Otwórz oczy

900 STRON ŚCIŚLE TAJNYCH DOKUMENTÓW UJAWNIA JAK ZAPLANOWANO OBECNĄ SYTUACJĘ NA ŚWIECIE.

Ponad 900 stron nowo ujawnionych ściśle tajnych dokumentów na temat pandemii po raz pierwszy ujawnia poprzez oficjalne materiały, w jaki sposób USA finansowało badania nad koronawirusem w laboratorium w Wuhan poprzez organizację o nazwie EcoHealth Alliance. Nowo ujawnione dokumenty przedstawiają szczegóły finansowanych przez USA badań nad kilkoma rodzajami koronawirusów w Instytucie Wirusologii w Wuhan w Chinach.

The Intercept uzyskał ponad 900 stron dokumentów szczegółowo opisujących pracę EcoHealth Alliance, amerykańskiej organizacji zdrowotnej, która wykorzystała pieniądze federalne do sfinansowania badań nad koronawirusem nietoperzy w chińskim laboratorium.

Chociaż nasi stali czytelnicy wiedzą, że wiele z tych informacji i dokumentów zostało już opublikowanych od początku zadeklarowanej pandemii to w zestawie dokumentów znajdują się dwie wcześniej niepublikowane propozycje grantów, które zostały sfinansowane przez National Institute of Allergy and Infectious Diseases, jak również aktualizacje projektów odnoszące się do badań EcoHealth Alliance,

Zostały one przeanalizowane w obliczu zwiększonego zainteresowania pochodzeniem pandemii. Dokumenty zostały ujawnione w związku z trwającym procesem Freedom of Information Act przez The Intercept przeciwko National Institutes of Health. The Intercept udostępnia pełne dokumenty do wiadomości publicznej.

“To jest mapa drogowa do badań wysokiego ryzyka, które mogły doprowadzić do obecnej pandemii”, powiedział Gary Ruskin, dyrektor wykonawczy U.S. Right To Know, grupy, która bada pochodzenie Covid-19.

Jeden z grantów, zatytułowany “Understanding the Risk of Bat Coronavirus Emergence” (Zrozumienie ryzyka pojawienia się koronawirusów nietoperzy), przedstawia ambitny projekt prowadzony przez prezesa EcoHealth Alliance, Petera Daszaka, mający na celu zbadanie tysięcy próbek nietoperzy pod kątem nowych koronawirusów. Badania obejmowały również przebadanie osób pracujących z żywymi zwierzętami.

Dokumenty zawierają kilka krytycznych szczegółów dotyczących badań w Wuhan, w tym fakt, że kluczowe prace eksperymentalne z humanizowanymi myszami były prowadzone w laboratorium o poziomie bezpieczeństwa biologicznego 3 w Centrum Doświadczeń na Zwierzętach Uniwersytetu Wuhan.

A nie w Instytucie Wirusologii w Wuhan, jak wcześniej zakładano. Dotacja na koronawirusy nietoperzy zapewniła EcoHealth Alliance w sumie 3,1 miliona dolarów, w tym 599 000 dolarów, które Instytut Wirusologii w Wuhan wykorzystał częściowo do identyfikacji i zmiany koronawirusów nietoperzy, które mogą zakażać ludzi.

Jeszcze przed pandemią wielu naukowców było zaniepokojonych potencjalnymi niebezpieczeństwami związanymi z takimi eksperymentami.

Propozycja grantu uznaje niektóre z tych niebezpieczeństw:“Praca w terenie wiąże się z najwyższym ryzykiem narażenia na SARS lub inne CoV, podczas pracy w jaskiniach z wysokim zagęszczeniem nietoperzy nad głową i możliwością wdychania pyłu kałowego”.

Alina Chan, biolog molekularny z Broad Institute powiedziała: “W tym wniosku, oni faktycznie wskazują, że wiedzą, jak ryzykowna jest ta praca. Ciągle mówią o ludziach, którzy mogą zostać ugryzieni – a oni prowadzili rejestry wszystkich, którzy zostali ugryzieni. Czy EcoHealth ma te dane? A jeśli nie, to jak mogą ewentualnie wykluczyć wypadek związany z badaniami?”

Według Richarda Ebrighta, biologa molekularnego z Rutgers University, dokumenty te zawierają krytyczne informacje na temat badań prowadzonych w Wuhan, w tym na temat tworzenia nowych wirusów.“Wirusy, które skonstruowali zostały przetestowane pod kątem ich zdolności do infekowania myszy, które zostały zaprojektowane tak, aby na ich komórkach znajdowały się receptory typu ludzkiego” – napisał Ebright do The Intercept po zapoznaniu się z dokumentami.

Ebright powiedział również, że z dokumentów jasno wynika, że dwa różne typy nowych koronawirusów były w stanie zainfekować uczłowieczone myszy. “Podczas gdy oni pracowali nad koronawirusem związanym z SARS, oni prowadzili równoległy projekt w tym samym czasie nad koronawirusem związanym z MERS,” powiedział Ebright, odnosząc się do wirusa, który powoduje Bliskowschodni Zespół Oddechowy.

Dotacja została początkowo przyznana na okres pięciu lat – od 2014 do 2019 roku. Finansowanie zostało odnowione w 2019 roku, ale zawieszone przez administrację Trumpa w kwietniu 2020 roku. Drugi grant, “Understanding Risk of Zoonotic Virus Emergence in Emerging Infectious Disease Hotspots of Southeast Asia“, został przyznany w sierpniu 2020 r. i obejmuje okres do 2025 r.

Wniosek, napisany w 2019 r., często wydaje się predysponowany, koncentrując się na skalowaniu i rozmieszczaniu zasobów w Azji w przypadku wybuchu “pojawiającej się choroby zakaźnej” i odnosząc się do Azji jako “tego najgorętszego z gorących punktów EID”.

Tymczasem kontrowersyjny brytyjski naukowiec Peter Daszak został usunięty z komisji COVID-19 badającej początki pandemii po tym, jak pomógł potajemnie zdementować teorię wycieku z laboratorium, nie wspominając o swoich bliskich związkach z tą samą placówką. Chociaż media głównego nurtu dopiero teraz skłaniają się ku teorii przecieku z laboratorium, istnieją liczne dowody, opublikowane przez GreatGameIndia, które pokazują, że pandemia była faktycznie planowana przez cały czas.

Źródło: https://greatgameindia.com/top-secret-pandemic-docs/

Ostatnie wpisy

Kategorie

900 STRON ŚCIŚLE TAJNYCH DOKUMENTÓW UJAWNIA JAK ZAPLANOWANO OBECNĄ SYTUACJĘ NA ŚWIECIE.

26 września 2021 / Możliwość komentowania 900 STRON ŚCIŚLE TAJNYCH DOKUMENTÓW UJAWNIA JAK ZAPLANOWANO OBECNĄ SYTUACJĘ NA ŚWIECIE. została wyłączona

Może Ci się spodobać

EVENT ”CZARNY ŁABĘDŹ” – TAJNE KORPORACJE, CIA I DZIWNE RUCH NA RYNKACH ZŁOTA. 1 września 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • 900 STRON ŚCIŚLE TAJNYCH DOKUMENTÓW UJAWNIA JAK ZAPLANOWANO OBECNĄ SYTUACJĘ NA ŚWIECIE.
  • Może Ci się spodobać