Przekraczając Rubikon

”ŚWIAT NA SKRAJU PRZEPAŚCI” -PRZEPOWIEDNIE RASPUTINA NA 2021 ROK.

Grigorij Rasputin, to jedna z najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych postaci w historii Rosji. Jakim cudem ten prosty, niewykształcony syberyjski chłop zyskał tak ogromny wpływ na Mikołaja II i jego żoną Aleksandrę?

Historia Rasputina i carskiej rodziny rozpoczęła się 14 listopada (1 listopada według kalendarza juliańskiego, używanego wtedy w Rosji) 1905 roku. Właśnie tego dnia przedstawiono go Romanowom, a Mikołaj II zanotował w swoim dzienniku: „poznaliśmy męża Bożego — Grigorija, z gub. Tobolskiej”.

Do dzisiaj trwają spory kto właściwie stał za tym, że jeszcze do niedawna nikomu nieznany chłop z Syberii, podający się za cudotwórcę, trafił przed oblicze rodziny panującej.

Jedni wskazują na powinowate Mikołaja II, wielkie księżne Milicę i Anastazję (tak zwane Czarne Księżniczki), które w ten sposób chciały zwiększyć swoje wpływy na carskim dworze. Inni z kolei dopatrują się w tym ręki Cerkwi prawosławnej, która – jak podkreślają chociażby Przemysław Słowiński i Teresa Kowalik w książce Czas dobieg końca – „wiązała z Rasputinem własne plany”.

Mikołaj i jego żona Aleksandra już wcześniej byli skłonni dawać wiarę ludziom twierdzącym, że dysponują nadprzyrodzonymi mocami. Szczególnie silnie oddziaływał na nich Francuz nazywany Monsieur Philippe.

Jak pisze jeden z biografów Rasputina, część prawosławnej hierarchii wychodziła z założenia, że „w poszukiwaniu duchowego przewodnictwa car Świętej Rusi powinien zwracać się do prawdziwych rosyjskich prawosławnych, a nie do francuskich magnetyzerów”.

Dzisiaj już nie sposób rozstrzygnąć, jak było naprawdę. Tak czy inaczej Rasputin bardzo szybko zyskał sobie zaufanie cara i jego żony. Oboje chętnie słuchali, co miał do powiedzenia ten prosty (żeby nie powiedzieć nieokrzesany) mistyk, twierdzący, że ma dar przewidywania przyszłości. Niebagatelne znaczenie miały również jego domniemane zdolności cudotwórcze.

Choroba Króla

12 sierpnia (30 lipca starego stylu) 1904 roku na świat przyszedł Aleksy, długo wyczekiwany pierworodny męski potomek Aleksandry i Mikołaja. Wcześniej para doczekała się jedynie czterech córek. Radość nie trwała jednak długo. Szybko wyszło na jaw, że mały carewicz choruje na hemofilię, którą odziedziczył po babce carycy Aleksandry, angielskiej królowej Wiktorii.

Nieuleczalna choroba sprawiła, że nawet drobne zranienie czy stłuczenie groziło śmiercią chłopca. Przez pierwsze lata życia Aleksego udawało się uniknąć dramatu, ale jesienią 1907 roku, podczas zabawy w ogrodach pałacu w Carskim Siole pod Petersburgiem, carewicz przewrócił się i skaleczył w nogę. Siostra Mikołaja II, wielka księżna Olga Aleksandrowna po latach wspomniała, że:

Biedactwo leżało w strasznym cierpieniu. Dostał ciemnych plamek pod oczami, jego drobne ciałko całe się wykrzywiało, a noga okropnie spuchła. Lekarze na nic się nie zdali.

Zrozpaczona matka w akcie desperacji kazała wezwać późnym wieczorem Rasputina. Ten akurat przebywał w Petersburgu, więc po kilkudziesięciu minutach stawił się w pałacu i zaczął modlić nad chłopcem. Następnego dnia, gdy Olga Aleksandrowna wróciła do rezydencji:

Chłopiec nie tylko żył — ale miał się dobrze. Siedział w łóżku, gorączka znikła, spojrzenie miał czyste i jasne, ani śladu po opuchliźnie na nodze. Przerażenie z poprzedniego wieczoru wydawało nam się czymś niewiarygodnym, jakimś odległym koszmarem z przeszłości.

Wielkie historie co kilka dni w twojej skrzynce! Wpisz swój adres e-mail, by otrzymywać newsletter. Najlepsze artykuły, żadnego spamu.

Później dowiedziałam się od Alicky, że Rasputin nawet nie dotknął dziecka, lecz tylko stał w nogach łóżka i się modlił.

Przepowiednia Rasputina

Wydarzenie sprawiło, że Rasputin zyskał jeszcze większe wpływy na carskim dworze. To jednak nie podobało się wielu doradcom Mikołaja II. Na początku 1912 roku doprowadzili do jego wydalenia z Petersburga.

Jak piszą Przemysław Słowiński i Teresa Kowalik w książce Czas dobieg końca Rasputin zanim wrócił na Syberię:

(…) powiedział, że dzień i noc będzie czekał, aż car go wezwie do siebie, bo jeśli tego nie zrobi, po ośmiu miesiącach utraci syna, a potem tron. Wyrocznia się sprawdziła.

We wrześniu rodzina carska, po uroczystych obchodach setnej rocznicy bitwy pod Borodino, wyjechała na wakacje do Królestwa Polskiego. Najpierw odwiedzili Białowieżę, potem zatrzymali się w Spale.

Właśni tam 15 października (2 października starego stylu) doszło do wydarzenia, które sprawiło, że Rasputin zyskał wręcz nieograniczony wpływ na carycę Aleksandrę, a tym samym również na jej męża Mikołaja II.

Przyjaciel rodziny ostatniego rosyjskiego cesarza Mikołaja II był jedną z najbardziej tajemniczych osobistości tamtych czasów. Sam fakt, że zwykły chłop zdołał podporządkować cesarzowi i jego świtom jego wpływy, świadczy o znacznej sile emocjonalnej Rasputina. Przewidywania doradcy ostatniego cesarza Rosji nie są datowane, ale zdaniem historyków mogą dotyczyć 2021 roku.

Grigorij Rasputin był tajemniczą osobą. Prosty chłop, który osiągnął ogromne wpływy na dworze ostatniego cesarza Rosji – Mikołaja II. Krążyło o nim wiele tajemniczych plotek zarówno za jego życia, jak i po jego dziwnej śmierci.

Nawet teraz imię Rasputin wywołuje u wielu przerażenie. Co więcej, pozostawił po sobie proroctwa dotyczące przyszłości. Nie były datowane, więc istnieje wiele sposobów ich interpretacji. Jednak wielu uważa, że ​​niektórzy przewidują wydarzenia bieżącego roku, 2021 roku.

Rasputin (pierwszy od prawej) na zdjęciu 1909 roku (domena publiczna).

Społeczeństwo na krawędzi

„Miłość zniknie, ludzie staną na skraju przepaści”

Doradca cesarza ostrzegał przed duchową i moralną śmiercią człowieka. Rasputin przewidział, że utrata wartości i osłabienie wiary doprowadzi ludzi do degradacji.

III wojna światowa – wkrótce?

W notatkach Rasputina często wspominano również o trzech wężach, które „na zmianę niszczyłyby ludzkość” powodując śmierć wielu milionów ludzi:

„Ludzkość zostanie zmiażdżona rękami szaleńców, ignoranci będą dyktować prawa mędrcom, a ludzie uwierzą w rządzących”.

PLANDEMIA!

Najwyraźniej mowa jest tu Obecnej Pandemii lub wojnach światowych, z których dwie odcisnęły już krwawe piętno historyczne.

Na poparcie takiej teorii mówi się również, że proroctwa Vanga i Nostradamusa zawierają również wskazówki o jakiejś światowej katastrofie. Czy nadejdzie to już w 2021 roku?

Trzej królowie w Petersburgu

Rasputin pozostawił jeszcze jedną prognozę – wielu uważa, że ​​przewiduje kryzys gospodarczy, który nastąpi w najbliższej przyszłości.

– Z  zachodu nadejdzie krwiożerczy książę, który zniewoli bogactwem, a ze wschodu inny książę, który zniewoli biedą  – tak mgliste przepowiednie Rasputina, zdaniem ekspertów, mają się spełnić w najbliższych latach.

Ci, którzy przeżyją III wojnę światową, według mistyka, zostaną „oczyszczeni duchowo”, a „trzej królowie” spotkają się w Petersburgu. Niektórzy uważają, że będą to prorocy, którzy po zakończeniu świata przygotują ludzi na przyjście nowego Mesjasza.

Ostatnie wpisy

Kategorie

”ŚWIAT NA SKRAJU PRZEPAŚCI” -PRZEPOWIEDNIE RASPUTINA NA 2021 ROK.

23 marca 2021 / Możliwość komentowania ”ŚWIAT NA SKRAJU PRZEPAŚCI” -PRZEPOWIEDNIE RASPUTINA NA 2021 ROK. została wyłączona

Może Ci się spodobać

CHEMTRAILS – CO ZAWIERAJĄ ROZPYLANE AREOZOLE I CO MAJĄ WSPÓLNEGO Z PLANDEMIĄ ? 10 grudnia 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • ”ŚWIAT NA SKRAJU PRZEPAŚCI” -PRZEPOWIEDNIE RASPUTINA NA 2021 ROK.
  • Może Ci się spodobać