Świat jest inny

KILLUMINATI – TAJNA WOJNA 2PACA Z HANDLEM NARKOTYKAMI I CIA.

KILLUMINATI – TAJNA WOJNA 2PACA Z HANDLEM NARKOTYKAMI I CIA.

16 czerwca 2021 roku, zmarła ikona rapu Tupac Shakur skończyłby 50 lat, gdyby przeżył strzelaninę w Las Vegas 25 lat temu, która do tej pory jako śledztwo nie została rozwiązana. Niewielu wiedziało, że za fasadą „gangsta rapu”, Tupac był aktywistą i liderem grupy która pracowała nad przeciwdziałaniem przemytowi narkotyków CIA poprzez gangi uliczne.

Tupac robił to ze swoją rozszerzoną o Czarne Pantery rodziną. Dowody potwierdzają, że to oraz rosnące wpływy Tupaca przyczyniły się do morderczego namierzania przez wywiad amerykański jego samego, jego rodziny i czarnych panter – aktywistów i nawróconych liderów gangów.

Zanim Tupac skończył 18 lat w 1989 roku, New Afrikan Panthers, grupa działająca w co najmniej ośmiu miastach i próbująca naśladować Czarne Pantery, wybrała Tupaca na swojego krajowego przewodniczącego.

T.H.U.G

Tupac opuścił to stanowisko w 1990 roku, aby ostatecznie wyprodukować pięć pełnych płyt CD i setki niewydanych piosenek rapowych przed swoją śmiercią we wrześniu 1996 roku. Wystąpił także w ponad sześciu filmach, zaprzyjaźniając się ze swoimi partnerami: Janet Jackson, Mickey Rourke, Timem Rothem i Jimem Belushi.

Na początku lat 90. byłe Czarne Pantery i inni aktywiści z powodzeniem doprowadzili do rozejmu gangów między kilkoma sekcjami Bloods i Crips, które ślubowały walczyć z rasizmem policji zamiast ze sobą nawzajem. Byłe Pantery i działacze na rzecz praw obywatelskich, tacy jak piosenkarz Harry Belafonte, pomogli w rozejmie pokojowym, a nawrócenia aktywistów rozprzestrzeniły się w Oakland, co zaniepokoiło społeczność wywiadowczą.

The Bloods i Crips nie tylko obejmowały większość z szacowanych 100.000 członków gangów w Los Angeles. Artykuły informacyjne przyznały również, że te dwa gangi rozprzestrzeniły się na stany w całych Stanach Zjednoczonych i podobno były aktywne we wszystkich czterech gałęziach służb zbrojnych.

Mutuli i Afeni Shakur

Mutulu Shakur, ojczym Tupaca był bojownikiem o wolność, który po 34 latach nadal przebywa w więzieniu.

Tupac pracował nad tym ruchem ze swoim ojczymem Mutulu Shakurem i wymyślili Tupac’s Thug Life Movement jako część rozejmu pokojowego dla gangów. Mutulu był członkiem Republic of New Afrika w latach 60-tych, który zorganizował ruch rozejmu pokojowego gangów w federalnym systemie więziennictwa.

Menadżer Tupaca i długoletni polityczny mentor, Watani Tyehimba, potwierdził, że Tupac zdecydował się udawać „gangsta”, aby odwołać się do gangów, a następnie upolitycznić je, jako „Code of Thug Life”. Ten plan miał również Tupaca goszczącego przywódców gangów spotykających się na szczytach rozejmowych. Tyehimba był Czarną Panterą z Ruchu Akcji Rewolucyjnej w Los Angeles.

W miarę jak ruch rozprzestrzeniał się na cały kraj, obejmował również gangi latynoskie, a aktywiści tacy jak komik Dick Gregory, legendarny biegacz NFL Jim Brown i inni również się w niego zaangażowali.

Rozejm między Crips i Bloods

CIA, NARKOTYKI I GANGI

Whistleblowers tacy jak agent CIA John Stockwell omówili handel heroiną CIA podczas wojny w Wietnamie, natomiast gdy dyrektor Drug Enforcement Agency Robert Bonner szczegółowo opisał handel kokainą CIA w latach 80-tych i wczesnych 90-tych, jak donosił wielokrotnie popularny program tv ”60 Minutes.”

Mutulu Shakur założył wraz z Czarnymi Panterami ”Lincoln Detox center” na Bronksie we wczesnych latach 70-tych. ośrodek Lincoln był pierwszym, który używał akupunktury do przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków.

MiastoNowy Jork najpierw odcięło finansowania dla Lincoln Detox, podobno z powodu jego radykalnej pracy w zakresie edukacji politycznej. Następnie kilkudziesięciu uzbrojonych policjantów, przybyło by zamknąć ośrodek a jego dyrektor otrzymywał groźby śmierci, tuż przed swoją ”nagłą” śmiercią.

W Kalifornii, zmarły dziennikarz śledczy Gary Webb badał i pisał obszernie o współpracy CIA z nikaraguańskimi Contras dostarczającymi tanią kokainę do legendarnego dilera ”Freeway Ricky Ross” z Los Angeles. Ross następnie handlował kokainą w całym kraju. Webb napisał, że Michael „Harry-O” Harris, narkotykowy kingpin pracował jako jeden z dwóch kluczowych kupców Rossa i pośredniczył w handlu crackiem w całym stanie LA.

Adwokat Harrisa, David Kenner, pomógł Harrisowi założyć Death Row Records (ostatnią wytwórnię płytową Tupaca), jednocześnie czyniąc siebie właścicielem równoległej firmy macierzystej, Godfather Productions.

Harris trafił następnie do więzienia na kolejne 30 lat [został ułaskawiony w 2021 roku przez Donalda Trumpa], a Kenner kontynuował działalność. Prowadzący śledztwo detektyw policji Los Angeles Russell Poole znalazł wiele dowodów na poparcie doniesień, że Death Row handlowało narkotykami i bronią.

W Nowym Jorku nastąpiło przekształcenie stanowego oddziału Latin Kings w Almighty Latin King and Queen Nation (ALKQN). W książce The Almighty Latin King and Queen Nation: Street Politics and the Transformation of a New York City Gang, opublikowanej przez Columbia University Press, podano, że licząca 3 tysiące osób grupa przestępcza zaprzestała handlu narkotykami i zaczęła angażować się w aktywizm, dzięki działalności rodziny Shakur

ZŁY PORUCZNIK

Ponadto, były insider z Wall Street na najwyższym szczeblu i zastępca komisarza ds. mieszkalnictwa w USA Catherine Austin Fitts wyjaśniła, jak to jak banki i inne korporacje, które piorą pieniądze, wspierają handel narkotykami od CIA. Wyjaśniła też to jak utrata z narkotykowego rynku gangu ”Latin Kings”, sama w sobie, kosztowała handlarzy CIA miliony dolarów rocznie.

Jeden z liderów czarnych panter ”King Tone” przekształcił Latin Kings w aktywistów ”Wszechmocnego Narodu Latin King and Queen”, NYPD aresztowała Tone’a pod wieloma zarzutami, ale sądom nie udało się go skazać. Prokuratorzy w końcu wysłali King Tone’a na długo do więzienia za „konspirację w celu sprzedaży i dystrybucji heroiny” w 1998 roku.

Nastąpiło to po tym, jak FBI i nowojorska policja wydały w tym samym roku milion dolarów na operację „Crown”. W jednym nalocie podczas tej operacji, użyli 1000 agentów federalnych, stanowych i lokalnych policjantów do ogromnego nalotu na adresy wszystkich 91 liderów ALKQN, było podobno największy nalot w Nowym Jorku od czasu prohibicji alkoholowej.

Gałąź organów ścigania również ostro zareagowała w Kalifornii, od Departamentu Policji w Los Angeles rozpoczynają.c Specjalne jednostki powołane przez Prokuratora Generalnego USA Williama Barra, prowadziły śledztwo w sprawie ”wywrotowej działalności politycznej” w strókturach gangów w LA . FBI wysłało 100 agentów do zbadania gangów ”Bloods” i ”Crips”.

Policja najechała spotkania działaczy gangów pro pokojowych, którzy pracowali na rzecz pojednania zwaśnionych gangów, policyjni mordercy likwidowali przywódców gangów a rząd szybko uniewinniał wysłanych do zabójstw ”cyngli”

Policja aresztowała również przywódcę gangów Dewayne’a Holmesa podczas potańcówki gangów. W jego imieniu procesowo występowali kalifornijska kongresmenka Maxine Waters i gubernator Jerry Brown, jednak nawet te działania nie był w stanie doprowadzić do jego uwolnienia.

Liderka Czarnych Panter z Harlemu, matka 2paca, Afeni Shakur mieszkała z Mutulu Shakur, ojczymem Tupaca, który był członkiem ”Republic of New Afrika”. W 1984 r. Mutulu został aresztowany pod zarzutem pomocy w uwolnieniu z wiezienia zwojej siostry, Assaty Shakur z więzienia w latach 70-tych oraz „spiskowania” w celu obrabowania opancerzonej ciężarówki Brinks w 1981 r.

Dowody wspierają co najmniej cztery próby wywiadu amerykańskiego zamordowania Tupaca przed ich udaną piątą próbą. Program kontrwywiadowczy FBI – ”Cointelpro” miał na celowniku rodzinę Czarnych Panter Tupaca, zanim oficjalnie zakończył się w 1971 roku.

Agent FBI Wes Swearingen powiedział we wspomnieniu, że program ”Cointelpro” w rzeczywistości działał jeszcze do lat 90. pod różnymi nazwami.

Jak stwierdzają dokumenty biograficzne o Tupacu z 2017 roku i zeznania wielu świadków, dowody na zaangażowanie Departament Sprawiedliwości w zabójstwo legendarnego rapera obejmują ponad 4000 stron w samych aktach FBI.

Jeśli chodzi o Tupaca, w 1991 roku, zaledwie kilka dni po wydaniu jego pierwszego teledysku MTV, policja w Oakland zatrzymała go za przechodzenie na czerwonym świetle przez ulicę, dusiła go do nieprzytomności i wielokrotnie uderzała jego głową o krawężnik. W 1992 roku policja również biernie przyglądała się, jak nieznani napastnicy, a następnie strzelali do Tupaca w Marin City w Kalifornii.

Pac pobity przez policję

W 1993 roku, świadkowie opisali jak dwóch rzekomo nie pełniących służby policjantów podbiegło do samochodu Tupaca, rozbiło szybę w jego samochodzie i strzelało do niego używając nieoznakowanej broni z policyjnego depozytu. W 1994 roku, oświadczenie lekarza potwierdziło, jak rzekomi napastnicy strzelili Tupacowi dwa razy w czaszkę, gdy leżał na podłodze w lobby studia nagraniowego na Times Square. Tupac cudem przeżył, ale policja odmówiła przejrzenia nagrania z monitoringu lobby z tego zdarzenia i po prostu zamknęła śledztwo.

I w końcu, do września 1996, Tupac zakończył swój krótki, trzypłytowy kontrakt nagraniowy z Death Row Records. Detektyw policji Los Angeles Russell Poole stwierdził, że dziesiątki policjantów infiltrowało wysokie szczeble Death Row Records. W swojej książce ”LAbyrinth”. Producent Filmowy, Nick Broomfield stwierdził, iż wierzy, że jego koledzy policjanci byli zamieszani w morderstwo Tupaca.

OTWARTE ŚLEDZTWO

Kevin Hackie, który był jednym z najlepszych ochroniarzy Tupaca, powiedział, że był na liście płac FBI podczas pracy dla Death Row. Hackie faktycznie przeciwstawił się FBI, mówiąc Tupacowi, aby nie jechał do Las Vegas w noc jego morderstwa. Death Row następnie zwolniło Hackie’go, zanim FBI chciało go wrobić i wsadzić za kraty. Hackie zgłosił detektywowi Poole’owi, że policja w Santa Monica skonfiskowała jego broń, szokującym był fakt, że to właśnie z tej broni zastrzelono 2paca feralnej nocy w Las Vegas.

Morderstwo Tupaca tymczasowo zakończyło rozejm między gangami, ponieważ Death Row rozpowszechniło informację, że gang Crips zabił Tupaca, zanim aktywiści zdławili krwawą wojnę gangów która trwała tydzień.

W jednym z niewielu definitywnych dochodzeń medialnych w sprawie morderstwa Tupaca, serialu dokumentalnym ”A&E’s Who Killed Tupac?”(2017), adwokat Benjamin Crump i inni dostarczyli pewnych odpowiedzi. Po pierwsze, udowodnił, że Sean „P Diddy” Combs zapłacił członkom gangu Crips za zabicie Tupaca. Po drugie, udowodnili, że 28 osób związanych z 2pac’m i śledztwem w sprawie jego śmierci zmarło w dziwnych okolicznościach.

Jeden z dwóch pierwszych przykładów pojawił się, gdy syn Watani Tyehimba, Yakhisizwe Tyehimba, który działał jako ochroniarz Tupaca, zmarł w tajemniczy sposób wkrótce po Tupacu.

Następnie, rezerwowy wokalista Tupaca, Yafeu „Kadafi” Fula, syn Czarnej Pantery z Bronxu Sekou Odinga i Pantery Yaasmyn Fula, został postrzelony w głowę kilka miesięcy po tym, jak Tupac został zastrzelony. „Kadafi” był głównym nadchodzącym świadkiem morderstwa Tupaca, ale policja nigdy nie zatrzymała go w celu złożenia oświadczenia.

W 2015 roku Afeni Shakur rozstała się z mężem, a następnie złożyła pozew o rozwód w 2016 roku. Zmarła nagle w 2016 roku, w wieku 69 lat, będąc w środku batalii sądowej o majątek Tupaca wart 50 milionów dolarów. Ciało Afeni zostało oddane temu zrażonemu mężowi zamiast jej dorosłej córce Sekyiwie Shakur. Władze odmówiły również Mutulu Shakurowi zwolnienia warunkowego w 2016 roku, oraz zwolnienia warunkowego w 2020 roku, kiedy zdiagnozowano u niego raka.

Podczas gdy trwają ataki na rodzinę Tupaca Shakura, jego spuścizna jako ikony rapu, gwiazdy filmowej, a zwłaszcza jego aktywizm z rzecz walki i narkotykami zasługuje na szerszą uwagę.

Udostępnij