Przekraczając Rubikon

KALENDARZ MAJÓW SIĘ POMYLIŁ – CO WYDARZY SIĘ 21.12.2020 ROKU ?

KALENDARZ MAJÓW SIĘ POMYLIŁ – CO WYDARZY SIĘ 21.12.2020 ROKU ?

Trend niemal corocznych przepowiedni o końcu świata, nie ustał w 2020 roku. Biorąc pod uwagę wydarzenia ostatnich 12 miesięcy, nikogo chyba nie dziwi iż na nowo wzmaga się zainteresowanie kwestią końca naszej cywilizacji oraz ludzkości. Kolejna data, tego dnia która krąży po sieci już od dłuższego czasu, to 21 grudnia 2020 roku.

Po raz kolejny od niemal 8 lat, głośno zrobiło się o kalendarzu Majów. To właśnie im przypisuje się ten „nowy” koniec świata. W rzeczywistości, jest to jedynie rozwinięcie apokaliptycznych twierdzeń, głoszonych jeszcze w 2012 roku.

Analizując większość źródeł na ten temat, niemal każde powołuje się na postać pastora Paul’a Begley’a. Twierdzi on, że ludzkość pomyliła się w interpretacji zakończenia bieżącej ery w kalendarzu majów, a koniec ludzkiej cywilizacji ma nadejść już w dzień przesilenia zimowego. Zacznijmy jednak od początku…

Cywilizacja Majów do dzisiaj wzbudza podziw a ich poziom wiedzy na temat astronomii, matematyki, geometrii, architektury a nawet hydrauliki powoduje, że do jej dorobku należy podchodzić z należnym szacunkiem. Jednym z najciekawszych wytworów Majów jest ich wyrafinowany kalendarz.

Kluczową datą, miał być wówczas 21 grudnia 2012, kiedy to rzekomo kończyła się era „Wielkiego Jaguara”. W 2012 roku, na całym świecie zapanowała globalna histeria. Koniec cyklu Jaguara, miał zwiastować nadejście słynnego przebiegunowania planety, lub też szeroko rozumianego końca świata.

Ostatecznie okazało się iż do niczego takiego nie doszło i wnet pojawiły się opinie, jakoby zmiany nie miały zachodzić nagle lecz stopniowo. Wygląda na to, że nowa wersja tej teorii, najzwyczajniej w świecie przesuwa datę końca świata na 2020 rok. Czy 21 faktycznie wydarzy się coś niezwykłego?

Dokładnie tego dnia, orbity Saturna i Jowisza zrównają się ze sobą. Będzie to najbliższe zrównanie się obydwu planet, od 1226 roku. Obserwując te planety z Ziemi, obserwatorzy będą mogli dostrzec promienny punkt światła, który część astronomów nazwała Gwiazdą Bożonarodzeniową lub Gwiazdą Betlejemską.

Nie ma chyba powodu aby dziwić się temu, że w tym katastrofalnym roku jakim bez wątpienia jest 2020, znacznie więcej osób, widząc jasną gwiazdę na niebie, będzie skłonne uwierzyć, że to zapowiedź narodzin Antychrysta czy też jakiegoś globalnego kataklizmu aniżeli czegoś pozytywnego.

Warto chyba zauważyć, że Majowie nigdy nie twierdzili, że 21 grudnia będzie miało miejsce jedno spontaniczne wydarzenie. Zwracali oni uwagę, że będzie to symboliczny początek nowej ery. Kalendarz Majów jest liczony od, 6 września 3114 roku p.n.e. Jeśli wyliczenia dotyczące kalendarza juliańskiego są zgodne z prawdą, prawdziwy 21 grudnia 2012 wkrótce nadejdzie. Przekonamy się wówczas na własnej skórze, czy opinie pastorów i rzesz ludzi, którzy wierzą w wyjątkowość tej daty, są coś warte. Na ten moment, przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Udostępnij

KALENDARZ MAJÓW SIĘ POMYLIŁ – CO WYDARZY SIĘ 21.12.2020 ROKU ?

Globalna Świadomość11 grudnia 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułPRZEDRESETOWA METROPOLIA ”ANUNNAKI” ODNALEZIONA W AFRYCE.Następny artykułDLACZEGO BILL GATES ZAINWESTOWAŁ MILIONY W PROJEKT ”SZTUCZNEGO MIĘSA” ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? KANYE WEST UJAWNIA JAK DZIAŁA ”MK ULTRA” W HOLLYWOOD

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • KALENDARZ MAJÓW SIĘ POMYLIŁ – CO WYDARZY SIĘ 21.12.2020 ROKU ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?