Otwórz oczy

POLSKA PRZEBUDZONA – PROGRAM 💉 W KRAJU DRASTYCZNIE WYHAMOWAŁ.

Jeśli chęć Polaków do przyjęcia preparatu na COVID-19 nie zwiększy się, to – jak wynika z ustaleń DGP – w ciągu dwóch-trzech tygodni akcja szczepień niemal się zatrzyma. Skąd taki wniosek? Obecnie zamówienia do punktów szczepień wynoszą 1,6 mln dawek tygodniowo, z czego 1,5 mln to szczepienia drugą dawką, a tylko 100 tys. to dawka pierwsza.

Z rządowych danych według stanu na ostatni piątek wynikało, że po pierwszej dawce było 17,6 mln Polaków, a po drugiej – prawie 14,8 mln. To oznacza, że na drugi zastrzyk czekało ok. 2,9 mln osób. I dziś to ta grupa de facto napędza akcję szczepień, a nie osoby chcące przyjąć pierwsze wkłucie.

Średnie dzienne tempo szczepień drugą dawką w pierwszej połowie lipca wyniosło 161 tys. Przy założeniu, że to tempo się utrzyma, wyszczepienie tych 2,9 mln osób zajmie ok. 18 dni.

I właśnie za nieco ponad dwa tygodnie, przy braku nowych chętnych dojdzie do tąpnięcia. Na pierwsze szczepienie obecnie zgłasza się ok. 50 tys. osób dziennie (to średnia od początku lipca), a dynamika spada. W ostatnim tygodniu średnia dzienna wynosiła 44 tys. Teraz zamówienia są coraz niższe, co oznacza, że punkty szczepień spodziewają się jeszcze mniejszego ruchu.

Spadającą chęć do szczepień widać także po akcji NFZ, który obdzwonił 700 tys. osób, by zachęcić je do przyjęcia preparatu. Pozytywnie odpowiedziało 2,5 proc.Z powagi problemu rząd doskonale zdaje sobie sprawę.

Widać, że naturalne zasoby osób przekonanych do szczepień się wyczerpują czy już się niemal wyczerpały.

-przyznał w minionym tygodniu Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień. Już na początku lipca wskazywał, że ubywa chętnych na pierwszą dawkę.

To zaś przełożyło się na zamówienia od punktów szczepień. Na początku lipca punkty wykonujące szczepienia zrezygnowały z prawie miliona dawek, ponieważ nie było osób nimi zainteresowanych.Problem jest tym większy, że jednocześnie tygodniowo do Polski nadal spływać będzie ok. 2 mln nowych preparatów w ramach unijnych dostaw.

Jeżeli wykorzystywanych będzie ok. 100 tys., a nawet choćby kilkaset tysięcy, to pojawia się problem, co zrobić z resztą. Jedna opcja to odsprzedawanie ich do innych krajów, co zresztą polski rząd już rozpoczął (o czym pisaliśmy w DGP kilka dni temu).

W tym tygodniu na Wschód ruszy pierwsza partia ok. 3,5–4 mln sztuk preparatów. Równolegle w rządzie pojawiają się pomysły, by po prostu wykorzystać nowe dostawy do podania trzeciej dawki, o ile pojawią się takie zalecenia po przeprowadzonych badaniach. Mogłyby ją otrzymać np. osoby z grup ryzyka, czyli seniorzy oraz pracownicy medyczni.

Być może także niedługo pojawi się możliwość zaszczepienia najmłodszych dzieci, poniżej 12. roku życia. Wtedy zapotrzebowanie wzrośnie. Motywacją może okazać się również wzrost zachorowań jesienią, m.in. spowodowany rozprzestrzenianiem się wariantu Delta.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych pod wpływem aktualnych tendencji koryguje swoje działania. Chodzi przede wszystkim o bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby placówek, które przeprowadzają szczepienia. Mogą zwrócić się do RARS o odebranie nadmiarowych dawek, jeśli nie będą miały wystarczającej liczby chętnych, co ograniczy ryzyko przeterminowania się preparatów.

Agencja zadeklarowała też, że jest w stanie dostarczyć punktom szczepionki – czy to z centralnych magazynów, czy przejęte z innych placówek – w ciągu 48 godzin.Z danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wynika, że do 16 lipca co najmniej pierwszą dawkę przyjęło ponad 56 proc. dorosłych Polaków.

W pełni zaszczepionych było 49 proc.

1,6 mln dawek trafia tygodniowo do punktów

100 tys. ukłuć to pierwsze dawki

18 dni wystarczyby program wyhamował

Szczypawki na handel

W Polsce brakuje chętnych do szczepień. Dlatego, żeby nie zmarnować zapasów szczepionek, zostaną sprzedane innym państwom. Pierwsza transza, około 4 miliony dawek, być może zostanie wysłana na Wschód już w tym tygodniu.

Preparaty kupione wcześniej przez rząd mają teraz trafić do Gruzji i na Ukrainę, a zainteresowanie zgłosiły również Wietnam i Australia – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Szczepionki firmy Pfizer i AstraZeneca mają relatywnie krótkie terminy ważności. W ciągu dwóch miesięcy część dawek mogłaby się przeterminować. Wtedy trzeba by było je zutylizować.

Z powodu malejącego zainteresowania szczepieniami wśród Polaków, rząd rozpoczął negocjacje dotyczące odsprzedaży innym krajom – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień. Za sprzedaż będzie odpowiadała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (RARS).

Coraz więcej sygnałów wskazuje, że niebawem ruszy kolejna fala namawiania do wstrzyknięcia sobie kolejnej dawki „doświadczalnych preparatów biologicznych” – jak je nazwała poważna instytucja FDA, czyli Amerykańska Agencja Żywności i Leków. W Polsce, tak jak i w innych państwach Europy, ale i w Afryce, będą straszyć wszystkich końcem świata i niewyobrażalną ilością zgonów i zachorowań.

W tej sprawie zabrał głos znienawidzony przez globalistów prezydent Trump, który stwierdził „Kiedy te [szczepionki – red.] pojawiły się po raz pierwszy, miały „wystarczać na całe życie”, teraz okazuje się, że tylko na rok lub dwa. To więcej niż pewne – w oczach faceta, który prowadzi firmę Pfizer widać symbol dolara. Dla mnie wygląda to na sposób na zarobienie dużych pieniędzy.

Pomyśl, jakie pieniądze są zaangażowane w tę sprawę. Ekstra zastrzyk – to przecież dziesiątki miliardów dolarów. Jeśli jesteś biznesmenem, powiesz: „wiesz co, dajmy im jeszcze jeden strzał”. To kolejne 10 miliardów dolarów zysku”. Wywiad był robiony dla Fox Business.

Niestety Polska to państwo, które istnieje tylko wirtualnie, dlatego możemy być pewni, że i u nas będzie realizowany plan panów z medycznych korporacji. Nikt nigdzie w oficjalnych mediach main stream’u nie bada danych medycznych z badań nad amantadyną, ale i innymi lekami, które leczą tzw. „covid-19”, za to mamy przyjmować kolejne dawki dziwnych preparatów genetycznych… Czy to nikogo nie dziwi ?!

Ostatnie wpisy

POLSKA PRZEBUDZONA ÔÇô PROGRAM ­čĺë W KRAJU DRASTYCZNIE WYHAMOWA┼ü.

22 sierpnia 2021 / Mo┼╝liwo┼Ť─ç komentowania POLSKA PRZEBUDZONA ÔÇô PROGRAM ­čĺë W KRAJU DRASTYCZNIE WYHAMOWA┼ü. zosta┼éa wy┼é─ůczona

Szczypawki na handel

W Polsce brakuje ch─Ötnych do szczepie┼ä. Dlatego, ┼╝eby nie zmarnowa─ç zapas├│w szczepionek, zostan─ů sprzedane innym pa┼ästwom. Pierwsza transza, oko┼éo 4

Mo┼╝e Ci si─Ö spodoba─ç

SZWAJCARZY PRZEBADALI MASKI OBYWATELI ÔÇô S─ä SIEDLISKIEM GRZYB├ôW I BAKTERII. 23 wrze┼Ťnia 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • POLSKA PRZEBUDZONA ÔÇô PROGRAM ­čĺë W KRAJU DRASTYCZNIE WYHAMOWA┼ü.
  • Szczypawki na handel
  • Mo┼╝e Ci si─Ö spodoba─ç