AGENDA 2020

CO BĘDĄ ZAWIERAŁY SZCZEPIONKI NA ”ZARAZĘ” ?

Podczas gdy firmy farmaceutyczne na całym świecie testują około 70 możliwych szczepionek koronawirusowych, rząd Stanów Zjednoczonych planuje jak najszybsze dostarczenie szczepionki amerykańskiej opinii publicznej. 

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej wraz z Departamentem Obrony przyznał Apiject Systems America kontrakt o wartości 138 milionów dolarów na dostawę 100 milionów fabrycznie napełnionych strzykawek do szczepionki koronawirusowej do końca tego roku i dostarczenie ponad 500 milionów w przyszłym roku. 

Jay Walker, dyrektor CEO Apiject, powiedział CBN News, że fabrycznie napełnione strzykawki zostaną wyprodukowane przy użyciu technologii „Blow, Fill, Seal” stosowanej do produkcji wstępnie napełnionych, jednorazowych kropli do oczu.

„Zatem to, co się stanie, to dzięki tym urządzonym pojemnikom, w których będzie znajdować się szczepionka, dodamy do nich nasadkę igły, ampułko-strzykawkę gotową do użycia”.

Na każdej ampułko-strzykawce jest miejsce na opcjonalny czip identyfikacyjny o częstotliwości radiowej zawierający unikalny numer seryjny dla każdej dawki. Nie zostanie wstrzyknięty ani nie dotknie pacjenta. Chip byłby skanowany przez pracowników służby zdrowia w celu lepszego śledzenia ogólnych informacji o szczepionkach.

„Jednak ten chip odnosi się tylko do dawki. Nie ma żadnych danych osobowych, ani informacji o pacjencie, to po prostu kod kreskowy, tylko wiemy od razu, gdzie i kiedy ta dawka została użyta. Pomaga to również urzędnikom zdrowia publicznego, kiedy są wybuchy epidemii: „Czy w tych rejonach zaszczepiliśmy wystarczająco dużo ludzi?”

Wstępnie napełnione strzykawki uzupełnią ograniczoną liczbę tradycyjnie wytwarzanych zapasów szczepionek, takich jak małe szklane fiolki stosowane do każdej dawki, specjalistyczny sprzęt niezbędny do napełnienia każdego szklanego słoika, korki, igły i strzykawki.  

„Został zaprojektowany tak, aby nie było podrabiania. Został zaprojektowany tak, abyśmy wiedzieli, że odpowiednia dawka nie wygasła” – wyjaśnił Walker.

„Jednak ten chip odnosi się tylko do dawki. Nie ma danych osobowych, żadnych informacji o pacjencie, to po prostu kod kreskowy, tylko wiemy od razu, gdzie i kiedy ta dawka została użyta. Pomaga to również urzędnikom zdrowia publicznego, kiedy są wybuchy epidemii.”

Departament Obrony mówi, że kiedy szczepionki zostaną masowo wyprodukowane, zostaną dostarczone do dostawców opieki zdrowotnej w całym kraju z szybkością i wydajnością amerykańskiego wojska.

Najnowsze wpisy

Kategorie

CO BĘDĄ ZAWIERAŁY SZCZEPIONKI NA ”ZARAZĘ” ?

17 października 2020 / Możliwość komentowania CO BĘDĄ ZAWIERAŁY SZCZEPIONKI NA ”ZARAZĘ” ? została wyłączona

Może Ci się spodobać

NFZ JAKO NARZĘDZIE DEPOPULACJI – ”PLANDEMIA” TO ZŁOTY BIZNES. 4 września 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • CO BĘDĄ ZAWIERAŁY SZCZEPIONKI NA ”ZARAZĘ” ?
  • Może Ci się spodobać