Przekraczając Rubikon

JAK ”SIMPSONOWIE” PRZEPOWIEDZIELI PLANDEMIĘ.

Odcinek the Simpsons o „Kociej grypie” był niezwykle proroczy.W odcinku The Simpsons z 2010 r. „tajne konklawe amerykańskich imperiów medialnych” uwalnia zabójczy wirus, Oto jak ten odcinek zaciekle zapowiada COVID-19. Na przestrzeni lat powstało tak wiele odcinków „The Simpsons” programujących predyktywnie, że stało się to normą.

Wiele z nich można było odrzucić jako czysty przypadek. Bo przecież The Simpsonsowie to w sumie 202 godziny serialu w ciągu 30 lat. Tak więc, w tym czy innym momencie, niektóre z tego, co dzieje się w serialu , na pewno znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistym życiu. Jednakże, do czasu wybuchu koronki, niektóre z odcinków podnoszą temat pandemii.

W jednym z odcinków z 1993 roku, ludzie błagają o lekarstwo na „Grypę Osaka”, która pochodziła z Azji. Następnie są oni atakowane przez zabójcze pszczoły. W 2020 roku ludzie błagają o lekarstwo na „wirus Wuhan” a w mediach pojawiają się informacje o morderczych pszczołach z Azji.

Podczas gdy ten odcinek jest wyjątkowy i całkowicie ośmiesza on całą medialną narrację polandemii.

Na początku odcinka z 2010 roku, zatytułowanego The Fool Mounty, odbywa się „tajne konklawe amerykańskich imperiów medialnych”naradzają się by stworzyć „fałszywy kryzys” w celu „wysłania ludzi tam, gdzie ich miejsce”.

Znajdziemy tu wiele interesujących zbieżności ? Epizod rozpoczyna się helikopterem zrzucającym przedstawiciela Fox News na tajne spotkanie, które odbywa się w symbolicznym miejscu. Spotkanie odbywa się wewnątrz korony Statuy Wolności. Fakt, że tajny kanał medialny spiskuje przeciwko ludzkości wewnątrz korony Statui Wolności, jest wymownie symboliczny. i przedstawia planowany kryzys wirusowy.

Wewnątrz korony, przedstawiciele wszystkich głównych mediów zbierają się na tajnym spotkaniu. Człowiek prowadzący spotkanie mówi:

„Chciałbym powołać do życia to tajne konklawe amerykańskich imperiów medialnych. Jesteśmy tu po to, by wymyślić kolejny fałszywy kryzys, który sprawi, że ludzie wrócą tam, gdzie ich miejsce: Do ciemnych pomieszczeń, przyklejeni do telewizorów, zbyt przerażeni, by pominąć reklamy”.

Cel – stworzyć fałszywy kryzys, idealny sposób na podsumowanie dzisiejszych mainstreamowych wiadomości. Dalej w serialu słyszymy:

„Myślę, że powinniśmy iść z dobrą, staromodną publiczną opieką zdrowotną.”

Jakaś kobieta dodaje:

„Nowa choroba. Nikt nie jest na nią odporny. Choroba będzie cały czas i nie odpuści ”.

W 2020 roku trudno jest usłyszeć te słowa i nie myśleć o COVID-19. To nowa choroba. Nikt nie jest odporny. Jest również „cały czas”, ponieważ źródła medialne już ostrzegają społeczeństwo, że jego wirus jest tutaj, aby z nami pozostać na stałe !

Wracając do The Simpsons, mówi inny przedstawiciel mediów:

„Jedyną moralną rzeczą do zrobienia jest uwolnienie śmiertelnego wirusa dla ogółu społeczeństwa”.Więc wymyślimy „Kocią grypę „.

Wiadomość zacznie spełniać swoje zadanie: szok i przerażenie.

Dalej w odcinku widzimy jak dziennikarz Kent Brockman mówi :

„Kocia grypa domowa zbliża się do ludzi! Centrum Informacji o Chorobach przewiduje, z pewnym prawdopodobieństwem, że domowa grypa kotów może, hipotetycznie rzecz biorąc, rozprzestrzeniać się w następujący sposób. Przerażająca mapa pokazuje koty rozprzestrzeniające się w Stanach Zjednoczonych”

Następnie Brockman mówi o „hipotetycznych” prognozach z „pewnym stopniem prawdopodobieństwa”. Jest to żart o tym, że media idą prosto do najbardziej przerażającego i katastrofalnego scenariusza – nawet jeśli prawdopodobieństwo zachorowania jest niskie – by podbić strach i panikę. Oczywiście, jako przedstawiciele mas, Simpsonowie natychmiast podporządkowują się środkom masowego przekazu.

Następnie, Kent Brockman podsyca strach, wymieniając śmieszne „objawy”

„Mieszkańcy Springfield powinni pozostać w domach, jeśli wystąpią u nich jakieś objawy. Łagodne pragnienie, okazjonalny głód, zmęczenie w nocy”. 😉

Według większości źródeł, objawy COVID-19 to gorączka, suchy kaszel, zmęczenie i ból gardła. Innymi słowy, naprawdę nie potrzeba wiele, aby ktoś doznał wirusowej paniki. Kiedy Homer szaleje na punkcie wirusa, Marge mówi mu, że należy go zaszczepić.

Więc wychodzą po szczepionkę i ją dostają. Odcinek ten z 2010 roku został prawdopodobnie zainspirowany przez kryzys H1N1. Mimo to zakończył się on masową kampanią szczepień. Dziesięć lat później, ten odcinek jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek. Mówi o tym, że źródła medialne knują wspólne plany, aby rozwiać strach, stacje telewizyjne zamieniają się w mówców zagłady, a społeczeństwo wpada w szał. Jedno jest pewne, że efekt covid 19 osiągnęł jedno:

„Wsadziło ludzi tam, gdzie ich miejsce. Do ciemnych pomieszczeń, są przyklejeni do swoich telewizorów, zbyt przerażeni, by pominąć reklamy”.

Ostatnie wpisy

Kategorie

JAK ”SIMPSONOWIE” PRZEPOWIEDZIELI PLANDEMIĘ.

3 grudnia 2020 / Możliwość komentowania JAK ”SIMPSONOWIE” PRZEPOWIEDZIELI PLANDEMIĘ. została wyłączona

Może Ci się spodobać

ATLANTYDA I LEMURIA – PRAWDA CZY MIT? 22 stycznia 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • JAK ”SIMPSONOWIE” PRZEPOWIEDZIELI PLANDEMIĘ.
  • Może Ci się spodobać