Alternatywna historia świata

TARTARIA – PRZEDRESETOWE TECHNOLOGIE I PNEUMATYCZNE METRO.

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do liniowego modelu rozwoju człowieka, że ​​wszelkie odchylenia od tego modelu brzmią bardzo wątpliwie i nierealistycznie. Mamy jednak wielu autorów, którzy działali w ramach gatunku znanego jako surrealizm i fantasy. Osobom takim jak Jules Verne, HG Wells, Edgar Rice Burroughs, Vladimir Odoyevsky itp. Udało się pokazać wiele rzeczy, które rzekomo nie istniały w tamtym czasie. Czy rozsądne byłoby zasugerowanie, że byli oni wtajemniczeni w pewne informacje dotyczące przeszłości?

Mając to na uwadze, chciałem zaprezentować Państwu kolekcję ośmiu futurystycznych pocztówek z 1914 roku, wykonanych przez nieznanego artystę na zlecenie moskiewskiej cukierni Einem . Rysunki na kartach pokazują, jak zdaniem autora miała wyglądać Moskwa w XXII i XXIII wieku: od 2114 r. (Karta „Dworzec Centralny”) do 2259 r. (Karta „Petersburska autostrada”) .

1. Kartka pocztowa „Dworzec Centralny” z serii „Moskwa w XXIII wieku” lub „Moskwa przyszłości”.

3 - Moscow_Central_Station.jpg

Zima jest taka sama jak 200 lat temu. Śnieg jest tak samo biały i zimny. Centralna Stacja Łączności Ziemskiej i Lotniczej. Przemieszcza się tu tysiące ludzi, wszystko przebiega niezwykle szybko, systematycznie i wygodnie. 

2. Kartka pocztowa „Most Moskworiecki” z serii „Moskwa w XXIII wieku” lub „Moskwa przyszłości”.

4 - Moscow_Central_Bridge.jpg

Na moście Moskworieckim widzimy nowe ogromne budynki przedsiębiorstw handlowych, trustów, stowarzyszeń, syndykatów itp. Na tle nieba wąskie wagony wiszące w powietrzu.

3. Kartka pocztowa “Plac Łubianka” z serii “Moskwa w XXIII wiek ”lub„ Moskwa przyszłości ”.

5 - Moscow_Lubyanka_Square.jpg

Plac Łubianka. Błękit nieba rysują wyraźne linie świetlistych samolotów, sterowców i wagonów. Z okolic mostu latają długie wagony moskiewskiego metra. Na moście nad Metropolią widzimy oddział dzielnej armii rosyjskiej. W błękitnym powietrzu dostrzegamy sterowiec towarowy ”Einem” z zapasem czekolady do sklepów detalicznych.

4. Kartka pocztowa „Rzeka Moskwa” z serii „Moskwa w XXIII wieku” lub „Moskwa przyszłości”.

6 - Rzeka_Moskwa.jpg

Tętniące życiem, hałaśliwe brzegi dużej rzeki Moskwy. Na przezroczystych głębokich falach szerokiego portu handlowego przemieszczają się ogromne krążowniki transportowo-handlowe oraz wielokondygnacyjne parowce pasażerskie. Cała flota świata jest wyłącznie komercyjna. W hałaśliwym porcie można zobaczyć wszystkie narody świata, ponieważ rzeka Moskwa stała się globalnym portem handlowym.

5. Kartka pocztowa „Park Pietrowski” z serii „Moskwa w XXIII wieku” lub „Moskwa przyszłości”.

7 - Moscow_Petrovsky_Park.jpg

Witamy w parku Pietrowskiego. Odrestaurowano starożytny pałac Piotra, w którym koncentruje się Muzeum Epoki Piotrowej. Tłumy ludzi w jasnych garniturach XXIII wieku cieszą się otaczającą ich cudowną przyrodą.

6. Pocztówka “Plac Czerwony” z serii “Moskwa XXIII wieku” lub “Moskwa przyszłości”.

8 - Moscow_Red_Square.jpg

Plac Czerwony. Hałas skrzydeł, brzęczenie tramwajów, syreny samochodów, trzask silników. Tak będzie za 200 lat.

7. Pocztówka “Autostrada Petersburska” z serii “Moskwa XXIII wieku” lub “Moskwa przyszłości”.

8 - Wolna_Moskwa_Petersburg.jpg

Dla wygody i przyjemności przekazu, autostrada w Sankt Petersburgu została całkowicie zamieniona w lustro z kryształu lodu, po którym latają wdzięczne aeromobile.

8. Kartka pocztowa „Plac Teatralny” z serii „Moskwa w XXIII wieku” lub „Moskwa przyszłości”.

9 - Moscow_Theater_Square.jpg

Plac teatralny. Tempo życia wzrosło sto razy. Błyskawiczny ruch kołowych, skrzydlatych i śmigłowych pojazdów. Dom handlowy ”Muir and Merlize”, który istniał już w 1846 roku, urósł teraz do bajecznych rozmiarów, a jego główne działy są połączone z kolejami lotniczymi. Gdzieś w oddali widać ogień. Widzimy samochodową straż pożarną, która za chwilę powstrzyma pożar. Wiele wskazuje że te grafiki nie koniecznie muszą być literacką fikcją

Starożytne pneumatyczne metro: pozostałości dawnej cywilizacji.⠀

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego prawie dwieście lat temu konieczne było zbudowanie metra na całym świecie? Przecież na powierzchni nie było korków, a Henry Ford nawet jeszcze nie uruchomił swojego pierwszego przenośnika? Nikt wtedy nie mógł uwierzyć, że samochód będzie dostępny dla wszystkich, a metro zostało już zbudowane. A może nikt go nie zbudował, tylko go wykopał?

Jednym z ciekawostek świadczących o tym, że metra nie zbudowano, a odkopano, jest historia budowy pierwszego metra pneumatycznego. Oto, co mówią na ten temat oficjalne źródła. W 1868 roku firma Pneumotransit , kierowana przez wynalazcę Alfreda Beechama, rozpoczęła budowę podziemnego tunelu dla pociągów pneumatycznych. Aby zbudować tunel, wynajmuje piwnicę sklepu odzieżowego w Nowym Jorku, a prace prowadzone są w nocy, ponieważ nie było oficjalnego pozwolenia władz. Przekonują wszystkich, że powstaje mały tunel z rurami pneumatycznymi. Do budowy wykorzystali tak zwaną osłonę tunelu Alfred Beach, która zbudował sam wynalazca.A dwa lata później pierwsi goście weszli na stację metra.

Tunel powstał w bardzo krótkim czasie, zaledwie w 2 lata, w tym czasie wykonano przewierty 100 metrów pod ziemią, całość wyłożono cegłami, zbudowano dobrze wykończoną stację metra, zainstalowano 50-tonową sprężarkę i zaczęli wozić ludzi. Ale czas jest zbyt krótki, nawet jak na nowoczesne standardy. Niejeden inżynier zazdrościłby takiej szybkości budowy.

Pomimo tego, że większość prac była wykonywana w nocy. Stacja była oświetlona lampami tlenowo-wodorowymi, drewnem, długość tunelu 95 metrów, w pierwszym roku eksploatacji metro przewiozło 400 tys. metro w całym mieście, ale giełda spada, sklep płonie, ale metro jest bezpiecznie zapomniane. Przypomnieli sobie o nim dopiero po 40 latach. Potem pracownicy metra Broadway przypadkiem natknęli się na ten tunel, była tam tarcza tunelu, zardzewiałe szyny i przyczepa.

Jak można w tym czasie zapomnieć o tak wspaniałym projekcie, a nawet zgubić wszystkie rysunki i plan tuneli ? W jaki sposób tarcza tunelu dostała się do piwnicy sklepu, najprawdopodobniej sklep został zbudowany na gotowym tunelu przedpotopowym? Odkryli unikalną konstrukcję ubiegłego wieku, dlaczego nie zrobili muzeum – to jest pierwsze amerykańskie metro, fajnie i opłacalnie byłoby zaktualizować przyczepy, byłoby miło i opłacalnie, dlaczego próbowali zapomnieć tak szybko, że wszystko zniknęło, przyczepy też…

W Anglii nie zapomina się o konstruktorze pierwszego metra, Brunelu, a jego pierwsze szkice bardzo przypominają amerykańskie metro, zrobił je jeszcze przed amerykańskim metrem i Amerykanin też ich nie widział, gdyż nigdy nie zostały opublikowane . Jak oni poczęli to samo w tym samym czasie. Jakie może być wyjaśnienie? W Ameryce mogli znaleźć prawdziwy tunel z wyposażeniem, ze sprężarką, z przyczepami, oczyścili stare tunele, ta wersja wyjaśnia wszystkie dziwactwa:- krótki czas budowy- chęć władz do zapomnienia o projekcie. Co o tym myślicie?

Najnowsze wpisy

Kategorie

TARTARIA – PRZEDRESETOWE TECHNOLOGIE I PNEUMATYCZNE METRO.

3 kwietnia 2021 / Możliwość komentowania TARTARIA – PRZEDRESETOWE TECHNOLOGIE I PNEUMATYCZNE METRO. została wyłączona

Może Ci się spodobać

WYMAZYWANIE HISTORII – BROŃ, KSIĄŻKI I INSTRUMENTY MUZYCZNE GIGANTÓW Z TARTARII. 24 marca 2021

  • Najnowsze wpisy
  • Kategorie
  • TARTARIA – PRZEDRESETOWE TECHNOLOGIE I PNEUMATYCZNE METRO.
  • Może Ci się spodobać