extra-terrestrial

CZYM SĄ DZIWNE OBIEKTY SPADAJĄCE Z NIEBA ?

W zeszłym tygodniu na całym świecie pojawiło się wiele doniesień o dziwnych obiektach spadających z nieba, ktoś je sfotografował. Czym są? Nikt dokładnie nie wie, pojawiły się pewne przypuszczenia, które wyjaśniają dziwne zjawisko, ale nie ma pewności.

Pierwszy raport o dziwnych obiektach spadających z nieba pochodzi z Anglii. Gerry Underwood, lat 55, zobaczył tajemniczy obiekt, który najwyraźniej płonął około godziny 20:00 w ubiegłą środę w angielskim mieście Stretham w hrabstwie Cambridgeshire. „Na początku wyglądała jak bardzo gruba smuga chemiczna” – wyjaśnił Underwood w brytyjskim Daily Mail – „Wyglądała jak krótka, cienka chmura. wcale nie poruszało się szybko. 

Wystąpił nieznany problem. Widzieliśmy setki spadających gwiazd, ale na pewno też nie. To szło bardzo powoli i spiralnie. Zaczęła świecić na pomarańczowo, co widać na zdjęciach. Z tyłu wydobywały się również płomienie. To było naprawdę bardzo niezwykłe ”. Underwood sfotografował uderzający płonący obiekt, gdy spadł z nieba, pozostawiając za sobą ogromny ślad. Zaobserwował również, jak spadał bardzo powoli, między 10 a 20 minutami.

Dziwne przedmioty z nieba 1

Pozornie niewytłumaczalny obiekt zniknął za lasem. Underwood powiedział, że patrzył na Huntingdona, gdy patrzył, jak schodzi. Zwrócił też uwagę, że przedmiot mógł upaść jeszcze dalej. „Uderzył mnie ogólny rozmiar” – wyjaśnił – „Kiedy patrzysz na zdjęcia, pokazują one drzewa na pierwszym planie, a poza tym był bardzo duży. Spadł za horyzont, taki był duży: nie mogliśmy go zobaczyć na lądzie ”. 

Eksperci branżowi zaproponowali kilka teorii dotyczących dziwnej obserwacji. Według nich tymi dziwnymi obiektami mogą być deszcze meteorów, spadające gwiazdy, fajerwerki, ślady samolotów. Niektórzy sugerowali nawet, że mógł to być ślad pozostawiony przez nieudany statek obcych. 

Jednakże, astronomowie podali inne wyjaśnienie. „Ruchomy obiekt, który poruszał się na niebie w środową noc, jest dla mnie bardzo podobny do ścieżki powietrznej” – powiedział dr Robert Massey, zastępca dyrektora wykonawczego Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego. „Chociaż nie da się dokładnie powiedzieć, czym jest obiekt bez dalszych dowodów, wygląda on jak latający samolot oświetlony przez zachodzące słońce”.

Dziwne przedmioty z nieba 3

Jednak spadanie dziwnych obiektów z nieba nie kończy się na obserwacji w Cambridgeshire, nie jest to jedyne. Kolejny raport pochodzi z USA. We wtorek Des Moines National Weather Service w stanie Iowa w Stanach Zjednoczonych opublikował na swojej stronie na Facebooku zdjęcie dziwnego obiektu spadającego z nieba. Według publikacji do obserwacji doszło około godziny 6:20. 

„Dziś rano we wschodniej części stanu Iowa mógł spaść meteor” – napisała Państwowa Służba Pogodowa Des Moines. „Czy ktoś coś widział?”. Według niektórych ekspertów przyczyną może być deszcz meteorów Lyrid w tym tygodniu ze szczytami w środowe wieczory, więc ta kula ognia może być częścią tego corocznego wydarzenia na niebie. Jednak wielu obywateli zwróciło uwagę na dziwne podobieństwo między obiektem w Iowa a obiektem w Cambridgeshire, co sugeruje, że mogły to być fragmenty asteroidy zbliżającej się do naszej planety. 

NASA ostrzegła, że ​​jedna z największych i najniebezpieczniejszych wykrytych asteroid zmierza w kierunku Ziemi. Przedmiotowa asteroida, zidentyfikowana jako 52768 (1998OR2), jest obecnie monitorowana przez NASA Center for Near-Earth Object Studies (CNEOS).

Według agencji kosmicznej ta asteroida porusza się obecnie z prędkością 31 320 km/h i ma szacunkową średnicę 4,1 km. CNEOS zauważył, że ta masywna asteroida ma przelecieć stosunkowo blisko Ziemi 29 kwietnia 2020 r. Chociaż wydaje się to bardzo bezpieczną odległością, 1998OR2 jest klasyfikowany jako potencjalnie niebezpieczna asteroida. W niefortunnym przypadku, gdyby aktualna trajektoria asteroidy uległa nieznacznej zmianie, co łatwo może się zdarzyć z powodu sił grawitacyjnych w kosmosie lub zderzenia z innym obiektem, asteroida może skończyć się uderzeniem w Ziemię. 

Dziwne przedmioty z nieba 2

Biorąc pod uwagę rozmiar i prędkość asteroidy, uderzenie tej skały kosmicznej stworzyłoby krater o szerokości co najmniej 50 kilometrów. Potężna eksplozja uderzenia wywołałaby gwałtowne trzęsienia ziemi. Wysłałaby również stopione szczątki do atmosfery w różne części świata. Intensywna fala gorąca z eksplozji przebyłaby setki kilometrów, spalając wszystko na swojej drodze. 

W końcu kurz i szczątki pokryją planetę, zapobiegając przenikaniu światła słonecznego i docieraniu do powierzchni Ziemi. To wydarzenie, znane jako zima nuklearna, może trwać kilka miesięcy i doprowadzić do śmierci większości gatunków na planecie. Mówimy o masowym wymieraniu. pył i gruz pokryłyby planetę, uniemożliwiając przenikanie światła słonecznego i dotarcie do powierzchni ziemi. To wydarzenie, znane jako zima nuklearna, może trwać kilka miesięcy i doprowadzić do śmierci większości gatunków na planecie. 

Mówimy o wydarzeniu na poziomie masowego wymierania. pył i gruz pokryłyby planetę, uniemożliwiając przenikanie światła słonecznego i dotarcie do powierzchni ziemi. To wydarzenie, znane jako zima nuklearna, może trwać kilka miesięcy i może doprowadzić do śmierci większości gatunków na planecie. Mówimy o masowym wymieraniu.

To prawda, że ​​do tej pory NASA twierdziła, że ​​1998OR2 na razie nie stanowi zagrożenia dla naszej planety, ale zwykła teoria spiskowa mówi, że prawdą jest również to, że wielu uważa, iż pandemia koronawirusa jest „zasłoną dymną” do ukrycia możliwość uderzenia. 

Musimy pamiętać w tym względzie, że większość obserwatoriów astronomicznych jest zamknięta z powodu dystansu społecznego i kwarantanny, co jest bezprecedensowe w całej naszej historii. I kto wie, może to także dziwne uczucie tysięcy ludzi, że coś poważnego ma się wydarzyć. Ale czy naprawdę istnieje związek między tymi dziwnymi obiektami, które spadły z nieba, a asteroidą 1998OR2? Bez tworzenia niepotrzebnego panikarstwa nikt nie ma ochoty go wykluczać.

Ostatnie wpisy

Kategorie

CZYM SĄ DZIWNE OBIEKTY SPADAJĄCE Z NIEBA ?

6 października 2021 / Możliwość komentowania CZYM SĄ DZIWNE OBIEKTY SPADAJĄCE Z NIEBA ? została wyłączona

Może Ci się spodobać

ELOHIM : KIM BYLI BOGOWIE, PÓŁBOGOWIE I HEROSI. 4 czerwca 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • CZYM SĄ DZIWNE OBIEKTY SPADAJĄCE Z NIEBA ?
  • Może Ci się spodobać