Plandemia

FILM ”V JAK VENDETTA” PRZEPOWIEDZIAŁ PANDEMIĘ I INNE WYDARZENIA Z 2020 ROKU.

”V jak Vendetta” z 2005 roku okazał się dziwnie proroczym filmem na rok 2020. W swojej najpotężniejszej wersji kino może być doskonałym narzędziem, które pozwala widzom zrozumieć ich życie, bieżące obawy i miejsce w historii. Takie historie mogą zapewnić pocieszenie, motywację lub coś znacznie silniejszego w odpowiednich okolicznościach. W obecnym momencie, w erze bezprecedensowej niepewności politycznej i niepokoju społecznego, popkultura może wydawać się nieco niepoważna, ale pozostaje kluczową częścią życia ludzi.

Są chwile, kiedy fikcja odzwierciedla rzeczywistość, a czasami rzeczywistość jest odbiciem fikcji. V jak Vendetta to jeden z tych filmów, o których możemy równie dobrze powiedzieć, że był dokumentem ze wszystkich swoich szalonych przewidywań. Akcja V jak Vendetta, osadzona w niedatowanej, dystopijnej przyszłości, w której Ameryka jest martwa, a Wielka Brytania jest teraz dyktaturą, przedstawia zrujnowany świat rozdarty polityką i pandemią – niesamowite podobieństwo do roku 2020, o którym zapomina się, że film jest dziełem fikcji.

Oto wszystkie sposoby, w jakie V jak Vendetta przewidział przyszłość ludzkości zbyt dokładnie. 

Pandemia sieje spustoszenie w społeczeństwie.

V jak Vendetta pandemia „Wirusa Najświętszej Marii Panny” zdziesiątkowała Europę i najprawdopodobniej resztę świata, prowadząc do niestabilnego politycznie klimatu, który nie różni się zbytnio od realnego świata. Wirus św. Marii został opracowany biologicznie jako broń przez partię polityczną w celu przejęcia kontroli, i chociaż istnieją podejrzenia, że ​​pandemia COVID-19 pochodzi z chińskiego laboratorium rządowego, te podejrzenia są nadal niepotwierdzone.

Politycy wykorzystują pandemię do konsolidacji władzy.

Pandemia została stworzona, aby skonsolidować partię polityczną Norsefire w filmie i chociaż każdy kraj był zaślepiony pandemią w prawdziwym świecie, nie można zaprzeczyć, że niektóre narody wykorzystały pandemię do wzmocnienia swojej władzy. Chcesz przykład? Władimir Putin ma niemal całkowitą kontrolę nad Rosją, węgierski rząd Viktora Orbána praktycznie dał mu władzę dyktatorską, a izraelski Benjamin Netanjahu zdołał odroczyć własny proces karny.

Pokojowe protesty spotkały się z przemocą.

W filmie połowa Ameryki została zniszczona, ale w prawdziwym świecie, protesty trwają nieprzerwanie od tygodni. Ruch Black Lives Matter był inspiracją dla protestów w całych Stanach Zjednoczonych i niejednokrotnie spotkały się one z brutalnością policji . W międzyczasie na całym świecie w Hongkongu chińska policja systematycznie pacyfikuje pokojowych demonstrantów, którzy przeciwstawiają się chińskiemu uścisku w regionie.

Policja zabija niewinnych obywateli

W Stanach Zjednoczonych nieuzbrojona murzynka z Ameryki i Afryki, która pracowała jako ratownik medyczny, została zastrzelona we własnym domu po wtargnięciu policji bez ogłoszenia nakazu przeszukania. Kilka tygodni później inny Murzyn został postrzelony przez policję, gdy ten robił grilla na poboczu drogi. Na Filipinach emerytowany żołnierz z chorobą psychiczną został zastrzelony przez policję w punkcie kontroli kwarantanny. Niestety od jakiegoś czasu te przypadki stały się powszechne.

Obowiązuje godzina policyjna.

W V jak Vendetta tyrański rząd brytyjski nałożył na naród ścisłą godzinę policyjną, co jest dokładnie tym, co dzieje się obecnie w wielu częściach świata, z powodu pandemii, życie w takich warunkach jest niepokojące i przypomina dni z najgorszych kart historii świata..

Zniszczenie własności rządowej i prywatnej.

Po śmierci George’a Floyda wybuchły gwałtowne protesty w Minneapolis, jego rodzinnym mieście, gdzie setki, jeśli nie tysiące ludzi uczestniczyły w niszczeniu własności prywatnej i publicznej. Niektóre części miasta zostały zrujnowane, wyglądając bardziej jak miejsce konfliktu zbrojnego niż miasto przemysłowe. W V jak Vendetta pokazuje nam zniszczenie Londynu i spalenie Izb Parlamentu Brytyjskiego.

Społeczeństwo jest otępiałe.

Erupcja wulkanu, globalna pandemia, upadająca gospodarka, miliony zarażonych, miliony bezrobotnych – rok 2020 to najgorszy rok w nowoczesnej historii. Atak strasznych wieści po strasznych wieściach wystarczy, aby ludzkość pochłonęła znieczulica, i pod wieloma względami tak jest. Przemoc i terror są ostoją naszych telewizorów, Evey (Natalie Portman) ma w filmie na ten temat wiele do powiedzenia.

Ludzie noszą maski.

Może nie w ten sam sposób, jednak rok 2020 to rok maski na twarzy gdzie całe populacje muszą ją nosić, aby wyjść na zewnątrz. Chociaż nasze maski na twarz mogą być ze względów zdrowotnych, maski w V jak Vendetta mają cel, który ma więcej wspólnego z rewolucją niż wirusem.

Pomysły są nadal kuloodporne.

Maska V jest przesłaniem dla wszystkich: idea musi być związana z przyczyną, a nie osobą, ponieważ ludzie są zmienni i mogą upaść. Ale pomysły są mniej podatne na ludzkie niepowodzenia. A jedną wspólną cechą fikcji i rzeczywistości jest wspólna walka o lepszy świat.

Źródło : https://www.msn.com/en-ph/entertainment/celebrity/10-times-v-for-vendetta-predicted-2020-a-little-too-accurately/ar-BB15xxlz

Najnowsze wpisy

Kategorie

FILM ”V JAK VENDETTA” PRZEPOWIEDZIAŁ PANDEMIĘ I INNE WYDARZENIA Z 2020 ROKU.

11 października 2020 / Możliwość komentowania FILM ”V JAK VENDETTA” PRZEPOWIEDZIAŁ PANDEMIĘ I INNE WYDARZENIA Z 2020 ROKU. została wyłączona

Może Ci się spodobać

ZWOLNIENIE Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZCZEPIONKĘ NA COVID/19 – BEZKARNOŚĆ KONCERNÓW MEDYCZNYCH. 31 lipca 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • FILM ”V JAK VENDETTA” PRZEPOWIEDZIAŁ PANDEMIĘ I INNE WYDARZENIA Z 2020 ROKU.
  • Może Ci się spodobać