Otwórz oczy

EVENT ”CZARNY ŁABĘDŹ” – TAJNE KORPORACJE, CIA I DZIWNE RUCH NA RYNKACH ZŁOTA.

Palantir, firma zajmująca się analizą danych, najlepiej znana ze swojej tajnej współpracy z Centralną Agencją Wywiadowczą i innymi agencjami rządowymi, kupiła sztabki złota o wartości 50 milionów dolarów w ramach przygotowań do wydarzenia o nazwie ”Black Swan”. Zostało to zgłoszone przez New York Post .

Teoria czarnego łabędzia lub teoria zdarzeń czarnego łabędzia jest metaforą opisującą zdarzenie, które jest zaskoczeniem, ma duży wpływ i często jest niewłaściwie racjonalizowane po fakcie z korzyścią z perspektywy czasu.

Firma z siedzibą w Kolorado nabyła w sierpniu sztabki złota o wartości 50,7 miliona dolarów, powiedział Palantir w krótkiej wiadomości, która została ukryta wśród arkuszy w 93-stronicowym zestawieniu zysków i strat za drugi kwartał w zeszłym tygodniu.

Początkowo taki zakup odbędzie się w bezpiecznym obiekcie zlokalizowanym w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, a Spółka może fizycznie przejąć w posiadanie sztabki złota przechowywane w tym obiekcie w dowolnym momencie z rozsądnym wyprzedzeniem.

– dodała firma.

Bloomberg ogłosił również, że Palantir będzie teraz przyjmował płatności od swoich klientów w złocie, chociaż firma wcześniej zapowiadała, że ​​zaakceptuje bitcoin jako formę płatności. Nie było również doniesień o inwestowaniu w bitcoin, w przeciwieństwie do niektórych innych firm, w tym firmy produkującej samochody elektryczne Tesla Elona Muska.

Shyam Sankar, dyrektor operacyjny Palantir, powiedział Bloombergowi, że przejście na złoto „jest odzwierciedleniem zmian zachodzących na świecie”

Musisz być przygotowany na przyszłość z wieloma wydarzeniami,które wpłyna na event ”black Swan” – powiedział, odnosząc się do poważnych nieoczekiwanych wydarzeń, które mogą mieć negatywne konsekwencje.

Inwestowanie w złoto jest postrzegane jako sposób na zabezpieczenie się przed negatywnymi zdarzeniami w przyszłości, a także przed inflacją, ponieważ zwolennicy posiadania metali szlachetnych wierzą, że złoto zachowa swoją nieodłączną wartość podczas każdego spowolnienia gospodarczego.

Cena za uncję złota przekroczyła po raz pierwszy 2000 USD w zeszłym roku, w związku z gwałtownym wzrostem obaw związanych z pandemią COVID-19. Ale chociaż niektórzy inwestorzy wyrazili ostatnio zaufanie do złota z powodu gwałtownego wzrostu inflacji w ostatnich miesiącach, cena tego szlachetnego metalu spadła o około 7 procent od 1 stycznia.

Kupowanie sztabek złota to tylko jedna z niezwykłych strategii inwestycyjnych Palantir. W ostatnim kwartale firma zaczęła również kupować udziały u swoich klientów, do których coraz częściej należą zarówno prywatne start-upy, jak i spółki, które niedawno weszły na giełdę poprzez fuzje ze SPAC lub spółkami celowymi.

Palantir, współzałożony przez miliardera Petera Thiela i dyrektora generalnego Alexa Karpa, radzi sobie znacznie lepiej. Akcje wzrosły o prawie o 150 procent od debiutu we wrześniu.

Kiedy zamożni ludzie zaczynają pozbywać się papierów wartościowych i kupować złoto – zawsze budzi to niepokój teoretyków spiskowych, którzy w takich przypadkach mówią: bogaci coś wiedzą. Ale w tym przypadku mówimy nie tylko o bogatych i dobrze poinformowanych ludziach, ale o bardzo poważnym biurze, które pomaga facetom z CIA zbierać i analizować informacje. 

A jeśli ci ludzie zaczną kupować sztabki złota, w przeddzień „czarnego łabędzia” – to będziemy mieli gwarancję, że taki event będzie miał miejsce w bardzo niedalekiej przyszłości. 

Ostatnie wpisy

Kategorie

EVENT ”CZARNY ŁABĘDŹ” – TAJNE KORPORACJE, CIA I DZIWNE RUCH NA RYNKACH ZŁOTA.

1 września 2021 / Możliwość komentowania EVENT ”CZARNY ŁABĘDŹ” – TAJNE KORPORACJE, CIA I DZIWNE RUCH NA RYNKACH ZŁOTA. została

Może Ci się spodobać

KLIMATYCZNY LOCKDOWN / BLACKOUT – CO ZROBISZ GDY NADEJDĄ DNI DZIEMNOŚCI ? 9 listopada 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • EVENT ”CZARNY ŁABĘDŹ” – TAJNE KORPORACJE, CIA I DZIWNE RUCH NA RYNKACH ZŁOTA.
  • Może Ci się spodobać