Otwórz oczy

OSTATECZNA WALKA O WOLNOŚĆ WE FRANCJI – BEZ 💉 NIE ZROBISZ ZAKUPÓW I NIE ZJESZ PO ZA DOMEM !

Nasz artykuł pt : DZIŚ KOD QR JUTRO CHIP – SEGREGACJA MEDYCZNA WYSZCZEPIONYCH był wielokrotnie blokowany , demonetyzowany i oznaczany przez ”weryfikatorów” jako fake news., a dzisiaj…… Francja wprowadza green pass, itd… Pozdrowienia z epoki post-koronowej! Potężne głowy państw już teraz dają wyobrażenie, jak mogłoby wyglądać nasze życie podczas „globalnego resetu” po pandemii.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział obowiązkowe szczepienia dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Rząd grozi niezaszczepionym wstrzymaniem wypłaty wynagrodzenia. Co więcej, Francuzi będą potrzebowali certyfikatów, aby zrobić zakupy.

Tamtejsze władze postanowiły, że zamiast lockdownu wprowadzą przymus szczepień dla pracowników medycznych. Rząd oczekuje, że do 15 września wszyscy pracownicy systemu ochrony zdrowia zostaną zaszczepieni. Minister zdrowia Olivier Véran ostrzegał, że wobec niezaszczepionych wyciągnięte zostaną konsekwencje – medycy nie będą mogli przychodzić do pracy i pobierać wynagrodzenia.

Francja wprowadza tzw. karnet zdrowotny dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, który będzie obowiązywał m.in. w centrach handlowych i restauracjach. Od 1 sierpnia każda osoba powyżej 12 roku życia wchodząca do restauracji, kawiarni, centrum handlowego, szpitala lub chcąca podróżować pociągiem dalekobieżnym będzie musiała najpierw okazać specjalną przepustkę zdrowotną COVID-19 – ogłosił 12 lipca prezydent Francji Emmanuel Macron.

Ponadto od 21 lipca karnet zdrowotny obowiązywał będzie w kinach, teatrach, muzeach, parkach rozrywki oraz innych centrach kulturalnych. Macron ogłosił również obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia, domów spokojnej starości, wolontariuszy i pracowników mających kontakt z osobami starszymi lub bezbronnymi w ich domach, w tym pomocy domowej. Kontrole pracowników rozpoczną się we wrześniu. Nieprzestrzeganie przepisów wiązać się będzie z grzywnami lub innymi sankcjami.

Obecnie we Francji zaszczepionych zostało 40% populacji. Macron powiedział, że szczepionki są dostępne i wezwał Francuzów do wypełnienia swojego „obywatelskiego obowiązku”.Od jesieni obywatele Francji będą musieli zapłacić za do tej pory bezpłatne testy na obecność COVID-19. Wyjątkiem będzie otrzymanie od lekarza odpowiedniej recepty. „Ma to zachęcić do szczepień, a nie do wykonywania wielu testów” – powiedział Macron.

Francuzi w środę obchodzili swoje najważniejsze święto narodowe, ale tysiące osób wyszły też na ulice miast w proteście przeciwko zapowiedzianym przez prezydenta certyfikatom sanitarnym, obowiązkowym szczepieniom dla medyków i – jak wykrzykiwali – „dyktaturze”.

W kilku miastach, np. w Tuluzie, akcje protestacyjne zaczęły się rano, gdy na Polach Elizejskich w Paryżu w rocznicę zburzenia Bastylii odbywała się parada wojskowa, a prezydent Emmanuel Macron przewodniczył uroczystościom po raz ostatni w swojej pięcioletniej kadencji.

Protesty nastąpiły po poniedziałkowym wystąpieniu telewizyjnym Macrona, który zapowiedział wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla pracowników służby zdrowia, pracowników placówek opiekuńczych i innych zawodów, a także masowe rozszerzenie certyfikatów sanitarnych (przepustek zdrowotnych) na większość miejsc publicznych w związku ze znaczącym wzrostem liczby zakażeń wariantem Delta koronawirusa.

Zgodnie z projektem ustawy, zawierającym nowe przepisy ogłoszone przez Macrona, właściciel czy najemca lokalu bądź operator transportu, który nie będzie przestrzegał planowanych obowiązków w zakresie kontroli certyfikatów sanitarnych, będzie podlegał karze grzywny do 45 tys. euro i roku więzienia.

W projekcie znalazła się także nowa podstawa do zwolnienia osób nieprzestrzegających przepisów oraz zapis o tym, że zakażona osoba będzie musiała poddać się izolacji przez 10 dni. Policja i żandarmeria będą mogły kontrolować przestrzeganie odosobnienia, a procedura będzie podlegać kontroli sędziego ds. wolności i zatrzymań – informuje AFP, która w środę otrzymała projekt ustawy.

Według demonstrantów „przepustka sanitarna to segregacja”. – Macron gra lękami, to jest oburzające. Znam ludzi, którzy będą szczepić się tylko, by móc zabrać dzieci do kina, a nie po to, żeby chronić innych przed poważnymi formami Covidu – mówił 29-latek.

Demonstracje w innych miastach

Według policji do godz. 17 w manifestacjach w kilku francuskich miastach wzięło udział ok. 18 tys. osób, w tym ok. 1500 w Tuluzie i ok. 1000 w Lyonie, gdzie w centrum miasta doszło do przepychanek.

Po południu w Lille zebrało się ok. 300 osób. „Wolność, wolność”, „Nie dla przymusowych szczepień”, „nie jesteśmy królikami doświadczalnymi” – skandowano.

W Bordeaux kilkaset osób udział wzięło w zgromadzeniu w centrum miasta, a następnie w defiladzie z okazji Dnia Bastylii. W Nantes manifestacja zgromadziła ok. 800 osób, w Rouen ponad 700, a w Strasburgu – ok. 500.

Szef państwa ogłosił w poniedziałek, że okazanie certyfikatu będzie warunkiem wstępu do teatrów i kin od 21 lipca, a do kawiarni, restauracji, centrów handlowych, pociągów i samolotów – począwszy od 1 sierpnia, choć w przypadku nastolatków stosowane będą pewne „elastyczne” środki – informuje AFP.

Chiński #QR

Natomiast Szef chińskiego państwa chce kodów #QR dla podróżnych. Komunistyczna głowa państwa Chin, Xi Jinping, zażądała ostatnio uznanego na całym świecie kodu #QR zdrowia, który zawiera informacje o stanie zdrowia danej osoby i pozwoleniach na podróż. Dzięki temu ludzie mogą bez przeszkód przekraczać granice.

To musi być „mechanizm globalny” – więcej krajów powinno uczestniczyć w tym projekcie. System mógłby opierać się na „wynikach testów kwasów nukleinowych” w postaci uznawanych na całym świecie kodów #QR. Należy dalej zharmonizować wytyczne i standardy oraz stworzyć możliwości szybkich działań następczych, aby ułatwić uporządkowany przepływ ludzi – powiedział na wirtualnym szczycie G-20 tydzień temu.

Mamy nadzieję, że więcej krajów weźmie w tym udział.

Xi nie rozmawiał o tym, jak system międzynarodowy mógłby działać i czy miałby wzorować się na systemie kodeksów zdrowia, który jest rozpowszechniony w Chinach. Kody QR to kody, które można odczytać za pomocą telefonów komórkowych i są one powszechnym narzędziem do śledzenia i kontroli w komunistycznych Chinach. Krytycy już mówią o kroku w kierunku inżynierii społecznej.

Kod #QR pewnie na początku byłby na telefonie komórkowym, ale po pewnym okresie przyzwyczajania się do niego można by go też nosić bezpośrednio na ciele i wygodnie skanować – jak towar. Technicznie byłoby to po prostu możliwe. W tweecie szef Human Rights Watch Kenneth Roth ostrzegł przed propozycją Xi.

Początkowe skupienie się na zdrowiu może z łatwością stać się koniem trojańskim do szerszego nadzoru politycznego i marginalizacji

Do zwolenników eksperymentu medycznego

Dnia 17 czerwca 2021 o 15:38:43 został przyjęty zakaz ”obowiązku szczepień” przez Europejski Trybunał, który ostatecznie orzekł w sprawie zakazu obowiązku szczepień. Link w języku francuskim znajduje się na końcu z artykułami prawnymi Trybunału Europejskiego.

Każdy obowiązek szczepień jest obecnie domyślnie nielegalny Rada Europy(nie mylić z UE), do której należą wszystkie państwa europejskie z wyjątkiem Białorusi, Kosowa i Watykanu, który jest sponsorem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, orzekł 27.01.2021 r. w uchwale 2361/2021 m.in. inni, że nikt nie może być szczepiony wbrew ich woli, pod presją.Wzywa się wszystkie 47 państw członkowskich do zgłoszenia przed szczepieniem, że szczepienie nie jest obowiązkowe i że osoby nieszczepione nie powinny być dyskryminowane.

Dyskryminacja jest również wyraźnie zabroniona w przypadku istniejących zagrożeń dla zdrowia lub gdy dana osoba nie chce się szczepić. Producenci szczepionek są zobowiązani do ujawnienia wszelkich informacji dotyczących bezpieczeństwa szczepionek.

Dzięki tej rezolucji największa europejska organizacja praw człowieka ustanowiła standardy i obowiązki, a także wytyczne na mocy prawa międzynarodowego, które muszą zostać wdrożone przez wszystkie 47 państw członkowskich, w tym UE jako organizację.

Dyskryminacja m.in. zakaz pracy lub podróży dla osób nieszczepionych jest zatem prawnie wykluczony. W jakimkolwiek postępowaniu sądowym przeciwko jakiemukolwiek organowi, jakiemukolwiek pracodawcy, jakiemukolwiek dostawcy usług turystycznych, jakiejkolwiek osobie odpowiedzialnej.

W wersji francuskiej:https://pace.coe.int/fr/files/29004/html

Ostatnie wpisy

Kategorie

OSTATECZNA WALKA O WOLNOŚĆ WE FRANCJI – BEZ 💉 NIE ZROBISZ ZAKUPÓW I NIE ZJESZ PO ZA DOMEM !

16 lipca 2021 / Możliwość komentowania OSTATECZNA WALKA O WOLNOŚĆ WE FRANCJI – BEZ 💉 NIE ZROBISZ ZAKUPÓW I NIE

Może Ci się spodobać

KONIEC PIENIĄDZA JAKIEGO ZNAMY – CZEKA NAS WYCOFANIE GOTÓWKI I CYFROWA WALUTA BANKU CENTRALNEGO. 6 marca 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • OSTATECZNA WALKA O WOLNOŚĆ WE FRANCJI – BEZ 💉 NIE ZROBISZ ZAKUPÓW I NIE ZJESZ PO ZA DOMEM !
  • Może Ci się spodobać