Przekraczając Rubikon

UKRYTE ZNACZENIE SCENY Z PRZESŁUCHANIA NEO W FILMIE ”MATRIX”

Mający ponad 20 lat kultowy ”Matrix” jest rozpoznawany przez fanów na całym świecie jako jeden z najbardziej błyskotliwych filmów w historii, przede wszystkim ze względu na głębokie przesłanie i ezoteryczną filozofię.

Scena, która jest szczególnie intrygująca, biorąc pod uwagę dzisiejszy klimat społeczny, to przesłuchanie Neo przez Agentów Matrixa.

Teraz, zanim zagłębimy się w potencjalne ukryte znaczenie momentu gdy Neo znalazł się w tej niewygodnej sytuacji na początku, ustalmy najpierw kilka kluczowych punktów w odniesieniu do całej historii, które pomogą nam zrozumieć znaczenie tej sceny.

Kim jest Neo ?

Neo w starożytnej grece ( νέος ) oznacza nowy / młody. To ważny element układanki, który pomaga nam zrozumieć, co chcą nam przekazać reżyserzy filmu. To powiedziawszy, kiedy oceniamy postać Neo w pierwszym filmie, okazuje się, że jest on samotną osobą, która trzyma się z dala od ludzi, próbując znaleźć głębsze znaczenie otaczającego go świata, nieustannie przeszukując Internet.

Kim jest Morfeusz ?

Morfeusz w mitologii greckiej jest posłańcem bogów . Pojawia się ludziom poprzez sny z zamiarem przekazania boskiej wiedzy i prawdy. W mitach greckich może pojawiać się w snach ludzi w niemal każdej postaci, ponieważ każdy, niezależnie od rasy, płci czy wyglądu zewnętrznego, może być posłańcem oświecenia i Prawdy.

Pierwszy Matrix jest o początku podróży do przebudzenia.

Znając głębsze znaczenie tego, co reprezentują postacie Neo i Morfeusza w filmie, widzimy jak Neo podczas wyszukiwania w Internecie Morfeusza reprezentuje wczesne etapy podróży poszukiwaczy Prawdy – „śpi”, ale wciąż poszukuje głębszego sensu życia – i ma nadzieję, że odnajdzie to znaczenie, szukając „posłańca” wyższej Wiedzy i Prawdy .

Prawda jest terroryzmem w Imperium Kłamstw.

Dzięki swoim nieustannym wysiłkom Neo zaczyna coraz bardziej zbliżać się do znalezienia nieuchwytnego Morfeusza. To jednak przyciąga również niechcianą uwagę Agentów w Matrixie, którzy reprezentują egzekutorów władzy tego systemu. Ich zadaniem jest upewnienie się, że nikt nie ujawnia, czym naprawdę jest Matrix i jak zmienia niczego nie podejrzewających każdego dnia ludzi w użyteczne zasoby, które może wykorzystać jak baterie.

Agenci przystępują do zatrzymania Neo i przesłuchania go, gdzie jasno dają do zrozumienia, że ​​szpiegują go i prowadzą skrupulatne zapisy jego działań, zarówno online, jak i offline, od dłuższego czasu. Jak wszyscy dzisiaj doskonale wiemy, agencje wywiadowcze na całym świecie robią dokładnie to samo – śledzą to, co oglądamy w Internecie i prowadzą skrupulatne rejestry wielu naszych ruchów.

Agenci jednak nie postrzegają Neo jako poważnego zagrożenia dla systemu Matrix, ponieważ wciąż jest na wczesnym etapie swojego przebudzenia i nie wie wystarczająco dużo, aby być dla nich problemem. Zamiast tego proponują mu umowę, w ramach której będą skłonni „wyczyścić jego historię” z nielegalnych działań w Internecie, jeśli Neo po prostu pomoże im wytropić człowieka, którego nazywają Morfeuszem, który, jak twierdzą, jest „znanym terrorystą”, czyli „Uważany przez władzę za najbardziej niebezpiecznego człowieka na świecie”.

Oznacza to, że największym zagrożeniem dla tego światowego systemu, który jest w przeważającej mierze rządzony przez oszustwo i wyzysk – jest każdy posłaniec wyższej Wiedzy i Prawdy, który może potencjalnie obudzić tych, którzy wciąż „śpią” i ukazać im, czym naprawdę jest przysłowiowy Matrix. 

W rzeczywistości można by argumentować, że tego rodzaju walka o władzę toczy się od tysięcy lat i być może dlatego Sokrates został oskarżony przez klasę rządzącą o „korumpowanie młodzieży” ponad 2000 lat temu, a następnie skazany na śmierć, a w nowszej historii cywile, którzy pokojowo protestowali przeciwko Wall Street i bankierom za ich udział w niszczeniu światowej gospodarki w 2008 r. byli celem FBI, a nawet zostali uznani za potencjalnych „ narodowych terrorystów ”. Prawdopodobnie dlatego zgineli tez Phill Shneider i William Cooper, dwóch czołowych sygnalistów teorii spiskowych, którzy wiedzieli zbyt wiele i chcieli tym podzielić się ze światem.

Mówiąc najprościej, Prawda to terroryzm w imperium kłamstwa.

Wyimaginowane prawa.

Neo, wciąż nieco naiwny i nieugięty w swojej podróży, odrzuca ofertę Agenta i żąda telefonu, ponieważ „znam swoje prawa!”

Agent Smith odpowiada na to:

„powiedz mi, panie Anderson, po co dzwonić, jeśli nie możesz mówić?”,

Ta scena przedstawia lekcję, której wszyscy poszukiwacze prawdy w końcu się doświadczają – ten system nie zajmuje się prawami człowieka ani nie zajmuje się utrzymaniem sprawiedliwości. Zamiast tego wpaja przekonania i błędne wyobrażenia do naszych umysłów od najmłodszych lat.

Pomaga legitymizować swoje niepotrzebne istnienie w oczach niczego niepodejrzewającej opinii publicznej i indoktrynować, dlaczego uważamy, że tego potrzebujemy. Ale w rzeczywistości nasz rząd gwarantuje nam „prawa”, które mogą zostać nam odebrane w mgnieniu oka.

Na przykład w związku z bieżącymi wydarzeniami aresztowano wiele tysięcy ludzi na całym świecie za złamanie nakazu godziny policyjnej ; W jednym stanie USA powiedziano cywilom, że muszą robić selfie co godzinę i wysyłać je władzom, aby udowodnić, że przebywają w domu; w Południowej Afryce niektórzy zostali ukarani grzywną za nie noszenie masek podczas prowadzenia samochodów.

W Bostonie w Stanach Zjednoczonych powiedziano nawet ludziom, że zostaną ukarani grzywną, jeśli pójdą ulicą „w złym kierunku” ; Bezdomni we Francji byli podobno karani grzywną za nie przebywanie w domach.

Niektórzy ludzie zostali aresztowani za udział w pogrzebach bliskich z tego powodu naruszone nakazy blokady, Lekarze i naukowcy mieli zakaz wypowiadania się w internecie na temat plandemii.

W Australii ciężarna kobieta została faktycznie aresztowana w swoim domu za posty na Facebooku, które zachęcały do ​​protestu przeciwko zamknięciu.

Według Międzynarodowej Organizacji Pracy dziesiątki milionów ludzi straciło pracę; a podróżowanie po całym świecie zostało poważnie ograniczone przez te władze dyktując nam, co reszta z nas może, a czego nie może zrobić. 

Niezależnie od tego, czy zgadzasz się z tymi zasadami, czy nie, tych rzeczy nie można logicznie nazwać „prawami”, ponieważ są one tak łatwo naruszane i odbierane każdemu kto będzie niewygodny dla tylułowego Matrixa.

Istnieje wiele innych przykładów, które pokazują, że przyznane nam „prawa” są bardziej pocieszającą iluzją niż rzeczywistością.

Na przykład tajne programy CIA dotyczące programowania umusłu i tortur , które zostały przeprowadzone we współpracy z innymi agencjami wywiadowczymi i władzami na całym świecie, w ramach tych ludzie byli porywani – bez żadnego prawnego oskarżenia czy procesu – a następnie przewożeni do tajnych baz, gdzie wielu z nich było torturowanych przez wiele miesięcy w sposób, który uważa się za naruszenie prawa międzynarodowego i podstawowych prawa człowieka. 

CIA oczywiście twierdzi, że ci ludzie byli podejrzanymi o terroryzm. Jednak w 2014 roku raport Senackiej Komisji Wywiadu ustalił, że co najmniej 26 osób, które zostały porwane i torturowane, zostało w rzeczywistości „ bezprawnie zatrzymanych ”.

Wake Up Neo – You Are The One”

Na szczęście Neo udaje się uciec z tej niewyobrażalnej sytuacji bez poważnych obrażeń. Wkrótce potem kontaktuje się z nim Morfeusz, gdzie powiedziano mu, że miał szczęście, że Agenci nie docenili jego wielkiego potencjału i oszczędzili go, ponieważ gdyby znali wielką tajemnicę, którą zna Morfeusz, Neo prawdopodobnie by nie żył.

Zdezorientowany wszystkim co się dzieje dookoła, Neo pyta Morfeusza, co się do cholery dzieje, ten bez wahania odpowiada mu:

„ Neo – widzisz, być może spędziłeś ostatnie kilka lat na szukaniu mnie, ale ja spędziłem całe życie na szukaniu ciebie”.

Jest to być może najważniejsza lekcja, jakiej nowy poszukiwacz Prawdy musi się w końcu nauczyć – Jesteście tymi, na których czekaliśmy, aby zmienić ten skorumpowany świat, moi przyjaciele; i musimy przestać szukać bohaterów i ludzkich przywódców, którzy zwolnią nas z tej bardzo poważnej odpowiedzialności. 

Zamiast tego wszyscy musimy przyjąć rolę Morfeusza – która polega na obudzeniu jak największej liczby Neo – nowych umysłów. Robiąc to, pomożemy obudzić i uwolnić unikalne siły twórcze każdej osoby, a także odnajdziemy jedność w naszej wspólnej walce z niesprawiedliwością i korupcją tego nieludzkiego systemu, który niezmiennie nas wszystkich eksploatuje.

Jeśli nie my, to kto? A jeśli nie teraz, to kiedy?

Źródło : https://www.wakingtimes.com/2020/09/07/the-esoteric-meaning-behind-neos-interrogation-scene-in-the-matrix/

Najnowsze wpisy

Kategorie

UKRYTE ZNACZENIE SCENY Z PRZESŁUCHANIA NEO W FILMIE ”MATRIX”

14 września 2020 / Możliwość komentowania UKRYTE ZNACZENIE SCENY Z PRZESŁUCHANIA NEO W FILMIE ”MATRIX” została wyłączona

Może Ci się spodobać

POLSKA POLIGONEM TESTÓW DLA BRONI ELEKTROMAGNETYCZNEJ. 28 grudnia 2019

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • UKRYTE ZNACZENIE SCENY Z PRZESŁUCHANIA NEO W FILMIE ”MATRIX”
  • Może Ci się spodobać