Otwórz oczy

TWÓRCA ꟻB OBIECUJE NAM TECHNOLOGIĘ TELEPORTACJI W PANDEMICZNEJ PRZYSZŁOŚCI.

Współzałożyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg powiedział, że widzi ogromny potencjał w rozwoju technologii wirtualnej (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (AR). Uważa, że do 2030 roku ludzie będą mogli „teleportować się” w inne miejsca za pomocą inteligentnych okularów z obsługą VR i spotykać się na odległość z najbardziej realistycznym efektem obecności.

Mark Zuckerberg ogłosił swoją wizję rozwoju technologii cyfrowych w najbliższej przyszłości, a w wywiadzie dla The Information powiedział:

Przede wszystkim jesteśmy firmą społeczną. Staramy się robić rzeczy, które pomagają ludziom komunikować się na różne sposoby, od osobistych wiadomości tekstowych po filmy i zdjęcia, które możesz publikować. Świętym Graalem komunikacji społecznej jest umiejętność poczucia się tak, jakbyś osobiście komunikował się z inną osobą. Żadna z dostępnych obecnie technologii nie przybliża nas do tego celu, czy to telefony, komputery, telewizja, czy nawet czaty wideo. Mamy teraz technologie, które pozwalają nam się komunikować i które z różnym stopniem dokładności pomagają nam zobaczyć, co robi druga osoba. Ale jest coś jeszcze, całkowicie magicznego, co daje poczucie osobistej obecności, poczucie, że jesteś bezpośrednio z drugą osobą – wszystko to już przenosi się na poziom psychologiczny.

Mark Zuckerberg uważa VR i AR za takie technologie, wychodząc z założenia, że w niedalekiej przyszłości pomogą zrewolucjonizować komunikację społeczną. Zuckerberg uważa, że do 2030 roku ludzie będą mogli używać inteligentnych okularów z technologiami VR i AR do „teleportowania” przenoszącego w inne miejsca, na przykład do cudzych domów czy budynków użyteczności publicznej, a więc wirtualna obecność użytkownika w takich okularach będzie tak realistyczne.

Szef FB uważa, że wirtualna rzeczywistość da człowiekowi wręcz możliwość poczucia jego fizycznej obecności w innym miejscu, odbywania spotkań twarzą w twarz na odległość, co przy takim VR, jak obecnie, nie jest jeszcze możliwe. Takie technologie mogą prowadzić do tego, że ludzie zaczną mniej się przemieszczać, na przykład podczas podróży służbowych. Zmniejszenie liczby takich wyjazdów, zdaniem Zuckerberga, może pomóc w zachowaniu klimatu.

Oczywiście ludzie będą nadal korzystać z samochodów, samolotów i tak dalej. Ale im bardziej uda nam się rozwinąć taką teleportację (przy pomocy VR i AR), tym lepiej będzie to nie tylko dla społeczeństwa, ale także dla całej planety – uważa szef FB.

To wszystko doprowadzi do absolutnie niesamowitych rzeczy niż tylko dzwonienie do kogoś lub czat wideo. Możesz po prostu pstryknąć palcami, teleportować się i już siedzisz w innym miejscu, a oni siedzą na swojej kanapie i każdemu wydaje się, że naprawdę jesteście obok siebie.

Kolejną zaletą takiej „teleportacji” Mark Zuckerberg nazywa możliwość rozszerzenia trybu pracy zdalnej dla pracowników firmy, co znacznie skróci czas i koszty przeprowadzki do miejsca pracy, gdyż będzie możliwe „po prostu teleportowanie się do pracy”. Sporo rozmawialiśmy o zmianach klimatycznych, zanim stały się one naprawdę ważne. W przyszłości ludzie mogą chcieć mniej przemieszczać się w przestrzeni lub robić to wydajniej, rezygnując z podróży w transporcie publicznym lub podmiejskim”- zasugerował Mark Zuckerberg. Kolejny ważny moment w rozwoju VR do komunikacji, pan Zuckerberg rozważa stworzenie tak zwanych wirtualnych ludzkich awatarów – cyfrowego obrazu 3D osoby.

Wraz z rozwojem technologii wirtualnych i związanego z nimi wyposażenia wirtualne awatary mogą dokonać prawdziwego przełomu w komunikacji międzyludzkiej.

Jedną z rzeczy, która bardzo mnie inspiruje, jest technologia, która pozwala uchwycić i śledzić nie tylko mimikę twarzy, ale także ruchy oczu. Zaawansowane sensory potrafią zapewnić niezwykle realistyczne awatary, z którymi można się ze sobą komunikować” – powiedział szef Facebooka, który w 2014 roku kupił producenta hełmów wirtualnej rzeczywistości Oculus za 2,3 mld dol. Więcej sensorów w urządzeniach VR, dzięki czemu dana osoba dostaje jak najwięcej okazji, aby poczuć doświadczenie bezpośredniej komunikacji.

Widać Mark tworzy swoje nowe technologię pod ”nowy ład” i ”nową normalność”, możliwe że za kilka lat po przejściu kolejnych fal i nowych mutacji wirusa świat zmieni się tak diametralnie że nie będziemy mogli mieć kontaktu fizycznego z innym człowiekiem a ta technologie, która zapewne będzie zmonopolizowana pozwoli nam funkcjonować i w nowym społeczeństwie.

Ostatnie wpisy

Kategorie

TWÓRCA ꟻB OBIECUJE NAM TECHNOLOGIĘ TELEPORTACJI W PANDEMICZNEJ PRZYSZŁOŚCI.

14 marca 2021 / Możliwość komentowania TWÓRCA ꟻB OBIECUJE NAM TECHNOLOGIĘ TELEPORTACJI W PANDEMICZNEJ PRZYSZŁOŚCI. została wyłączona

Może Ci się spodobać

CO MA ZE SOBĄ WSPÓLNEGO ”KATASTROFA” SMOLEŃSKA I OBECNA ”PANDEMIA” ? 18 maja 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • TWÓRCA ꟻB OBIECUJE NAM TECHNOLOGIĘ TELEPORTACJI W PANDEMICZNEJ PRZYSZŁOŚCI.
  • Może Ci się spodobać