extra-terrestrial

TAJEMNICZY MONOLIT RODEM Z ”ODYSEI KOSMICZNEJ” ODNALEZIONY W UTAH.

Monolit został zainstalowany w miejscu szczególnie odległym od cywilizacji, więc załoga naukowców i lotników postanowiła ukryć jego dokładną lokalizację.

Lotnicza ekipa wydziału bezpieczeństwa publicznego Utah asystowała 18 listopada kolegom z departamentu dzikiej przyrody w liczeniu muflonów kanadyjskich (Ovis canadensis) w południowo-wschodniej części stanu, gdy z pokładu śmigłowca dostrzeżono między skałami nietypowy, błyszczący w słońcu kształt.

– Jeden z biologów go zobaczył jak przelatywaliśmy powyżej, i nagle krzyknął: hej, hej, hej, zawróć. Ja na to, że co? A on: tam jest to coś, musimy to zobaczyć – opowiada ze śmiechem pilot Bret Hutchings.

Gdy zawrócił maszynę zobaczyli w niszy między wulkanicznymi skałami jasny, metalowy monolit. W ocenie pilota miał może nieco ponad 3 metry wysokości.

– Żartowaliśmy sobie, że jak któryś z nas zniknie, to reszta ma wiać. Widać było, że ktoś go tam wbudował, a nie po prostu zrzucił. Zastanawialiśmy się, czy to może NASA coś tam wetknęło, ja wiem, żeby odbijać sygnał z satelit?

Biolodzy i załoga śmigłowca uznali, że monolit nie wydaje się spełniać żadnej naukowej funkcji. Zdecydowanie też ”wygląda na coś wykonanego przez człowieka, a nie kosmitów”. Być może to instalacja artystyczna, zastanawiali się.

– Założyłem, że to jakiś nowofalowy artysta, a może ktoś, kto jest wielkim fanem filmu Stanley’a Kubricka (2001: Odyseja Kosmiczna – red.) – stwierdził pilot Utah Department of Public Safety, nawiązując do kultowej produkcji z 1968 roku. Tam wokół ”czarnego monolitu z kosmosu” gromadzą się zafascynowane małpy, praprzodkowie homo sapiens.

Użytkownicy sieci również przedstawili swoje teorie o pochodzeniu obiektu. Ktoś zasugerował, że to „kosmiczny portal”, inni uważają, że to dekoracja, która pozostała po zdjęciach do filmu.

Tobyła jedna z najdziwniejszych rzeczy, jaką zobaczyłem w ciągu wszystkich lat latania (…) Zaczęliśmy żartować, że w razie zniknięcia jednego z nas, pozostali powinni rzucić się do ucieczki, powiedział pilot Brad Hatchings miejscowej stacji telewizyjnej KSL TV.

Użytkownicy sieci również przedstawili swoje teorie o pochodzeniu obiektu. Ktoś zasugerował, że to „kosmiczny portal”, inni uważają, że to dekoracja, która pozostała po zdjęciach do filmu.

Najnowsze wpisy

Kategorie

TAJEMNICZY MONOLIT RODEM Z ”ODYSEI KOSMICZNEJ” ODNALEZIONY W UTAH.

25 listopada 2020 / Możliwość komentowania TAJEMNICZY MONOLIT RODEM Z ”ODYSEI KOSMICZNEJ” ODNALEZIONY W UTAH. została wyłączona

Może Ci się spodobać

CO ODKRYTO PODCZAS TAJNYCH MISJI KSIĘŻYCOWYCH APOLLO 18, 19, 20 ? 22 czerwca 2020

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • TAJEMNICZY MONOLIT RODEM Z ”ODYSEI KOSMICZNEJ” ODNALEZIONY W UTAH.
  • Może Ci się spodobać