AGENDA 2030

PANDEMICZY TOTALITARYZM PRZEWIDZIANY W POLSKIM FILMIE Z 1983 ROKU.

11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła globalną pandemię koronawirusa C/19. Przed mieszkańcami wszystkich krajów roztoczono apokaliptyczne wizje niczym z filmów katastroficznych. Wirus wkrótce zabije co najmniej 40 milionów ludzi, a miliardy zachorują. Nie ma lekarstw, nie ma szczepionek, nie ma jak się bronić. Świat czeka katastrofa.

W ciągu kilku tygodni wprowadzono drastyczne restrykcje. Zamknięto szkoły, uczelnie, urzędy, restauracje i centra handlowe. Wyłączono całe gałęzie przemysłu. Wprowadzono kwarantannę. Ludziom nakazano pozostać w domach bądź nosić maski. Zawieszono kursowanie pociągów i unieruchomiono cały transport lotniczy. Kolejne państwa zamykały granice, a ogarnięci panicznym strachem ludzie śledzili podawane przez media dane o ofiarach zarazy. Na czas wakacji niektóre restrykcje złagodzono, ale od jesieni zostały przywrócone.

Od niemal roku żyjemy w stanie wyjątkowym, ale czarne wizje się nie spełniają. Widać dziś jasno, że najbardziej zabójczym skutkiem ogłoszonej pandemii są radykalne restrykcje wprowadzane przez władze. Sam wirus okazał się dużo mniej groźny niż działalność rządów i międzynarodowych organizacji. Jednak władza wciąż szerzy panikę i sieje strach.

W tej sytuacji ludzie zaczynają się zastanawiać: o co tu chodzi? Do czego to zmierza? Jaki jest faktyczny cel tych działań?

Być może również ty zadajesz sobie takie pytania. Zaczynasz wątpić w oficjalny przekaz, ale nie znajdujesz punktu oparcia. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jesteś ofiarą manipulacji. A jesteś łatwą ofiarą, ponieważ wierzysz w rozpowszechniane przez władzę mity. Dopóki w nie wierzysz, nie zrozumiesz, o co naprawdę tu chodzi.

Każda władza chce być władzą absolutną. Każda władza ostatecznie dąży do totalnej kontroli. Dawniej władza stosowała przemoc. Dziś stosuje kłamstwo. Kłamstwo jest bardziej skuteczne i łatwiejsze do ukrycia.

Kiedy cię biją, wiesz o tym. Kiedy cię okłamują – zwykle nic nie podejrzewasz. Kiedy biją cię systematycznie, zaczynasz się buntować. Kiedy cię systematycznie okłamują, wierzysz coraz bardziej. Siłą mogą zniszczyć twoje ciało, ale nie muszą odebrać ci wolności, która jest w twojej świadomości. Za pomocą kłamstwa przejmują twoją świadomość, odbierają ci wolność, a potem przejmują ciało.

Aby uwolnić się z systemu kłamstwa, musisz przestać wierzyć w mity rozpowszechniane przez władzę. W mit demokracji, mit wolnych i rzetelnych mediów, mit wolnego rynku, obiektywnej nauki i suwerennych państw narodowych.

Prawda jest inna niż ci wmawiają. Demokratyczna władza to tylko fasada, za którą tkwią prawdziwi przywódcy. Media to narzędzie władzy do indoktrynowania ludzi i sterowania ich świadomością. Rynek nie jest wolny, ale zmonopolizowany i scentralizowany. Nauka również służy władzy, a państwa narodowe już dawno stały się wykonawcami poleceń globalnych organizacji.

Informacje w mediach nie są niezależne. Informacja jest BRONIĄ przeciwko ludziom. Programy informacyjne są jak reklamy. Mają wdrukować ci do świadomości pewne opinie i zmusić cię do odpowiednich zachowań. Ten, kto kontroluje strumienie informacji, kontroluje ludzi.

Aby się uwolnić, musisz wiedzieć, jak władza programuje twoją świadomość. Jak steruje twoimi emocjami. Jak rządzi tobą za pomocą STRACHU.

Operacja Pandemia jest właśnie o tym. Wirus to tylko pretekst. Celem jest władza i zysk. Celem jest przejęcie władzy nad twoją duszą i ciałem. Do tego właśnie potrzebny jest WIELKI RESET świata.

Do obecnej rzeczywistości bardzo trafnie odwołuje się Polski film pt.: „Wojna Światów. Następne stulecie” Jest to przerażająca wizja totalitarnego państwa przedstawiona przez reżysera Piotra Szulkina w roli głównej aktor Roman Wilhelmi. Jego premiera odbyła się 20 lutego 1983 roku.

Tytuł filmu, nawiązujący do klasycznej powieści H.G. Wellsa o inwazji Marsjan na Ziemię, niech nie będzie sygnałem dla fanów gatunku, spodziewających się klasycznej fantastyki naukowej. Piotr Szulkin powtórzył pomysł Wellsa w bardzo przewrotnym kształcie. Oto 16 grudnia 2000 roku na Ziemi lądują Marsjanie. Nasza planeta nie jest jednak startrekową krainą mlekiem i miodem płynącą. Przypomina ponure państwo policyjne, w którym kluczową rolę propagandową pełni telewizja.

Tu właśnie pracuje główny bohater filmu, prezenter Iron Idem (fenomenalny Roman Wilhelmi). Jego Iron Idem’s Independent News są niezależne tylko z nazwy. Posłusznego Idema kontroluje wszechpotężny szef (Mariusz Dmochowski), z którego rozkazu uprowadzona zostaje żona Idema (Krystyna Janda). Zmuszony do kolaboracji z aparatem przemocy, będącym na usługach krwiożerczych (dosłownie) Marsjan, Idem z ekranu telewizyjnego zachęca ludność do przymusowego oddawania krwi. Po wyrzuceniu z mieszkania, Idem z punktu widzenia ulicy widzi represje, którym są poddawani ogłupiali mieszkańcy miasta. Iron Idem zdobywa się wreszcie na moment buntowniczej wielkości.

Podczas TV Super Show, wielkiego koncertu żegnającego Marsjan, Iron wygłasza miażdżącą krytykę do tej samej ciemnej masy, którą codziennie ogłupiał przed studyjną kamerą. Następnego dnia po odlocie Marsjan ziemskie środki masowego przekazu odwracają sytuację o 180 stopni. Wizyta z Czerwonej Planety jest przedstawiana jako zbrodnicza napaść, której zasadniczym elementem była osoba… Irona Idema. Skazany na śmierć za kolaborację z najeźdźcami, Idem staje przed plutonem egzekucyjnym. Padają strzały…

Film powstawał w gorącym czasie pomiędzy zrywem Solidarności a stanem wojennym. Postawa Polaków była wtedy daleka od wizerunku owieczek idących posłusznie na rzeź. Masowy sprzeciw wobec bezkarności komunistycznego reżimu dowodził żywotności ducha w narodzie.

Tymczasem Szulkin stworzył obraz, który portretował coś dokładnie przeciwnego, jak gdyby przeczuwając nadejście stanu wojennego (pandemia). Nośnikiem buntu są tylko dwie postaci, Iron Idem oraz starzec z przytułku dla bezdomnych (Wiesław Drzewicz). Tylko ich dwóch stać było na podniesienie ręki przeciw aparatowi. Starzec nie miał zresztą niczego do stracenia, dlatego już na początku filmu rzucał cegłówkami w ekrany telewizyjne. Iron Idem musiał natomiast przeżyć swój czas apokalipsy, by odzyskać godność i dumnie podnieść czoło.

Jesteś świadkiem wojny psychologicznej.  To wojna władzy z wolnymi ludźmi. Jeśli nie znasz wroga, jesteś bezbronny. Jeśli się boisz, przegrałeś. Książka Operacja Pandemia dostarczy ci wiedzy o metodach wroga i pokaże, jak uwolnić się od strachu.

Musisz zacząć myśleć samodzielnie. Polegaj na własnym rozsądku i własnej obserwacji. Odrzuć medialne autorytety, które służą władzy.

Ostatnie wpisy

Kategorie

PANDEMICZY TOTALITARYZM PRZEWIDZIANY W POLSKIM FILMIE Z 1983 ROKU.

22 marca 2021 / Możliwość komentowania PANDEMICZY TOTALITARYZM PRZEWIDZIANY W POLSKIM FILMIE Z 1983 ROKU. została wyłączona

Może Ci się spodobać

WSZYTKO CO WYDAJE CI SIĘ ŻE WIESZ O PANDEMII. 19 maja 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • PANDEMICZY TOTALITARYZM PRZEWIDZIANY W POLSKIM FILMIE Z 1983 ROKU.
  • Może Ci się spodobać