza się stawić temu czoła kilka razy dziennie! Nasze szyszynki muszą być chronione, ponieważ mają kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia teraz i w przyszłości.Szyszynka to mały gruczoł w kształcie szyszynki układu hormonalnego, szyszynka produkuje hormon melatoninę.

Melatonina wpływa na rozwój seksualny i cykle snu i czuwania. Szyszynka składa się z komórek zwanych komórkami szyszynki oraz komórek układu nerwowego zwanych komórkami glejowymi. Szyszynka łączy układ hormonalny z układem nerwowym, przekształcając objawy nerwowe z obwodowego układu nerwowego w objawy hormonalne.

Z biegiem czasu nagromadzenie się złogów wapnia w szyszynce może prowadzić do zwapnień u osób starszych.Szyszynka jest zaangażowana w kilka funkcji organizmu, w tym: Wydzielanie hormonu melatoniny Regulacja funkcji endokrynologicznych Przekształcenie objawów układu nerwowego w objawy endokrynologiczne Wpływ na senność Wpływ na rozwój seksualny Wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego Aktywność antyoksydacyjną.”Zadaj sobie pytanie: Czy mądrze jest umieścić laser na podczerwień w czyjejś szyszynce?

PAMIĘTAJCIE JEŚLI NATRAFICIE NA RUTYNOWE BADANIA TEMPERATURY STANOWCZO ODMÓWCIE BADANIA MIERNIKIEM W KIERUNKU CZOŁA, W ZAMIAN DO BADANIA WYSTAWCIE NADGARSTEK !!!

Najnowsze wpisy

Kategorie

CZY PODCZAS RUTYNOWYCH BADAŃ NA COVID/19 NISZCZĄ NAM SZYSZYNKĘ ?

15 sierpnia 2020 / Możliwość komentowania CZY PODCZAS RUTYNOWYCH BADAŃ NA COVID/19 NISZCZĄ NAM SZYSZYNKĘ ? została wyłączona

Może Ci się spodobać

TECHNIKI INŻYNIERII SPOŁECZNEJ STOSOWANE NA LUDZIACH PODCZAS PANDEMII. 20 maja 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • CZY PODCZAS RUTYNOWYCH BADAŃ NA COVID/19 NISZCZĄ NAM SZYSZYNKĘ ?
  • Może Ci się spodobać