Przekraczając Rubikon

PODZIEMNY ŚWIAT NAZISTÓW – TAJEMNICE KOMPLEKSU ”RIESE”

PODZIEMNY ŚWIAT NAZISTÓW – TAJEMNICE KOMPLEKSU ”RIESE”

Historia tego projektu sięga już osiemdziesiąt lat wstecz. Riese to tajny kompleks, podziemne miasto, które miało powstać w Górach Sowich na terenie południowej Polski. Plany były tak duże i rozległe, że szybko zdecydowano się na nazwę Riese, czyli Olbrzym.

Budowa tego kompleksu stanowiła wyzwanie w tamtych latach, to też kilka tysięcy osób straciło życie i zdrowie w czasie prac, mówiono nawet, że warunki były gorsze niż w piekle. Dziś Riese to po prostu nazwa tajnego projektu III Rzeszy, którego czas realizacji przypadł na okres trwania II wojny światowej. Robotnicy, złodzieje, czy osoby podlegające jakiejś formie kary, byli przewożeni na teren Gór Sowich i zmuszani do nadludzkiej pracy.

Wykopano ponad kilkanaście kilometrów tuneli, w tym grot, pieczar i podziemnych komnat. Teorie, co do celu całego przedsięwzięcia były różne. Jedni twierdzili, że miał być to skarbiec, schron lub miejsce do produkcji tajnej superbroni, która miała zapewnić Hitlerowi zwycięstwo i przejęcie władzy nad Europą. Niestety do dziś projekt Riese stanowi jedną z największych i najmroczniejszych zagadek II wojny światowej i III Rzeszy.

Projekt Riese był na tyle rozbudowany i skomplikowany, że obejmował kilka odrębnych placów budów. Praca nie polegała jedynie na drążeniu otworów w ziemi i skałach, ponad to prace obejmowały także przygotowanie sieci dróg i mostów. Olbrzym nie miał być zwykłym kompleksem wojskowym, miał być najnowocześniejszą i największą kwaterą dla Hitlera i głównych dowódców III Rzeszy. Budowa tajnego kompleksu na terenie Polski świadczy o zamiarach Hitlera, który siłą chciał przejąć władzę nad starym kontynentem.

Dodatkowo można przypuszczać, że ekspansja III Rzeszy po zwycięstwie mogłaby sięgać dalej i dalej. Dlaczego? Przeznaczeniem Olbrzyma było zapewnienie odpowiednich warunków dla produkcji Wunderwaffe. Jest tutaj mowa o wszelkich środkach transportu, systemach wystrzeliwania rakiet V2, ośrodku badań atomowych, chemicznych a także biologicznych. Jednak hipoteza, która budzi największe emocje to ta mówiąca o trwających pracach nad napędem anty grawitacyjnym, czyli nad stworzeniem tak zwanego UFO Hitlera o kryptonimie V7.

To właśnie ta technologia miała zapewnić zwycięstwo w II wojnie światowej i każdej następnej. Plany obejmowały prace na zaawansowanym poziomie, wielu badaczy historii twierdzi, że gdyby II wojna światowa potoczyła się inaczej to Hitler zdążyłby wyprodukować swoja tajną broń a wówczas dzisiejszy świat wyglądałby zapewne inaczej.

Bardzo ważną informacją jest ta mówiąca, że kompleks w Górach Swoich po dzień dzisiejszy nie został w pełni odkryty. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pod ziemią zalegają nadal nie odsłonięte tunele, pomieszczenia i kwatery a co za tym idzie, plany i tajne dokumenty, które w przyszłości mogą rzucić więcej światła na tajemnicę Riese.

Tę hipotezę potwierdza pismo Alberta Speera jednego z przywódców III Rzeszy, który w liście do Hitlera z września 1944 roku pisze o postępach prac na terenie tajnego kompleksu, z owych notatek można wyciągnąć wniosek, że prace były bardziej zaawansowane niż dziś się sądzi, oraz obejmowały znacznie większy obszar. Czy więc po dziś dzień leżą gdzieś plany tajnej superbroni Wunderwaffe? Jest to możliwe.

W ostatnim czasie dużo mówi się o pociągu ze złotem, po który dosłownie sięgają wszyscy, począwszy od Niemiec, po przez Rosjan a skończywszy na Izraelu, mimo, że ów pociąg nie został nawet odnaleziony. Przy tej okazji należy zauważyć, że Riese było także przeznaczone do składowania różnego rodzaju skarbów zdobytych w czasie wojny. W wielu dokumentach istnieje wzmianka o pociągu pełnym złota, który miał zaginąć w niewyjaśnionych okolicznościach na trasie między Świebodzicami a Wałbrzychem. Z resztą po dzień dzisiejszych tamte tereny są miejscem działania wielu poszukiwaczy skarbów.

Narodziny legendy Riese.

Odkrywanie kompleksu Riese, pozostawionego przez Niemców w Górach Sowich, rozpoczęło się niemal tuż po zakończeniu wojny. Oczywiście najpierw Ziemie Odzyskane kontrolowali Rosjanie i ich “trofiejne brygady”, których celem było demontowanie i wywożenie niemieckiego mienia do ZSRR. Sowieci potrafili demontować dosłownie całe fabryki. Nie wiadomo, co dokładnie robili na kompleksie Riese. Z tego, co wiem, prawdopodobnie najbardziej byli zainteresowani kompleksem Soboń.

Długo przebywali również na Zamku Książ. Po Rosjanach przyszła kolej na organy nowej polskiej administracji. Od lokalnych struktur powiatowych, po państwowe Przedsiębiorstwo Poszukiwań Terenowych. Nie ma, co się oszukiwać, można śmiało nazwać PPT polskim odpowiednikiem sowieckich “trofiejnych brygad”. Warto tutaj przytoczyć wspomniany już na filmie raport PPT z 1950 roku.

Pozyskano 8655 ton tłucznia granitowego, 752 tony kostki granitowej, 442 tony szyn wąskotorowych, 55 ton wagoników wywrotek, 135 ton podkładów kolejowych, 36 ton złomu żelaznego, 15 ton cegły budowlanej. Na potrzeby przetransportowania tych dóbr konieczne było wykorzystanie 496 wagonów kolejowych.

Podsumowanie Działalności PPT – Tajemnica Riese J. M. Kowalski, R. J. Kudelski, Z. Rekuć str. 106

Oprócz organów państwowych do odkrywania tajemnic Riese włączyła się także prasa. Szczególnie aktywny był tutaj redaktor Zbigniew Mosingiewicz ze Słowa Polskiego. Powstanie wielu artykułów prasowych na temat Riese oraz plotki lokalnej ludności doprowadziły do narodzin legendy Riese, która trwa do dnia dzisiejszego. Zainteresowanie podziemiami przez oficjalne organy administracji państwowej nie zakończyło się na roku 1950. W późniejszym czasie podejmowano kolejne czynności. Na terenie szczególnie aktywnie działała Główna Komisja Badań Zbrodni Hitlerowskich w Polsce, której pracami w Górach Sowich kierował dr Jacek Wilczur. Komisja podlegała ówcześnie resortowi sprawiedliwości.

Po zakończeniu II wojny światowej osoby, posiadające informacje o Riese często umierały w niewyjaśnionych okolicznościach, zwłaszcza te, które miały zamiar podzielić się swoją wiedzą ze światem. To też można z dużą pewnością stwierdzić, że wiele ciekawych a czasem zapewne sensacyjnych informacji nadal czeka na ujawnienie. Kompleks Riese to projekt, który osobiście nadzorował Hitler, a to mówi wiele.

Tajny kompleks wojskowy III Rzeszy miał być miejscem tajnych badań nad super technologią i człowiekiem, ponieważ wielu Hitlerowskich naukowców prowadziło badania nad wytrzymałością człowieka. Owe badania często przypominały tortury przy użyciu wymyślnych narzędzi. Adolf Hitler był człowiekiem łączącym w obie charyzmę, inteligencję i szaleństwo, a to mieszanka bardzo niebezpieczna.

Prawdziwą kopalnią wiedzy na ten temat jest Pan Dariusz Kwiecień i jego kanał na youtube, zapraszamy !

https://www.youtube.com/user/RieseOlbrzym/videos

Udostępnij

PODZIEMNY ŚWIAT NAZISTÓW – TAJEMNICE KOMPLEKSU ”RIESE”

Globalna Świadomość30 listopada 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułANTYCZNA WOJNA NUKLEARNA MIĘDZY LEMURIĄ I ATLANTYDĄ ORAZ JEJ KONSEKWENCJE DLA KOLEJNYCH CYWILIZACJI.Następny artykułPRADAWNE MIEJSCA KULTU SŁOWIAN W POLSCE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB

Ostatnie wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! ŚWIAT JEST SCENĄ I NIC

Kategorie

AGENDA 2030 (238) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (183) Filmoteka świadomych (32) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • PODZIEMNY ŚWIAT NAZISTÓW – TAJEMNICE KOMPLEKSU ”RIESE”
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?