AGENDA 2030

POLICJA WE FRANCJI SZTURMUJE GALERIE HANDLOWE, CEL – NIEZA💉 I LUDZIE BEZ MASECZEK

Od 16 sierpnia we Francji w wielu prefekturach do centrum handlowego nie można wejść bez przepustki zdrowotnej. Jeśli ktoś wybiera się na wakacje w rejony Bordeaux, to możesz nie mieć gdzie zrobić zakupów bez odpowiedniego świadectwa zaszczepienia lub negatywnego testu. W Polsce też może tak być. Minister Niedzielski ostrzega, a wielkie sieci deklarują, że dostosują się do jego decyzji.

  • Znane w Polsce wielkie francuskie sieci marketów sprawdzają w swoim kraju klientów przy wejściu
  • Bez przepustki z dowodem zaszczepienia, lub niezarażenia koronawirusem ich progów nie można przekroczyć
  • To działanie wymuszone przez rząd Emmanuela Macrona, który zmaga się z czwartą falę epidemii. Przecie formie zakazów protestuje setki tysięcy Francuzów
  • Te działania zbiegły się w czasie z deklaracjami ministra Niedzielskiego w RMF FM, że kolejne obostrzenia nie będą dotyczyć firm z zaszczepionymi pracownikami i klientami

Od 16 sierpnia wstęp do wielu francuskich hipermarketów jest tylko dla członków klubu. Klubu zaszczepionych i wolnych od koronawirusa. Wystarczy przedstawić swój kod QR z dowodem podwójnego szczepienia, lub ujemny test PCR, ewentualnie test antygenowy zrobiony mniej niż 72 godziny wstecz, lub świadectwo wyzdrowienia z choroby i już możesz wejść do sklepu na zakupy.

Po przeprowadzeniu kontroli przy wejściu klienci będą mogli swobodnie poruszać się po galeriach handlowych i sklepach” – podaje portal France Bleu, pisząc o centrach handlowych w prefekturze Żyronda. Na liście zamkniętych dla osób niezaszczepionych i tych bez odpowiedniej przepustki są w tym regionie m.in. trzy centra handlowe sieci Carrefour w Lormont, Merignac i Begles, trzy Auchan w Bordeaux i Bouliac, dwa E.Leclerc w Sainte-Eulalie i Saint-Médard-en-Jalles i Ikea w Bordeaux

Zapytaliśmy polskich oddziałów tych sieci, czy to ich indywidualna inicjatywa w walce z pandemią, czy może decyzja administracyjna.

– Działania dotyczą rynku francuskiego i mają podłoże administracyjne. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez francuskie media: w środę 11 sierpnia rzecznik rządu, Gabriel Attala, na zakończenie Rady Ochrony Zdrowia ogłosił, że w celu zwalczania czwartej fali Covid-19, prefekci departamentów, w których wskaźnik zakażeń przekracza 200 przypadków na 100 000 mieszkańców, są teraz zobowiązani do stosowania przepustki zdrowotnej w centrach handlowych o powierzchni większej niż 20 000 m kw. Dotyczy to wszystkich sieci – tłumaczy Hanna Benatowicz z działu rozwoju i komunikacji Auchan Polska.

W całej Francji taka procedura objęła już 143 centrów handlowych – informuje portal lalsace.fr. Najliczniej na tej liście reprezentowane są Carrefour i Auchan. Gdzie mają podstawowe produkty kupić niezaszczepieni?

Pozostają im mniejsze sklepy wspomnianych sieci, lub sklepy niemieckich Lidl i Aldi. Ten pierwszy przekroczył już liczbę 1,5 tys. marketów we Francji, czyli jest blisko pozycji trzeciej na francuskim rynku sieci Intermarche.

Kiedy w Polsce?

Zakaz we Francji to efekt czwartej fali epidemii. Choć dwie dawki szczepionki (lub jedną Moderny) przyjęło już 52,6 proc. mieszkańców, to czwarta fala nabiera tam jednak tempa. W ub. tygodniu dzienna liczba zachorowań przekraczała 20 tys. – najwięcej od kwietnia, a do stu dziennie zbliża się liczba zgonów – najwięcej od czerwca.

A w Polsce? W pełni zaszczepionych jest 18,2 mln osób, czyli 48,1 proc. społeczeństwa. To prawie taki sam procent jak w Szwajcarii. W Polsce na razie sytuacja epidemiczna wygląda jednak spokojnie w porównaniu z Francją. We wtorek podano informację o 221 nowych przypadkach koronawirusa.

Według danych ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 86 proc. zachorowań dotyczy co prawda najmniej śmiertelnego wariantu delta (indyjski), na który szczepionki uodporniają mniej niż na wcześniejsze mutacje, ale liczba przypadków przekroczyła w ostatnich dniach dopiero dwieście i są dni, kiedy nikt nie umiera na COVID-19.

Nowe ograniczenia nakładane we Francji zbiegły się jednak w czasie z wypowiedziami ministra Niedzielskiego. Ten ostrzega przed czwartą falą i możliwym przywróceniem obostrzeń w gospodarce.

– Będziemy kierować się zasadą, żeby osoby zaszczepione w jak najmniejszym stopniu ponosiły koszt działania tych osób, które zaniechały, czyli osób nie szczepiących się. […]

To oznacza, że firmy, które będą potrafiły wykazać się tym, że mają zaszczepionych pracowników, na przykład będą takiemu rygorowi niepoddawane, obostrzeń. To samo będzie dotyczyło klientów – zapowiadał niedawno w radio RMF FM minister Niedzielski.https://pulsembed.eu/p2em/sFzrIN0L3/

Ewentualne obostrzenia mają być wprowadzane od razu w całych województwach, choć minister zastrzegł, że w przypadku wysokich kontrastów między regionami mogą zapadać decyzje odnośnie nawet poszczególnych szkół, w zależności od poziomu ich wyszczepienia na koronawirusa.

– To decyzja, która byłaby daleko idąca, ale nie mogę w pełni wykluczyć takiego wariantu – tak pod koniec lipca o wprowadzeniu tzw. modelu francuskiego wypowiadał się z kolei rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak sieci handlowe w Polsce odnoszą się do takiej możliwości?

– Firma Auchan Retail Polska stosuje się do litery prawa obowiązującego w Polsce, uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rozwoju w odniesieniu do sytuacji pandemicznej – informuje Hanna Benatowicz.

– W Polsce zawsze dbamy o bezpieczeństwo, dostosowując nasze decyzje do regulacji rządowych. Zawsze postępujemy zgodnie z prawem i regulacjami, które obowiązują w Polsce – wskazuje biuro prasowe Ikea Retail Polska.

Tematu nie chciało komentować biuro prasowe Carrefour Polska. Nie odezwało się też biuro prasowe polskiego oddziału E.Leclerc.

Czy wkrótce będziemy musieli przedstawiać podobnie jak we Francji przepustki covidowe, żeby móc przekroczyć progi centrum handlowego? Wszystko zależy od rozwoju epidemii i od tego, czy rząd zdecyduje się na tak ostre zasady, jakie wprowadza rząd prezydenta Macrona.

Te napotkały na ostry opór części społeczeństwa. Protesty przeciw obostrzeniom na ulicach Francji przyciągają ostatnio nawet setki tysięcy osóbhttps://pulsembed.eu/p2em/0AaNgWbIt/

We Francji poza centrami handlowymi powyżej 20 tys. metrów przepustki sanitarne obowiązują też m.in. w miejscach rozrywki i kultury, pociągach dalekobieżnych oraz restauracjach i kawiarniach.

Tak wygląda francuska rzeczywistość. Francuska policja pałuje i aresztuje obywateli bez masek i paszportów covidowych w galerii. To właśnie we Francji ostatnio odbyły się potężne protesty przeciwko właśnie takim zachowaniom władz. Polskie media zlały temat tych protestów celowo, u nas tak będzie na jesień. Link poniżej

https://fb.watch/7SW8kTW-Ji/

https://www.facebook.com/432718723574177/videos/436203511149301

A jak to się zaczęło ?

Lockdown będzie na 14 dni, albo na dłużej, ale nie za długo. Drodzy Państwo wirus jest w odwrocie chodźcie na wybory, nie ma się już czego bać. Drodzy państwo ogłaszamy lockdown 2.0 i zamykamy lokale bezprawnie. Jak Wam się nie podoba to czekaj – 997 i już masz w lokalu ślepo stojących na strazy bezprawia.

Kupiliśmy szczepionki to będzie koniec pandemii w Polsce, będzie jedna dawka, a może dwie lub trzy, a może i cztery. Szczepionki pomagają, ale załóż maskę, bo idzie kolejny lockdown. Wracamy do normalności, idzie Nowy Ład, nie wrócimy do normalności. ( Dawaj temat aborcji, bo się robi gorąco).

Szczepionki są dobrowolne, no chyba, że chcesz iść do kina, teatru, na basen lub do pracy to głupia sprawa, ale właśnie wchodzi ustawa, że nie będziesz mógł nawet pracować jak do tej pory, no chyba że się zaszczepisz dobrowolnie.

Za oknem już kolejny lockdown, kolejny wariant, znów idą statystyki zachorowań w górę, drodzy Państwo proszę nie słuchać TERRORYSTOW czyli tych co się buntują. Polska jest potęgą gospodarczą, nie ma inflacji, ceny są najniższe w Europie, rolnicy kłamią, a Polska się rozwija, a teraz zjedz sobie miske ryżu i obserwuj cyrk w TV, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Ostatnie wpisy

POLICJA WE FRANCJI SZTURMUJE GALERIE HANDLOWE, CEL 鈥 NIEZA馃拤 I LUDZIE BEZ MASECZEK

8 wrze艣nia 2021 / Mo偶liwo艣膰 komentowania POLICJA WE FRANCJI SZTURMUJE GALERIE HANDLOWE, CEL 鈥 NIEZA馃拤 I LUDZIE BEZ MASECZEK zosta艂a

Kiedy w Polsce?

Zakaz we Francji to聽efekt czwartej fali epidemii. Cho膰 dwie dawki szczepionki (lub jedn膮 Moderny) przyj臋艂o ju偶 52,6 proc. mieszka艅c贸w, to

A jak to si臋 zacz臋艂o ?

Lockdown b臋dzie na 14 dni, albo na d艂u偶ej, ale nie za d艂ugo. Drodzy Pa艅stwo wirus jest w odwrocie chod藕cie na

Mo偶e Ci si臋 spodoba膰

AUSTRALIA 鈥 KOVIDOWI JE艃CY TERRORYZOWANI I PRZETRZYMYWANI TYGODNIAMI NA 鈥滽WARANTANNIE鈥 9 wrze艣nia 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • POLICJA WE FRANCJI SZTURMUJE GALERIE HANDLOWE, CEL 鈥 NIEZA馃拤 I LUDZIE BEZ MASECZEK
  • Kiedy w Polsce?
  • A jak to si臋 zacz臋艂o ?
  • Mo偶e Ci si臋 spodoba膰