AGENDA 2030

POSTPANDEMICZNA NORMALNOŚĆ – ”MUSIMY ZASZCZEPIĆ 70 % SWIATOWEJ POPULACJI” TWIERDZI B.G.


Od niedawna Bill Gates pojawia się w internecie jako gospodarz w podcastach. Program stworzył wraz z aktorką Rashidą Jones. Pierwszym gościem był ekspert od domniemanej pandemii Anthony Fauci.

W jednym z odcinków Gates podzielił się ze słuchaczami swoimi prognozami dotyczącymi przyszłości świata po zakończeniu domniemanej pandemii. Miliarder twierdzi, że nic już nie wróci do stanu sprzed 2020 roku.

Już od dłuższego czasu Bill Gates roztacza wizje świata po koronawirusie. Miliarder wspominał już m.in. o „cyfrowych certyfikatach odporności”. Zajął się także inwestowaniem w szczepionki. Teraz założyciel Microsoftu „ostrzega”, co może czekać ludzi, którzy się nie zaszczepią.

Gates zwrócił uwagę na rynek pracy i świat biznesu. Jego zdaniem liczba podróży służbowych zmaleje o połowę, a czas spędzany w biurach o jedną trzecią. To wynik przejścia w tryb pracy hybrydowej i wideokonferencji.

Jakiś czas temu Gates prognozował, że pandemia może potrwać nawet trzy lata. Twierdził również, że jej zakończenie jest uzależnione od wynalezienia szczepionki oraz od tego, jak wiele osób się zaszczepi. Teraz miliarder obwieścił, że ci, którzy tego nie zrobią, nie mają szans na powrót do normalności, nawet tej nowej.

Uważa bowiem, że ludzie niezaszczepieni zostaną wykluczeni społecznie i będą mieli zakaz podróżowania po świecie. Twierdzi również, że całkiem możliwe są nawet prześladowania nie tylko ze strony pracodawców, czy właścicieli obiektów usługowych, lecz także ludzi zaszczepionych.

Bill Gates przewidywał również, że COVID-19 nie jest ostatnią chorobą, jaka dopadnie ludzkość. Miliarder twierdził nawet, że każde pokolenie będzie miało „swoją pandemię”, co oznacza, że będą się one pojawiały mniej więcej co 20 lat.

Prognozy Gatesa.

Niezbyt szczęśliwe prognozy dotyczące COVID-19 pochodzą od założyciela firmy Microsoft, Billa Gatesa. Stwierdził on, że w chłodne dni wirus zaczyna namnażać się w niesamowitym tempie. Jednocześnie ludzie spędzają więcej czasu w pomieszczeniach, co nie wpływa pozytywnie na ich zdrowie.

Należy pamiętać, że pandemia szaleje od dłuższego czasu i ludzie odczuwają już zmęczenie. Niektóre rzeczy stają się trudniejsze do wykonania, na przykład rzadziej komunikujemy się ze znajomymi lub odwiedzamy zatłoczone miejsca w jak najmniejszym stopniu.

Bill Gays uważa, że sytuacja ulegnie poprawie dopiero po wprowadzeniu do masowej produkcji skutecznej szczepionki na koronawirusa. Podczas wywiadu Gates ponownie zaczął obalać teorie teoretyków spiskowych. Teorie te odnoszą się również do pandemii koronawirusa.

Jedna z nich głosi, że geje używają wirusa do wszczepiania czipów ludziom. Pozwoli im to kontrolować ludzi w przyszłości. Ze względu na to, że te fałszywe informacje rozprzestrzeniają się bardzo szybko, Bill Gates zaczął atakować i obwiniać media społecznościowe.

Wcześniej Gates informował już, że pandemia zakończy się dopiero w 2022 roku i tylko wtedy, gdy w przyszłym roku rozpoczną się szczepienia. Jednocześnie Stany Zjednoczone powinny zacząć bezwzględnie pomagać krajom rozwijającym się. Dodał też, że w wyniku pandemii koronawirusa zniszczono dorobek około dwudziestu lat walki z innymi poważnymi patologiami.

Bill że w najlepszym scenariuszu zakończy się ona dopiero w 2022 roku.

Gates, współzałożyciel Microsfotu, uwzględnił w swojej prognozie zatwierdzenie szczepionki na COVID-19 na początku przyszłego roku i rozpoczęcie powrotu normalności w USA latem 2021 roku.

– Koniec epidemii, w najlepszym przypadku, to prawdopodobnie 2022. Ale podczas 2021 roku powinniśmy zanotować poprawę jeśli przyjmiemy globalne podejście – powiedział Gates w Fox News. – Technologię szczepionki mamy, finansowanie rośnie, a firmy skierowały do tego najlepszych ludzi. Dlatego jestem optymistą co do tego, że nie będzie to trwać w nieskończoność – dodał.

Gates ponownie negatywnie ocenił sposób walki z pandemią w USA.

Niestety, poradziliśmy sobie z tym słabo i widać to w liczbach jeśli porównać się z azjatyckimi krajami, jak Korea Południowa i Australia – stwierdził.

Warto dodać, że fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała Pfizerowi kolejne 70 milionów dolarów na badania nad szczepionką i lekami na koronawirusa. Przedstawiciele fundacji wyrazili nadzieję, że ich ruch skłoni innych globalnych darczyńców do podobnego kroku.

Dwie lub trzy z sześciu szczepionek, które są teraz w trzeciej fazie badań klinicznych, trafią na rynek na początku przyszłego roku – podał miliarder w rozmowie z naczelnym Yahoo Finance, Andym Serwerem podczas All Markets Summit. – Firma Pfizer, z którą współpracuje fundacja, ma duże doświadczenie w opracowywaniu szczepionek i dobrze zaplanowała swoje badania.

Miliarder od początku mocno angażuje się w ”pomoc” w zwalczeniu koronawirusa. Teraz ujawnił, kiedy możemy spodziewać się szczepionki i czy faktycznie zakończy ona pandemię.

Gates, którego organizacja filantropijna, The Bill & Melinda Gates Foundation, wydała miliardy na finansowanie kilku producentów leków, aby zaoszczędzić czas na produkcji szczepionki, powiedział, że możemy zobaczyć szczepionkę wcześniej, niż nam się wydaje.

Przy odrobinie szczęścia dwie lub trzy z sześciu szczepionek, które są teraz w trzeciej fazie badań klinicznych, trafią na rynek na początku przyszłego roku – podał miliarder w rozmowie z naczelnym Yahoo Finance, Andym Serwerem podczas All Markets Summit. – Firma Pfizer, z którą współpracuje fundacja, ma duże doświadczenie w opracowywaniu szczepionek i dobrze zaplanowała swoje badania

Bill Gates uważa również, że brytyjska AstraZeneca, Novavax, Moderna i Sanofi dostarczą szczepionki na początku przyszłego roku. Zaznaczył jednak, że nawet jeśli kilka z tych firm przejdzie ostatnią fazę badań klinicznych, nie oznacza to, że ich działanie będzie doskonałe.

W tym samym wywiadzie wspomniał również, że opracowanie szczepionki niestety nie będzie oznaczać “powrotu do normalności”.

Musimy zaszczepić ponad 70 proc. populacji, jeśli naprawdę chcemy obniżyć liczbę zakażeń. Jednak tak długo, jak ta choroba będzie istnieć w dowolnym miejscu na świecie, to ryzyko ponownej infekcji zawsze będzie istnieć – dodał Gates

Najnowsze wpisy

Kategorie

POSTPANDEMICZNA NORMALNOŚĆ – ”MUSIMY ZASZCZEPIĆ 70 % SWIATOWEJ POPULACJI” TWIERDZI B.G.

22 listopada 2020 / Możliwość komentowania POSTPANDEMICZNA NORMALNOŚĆ – ”MUSIMY ZASZCZEPIĆ 70 % SWIATOWEJ POPULACJI” TWIERDZI B.G. została wyłączona

Może Ci się spodobać

PANDEMICZY TOTALITARYZM PRZEWIDZIANY W POLSKIM FILMIE Z 1983 ROKU. 22 marca 2021

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • POSTPANDEMICZNA NORMALNOŚĆ – ”MUSIMY ZASZCZEPIĆ 70 % SWIATOWEJ POPULACJI” TWIERDZI B.G.
  • Może Ci się spodobać