Zaraza

PROJEKT USTAWY KORONATERRORU – NIE WIERZYSZ W PANDEMIĘ, TO GRZYWNA LUB WIĘZIENIE.

Karanie grzywną lub ograniczaniem wolności tych, którzy negują zagrożenia związane z epidemią – zakłada przygotowany przez klub Lewicy projekt ustawy. Wolność kończy się tam, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie – oświadczył wiceszef klubu Lewicy.

Wiceszef klubu Lewicy powiedział, że podczas dwóch tygodni przebywania w izolacji zauważył w internecie, że :

„Polacy coraz częściej stają się ofiarami manipulacji różnych polityków, którzy robią interes polityczny i karierę polityczną na tych strachach i lękach, a przede wszystkim na niewiedzy, stając się ofiarami internetowych kaznodziejów, którzy mówią, że wirus nie istnieje, a maseczki zabijają”.

To właśnie ten precedens sprzed lat spowodował, że lewica postanowiła wykorzystać ten sam mechanizm w celu dalszego rozkręcania. Trudno się dziwić, że to właśnie oni się za to zabrali bo przecież w kwestii ograniczania wolności wypowiedzi są to specjaliści od wielu dekad.

Śmiszek podkreślił, że „wolność wypowiedzi, wolność ekspresji nie jest wolnością absolutną” i „kończy się tam, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie, ludzkie życie i bezpieczeństwo publiczne”.

„Ci wszyscy, którzy namawiają nas do zrzucania maseczek, ci wszyscy, którzy wymyślają niestworzone historie o jakimś spisku ogólnoświatowym wymyślonym przez koncerny farmaceutyczne – dzisiaj tym wszystkim chcemy powiedzieć: stop. Stop szerzeniu fake newsów, stop szerzenia propagandy, stop szerzenia zachęcania do narażania zdrowia innych” – oświadczył Śmiszek.

Dlatego potem wprowadzono szereg kolejnych ograniczeń ustawowych wyłączających wolność słowa zagwarantowaną w konstytucji. Wymyślono rozmaite prześladowania, mowy nienawiści i obwarowano sankcjami kolejne poglądy, które nie podobają się lewicy.

Jednocześnie uczyniono to tak nieprecyzyjnie, że nikt nie wie kiedy dochodzi do wyczerpania znamion takich przestępstw, co stwarza bogate pole do interpretacji i jeszcze większego ograniczenia swobody wypowiedzi.

Trudno się zatem dziwić po tych wcześniejszych próbach ograniczenia wolności słowa, że lewica postanowiła błysnąć proponując kolejną ustawę, tym razem wymierzoną w osoby, które sceptycznie podchodzą do tego, że reakcja na wirusa SARS-CoV-2 jest nieodpowiednia, a on sam nie jest tak niebezpieczny jak kształtują to media. Takie opinie moga być niedozwolone jeśli PiS przychyli się do tego pomysłu posłów Lewicy.

Gdyby przegłosowano takie prawo, oznaczałoby to właściwie zakaz krytyki sposobu w jaki z pandemią radzi sobie polski rząd. Każda wypowiedź krytyczna mogłaby zostać uznana za negowanie straszności rzekomej pandemii, co okazywałoby się przestępstwem. Niestety społeczeństwo jest zdezorientowane i z łatwością zgodzi się na takie dictum. Na szczęście to nadal jest tylko szalony projekt, ale pisowski rząd może szybko podchwycić temat i jeszcze bardziej dokręcić śrubę Polakom.

Ukuto już nawet określenie na tych, którzy śmią kwestionować rządową reakcję na koronawirusa. Są to tak zwani denialiści covidowi, albo antycovidianie. Wcześniej wytworzono sformułowanie denialiści klimatyczni, określające wszystkich, którzy nie podzielają zdania tak zwanych ekspertów z ONZ-owskiego IPCC. 

Jednak nikomu jeszcze dotychczas nie przyszło do głowy, aby takie poglądy penalizować, no może poza korporacjami Google, YouTube, Twitter czy Facebook, które chętnie karają za ich publikowanie w sieciach społecznościowych rozmaitymi restrykcjami.

Gdyby okazało się, że dzięki sojuszowi PiS-SLD-Razem, wkrótce żadna krytyka rządowego podejścia do pandemii nie będzie mogła być legalnie wyrażana, sceptykom pozostanie udanie się na wewnętrzną emigrację.

Najnowsze wpisy

Kategorie

PROJEKT USTAWY KORONATERRORU – NIE WIERZYSZ W PANDEMIĘ, TO GRZYWNA LUB WIĘZIENIE.

22 października 2020 / Możliwość komentowania PROJEKT USTAWY KORONATERRORU – NIE WIERZYSZ W PANDEMIĘ, TO GRZYWNA LUB WIĘZIENIE. została wyłączona

Może Ci się spodobać

W CZASIE PANDEMII LUDZIE WYBIERALI PIENIĄDZE,”BANKSTERZY” LECĄ NA ŁEB – DOCHODY BANKÓW MNIEJSZE O 85% 23 czerwca 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • PROJEKT USTAWY KORONATERRORU – NIE WIERZYSZ W PANDEMIĘ, TO GRZYWNA LUB WIĘZIENIE.
  • Może Ci się spodobać