Otwórz oczy

”MGŁY WO7NY” – NIC NIE JEST TAKIE JAK SIĘ WYDAJE

”MGŁY WO7NY” – NIC NIE JEST TAKIE JAK SIĘ WYDAJE

Szukałem po niemiecku, angielsku, hiszpańsku danych o liczbach zabitych na Ukrainie i jedyne dane pozyskałem z polskiej publikacji. W środę, 02.03.2022 roku ONZ informowała o 249 potwierdzonych przypadkach śmierci cywilów, w tym 17 dzieciach oraz o 553 cywilnych rannych, wśród których było 30 dzieci. Do dziś brak jakichkolwiek aktualnych danych o ofiarach cywilnych tej wojny.

Znajdziesz nas też na TELEGRAMIE bez cenzury: https://t.me/globalnainfo

Mnie te dane cieszą, wziąwszy pod uwagę rozmach rosyjskiej inwazji, brutalność rosyjskiej armii, o czym informują nas wszystkie portale informacyjne i telewizyjne media. Panuje pewne przekonanie że Ukrainę musi opuścić około 9 milionów Ukraińców, wtedy może dojść do ataku na Syrię, Iran i Wenezuelę.

By zaatakować któreś z tych państw, albo nawet wszystkie te trzy państwa, wystarczy wywołać poważny kryzys naftowy, jaki uderzy w gospodarki wielu krajów. Wtedy nieprzekonani nie będą mieli wyboru. Przypomnę że za Trumpa podjęta została próba ataku na Iran. Wysłano do Zatoki amerykański lotniskowiec, do którego przypięto okręty kilku państw ( do konwoju ).

Misja miała być stabilizacyjna, ale kiedy Europejczycy dowiedzieli się, że za tym kryje się chęć wywołania konfliktu, zdecydowali się opuścić konwój. Hiszpańska korweta zawróciła i operacja została przerwana. Kryzys paliwowy może teraz przemówić wielu do rozsądku.

Cały świat trąbi o tym jakie to straszne sankcje nałożono na Rosję. Ktoś kto powierza myślenie mediom pewnie się na to złapie. Jedna z broni masowego rażenia ma być odcięcie rosyjskich banków od systemu finansowego, by uniemożliwić Rosji rozliczenia handlowe i pozyskiwanie kapitału.

Blokada uderzyła na razie w siedem rosyjskich banków : Otkrytije, Nowikom, PSB, Bank Rossija, Sowkom, VEB i VTB. Banki objęte sankcjami reprezentują … jedną czwartą rosyjskiego sektora bankowego.

Sankcje omijają największe instytucje finansowe Rosji : Sbierbank i Gazprombank, 75% sektora finansowego Rosji swobodnie integruje się ze światowym systemem finansowym.

Inna rzecz to ta, że Rosja może jeszcze bardziej swobodnie korzystać z banków Białoruskich i przez nie przepuszczać rzekę aktywów. Staje się oczywiste, że prowadząc operację przejęcia kontroli nad Białorusią Rosja już planowała uderzenie na Ukrainę.

Wepchniecie Białorusi w ręce Rosji było pierwszym taktem do tego wojennego walca. Kto zainicjował prowokację jaką Rosja wykorzystała do likwidacji niezależnego Łukaszenki i przywiązania Mińska do Moskwy ? USA i Niemcy, z wydatnym udziałem rządu PIS.

W jednej z wypowiedzi Putin powiedział, że cele inwazji na Ukrainę zostaną osiągnięte. Nie od dzisiaj wiadomo, że dla Moskwy, Berlina i Paryża, budujących wspólny ład w tej części świata, stosunkowo niezależna Polska była poważnym problemem, czego doświadczyliśmy w ciągu ostatnich lat rządów PIS. Nie miejcie złudzeń, Ukraina, która zyskiwała swoja tożsamość, nie sprzedałaby jej tak szybko Brukseli.

Działania Putina wpychają Polskę do Unii, a Ukrainę do Rosji. Rozdzielono zatem wpływy „sprawiedliwie”, by zachować równowagę stron. Także dzisiaj, jeden z najważniejszych rosyjskich oligarchów, Oleg Dieripaska podał dokładną datę separacji Rosji i Unii : trzy lata.

Możemy się spodziewać , że Rosja zawalczy przez ten czas o poszerzenie obszaru jaki obejmie układ Unii i Moskwy o byłe terytoria ZSSR, o Kazachstan, Turkmenistan, Azerbejdżan, Uzbekistan i Gruzję. Gruzini świadomi nadchodzących wydarzeń już dziś złożyli wniosek o przyjęcie do Unii. Czy podobnie postąpią inne wyżej wymienione państwa tego regionu ?

Czy z dwojga złego wybiorą protektorat Unii , by uniknąć losu Ukrainy ? Jak pisałem Turcja bardzo żywotnie zainteresowana jest tym regionem, stworzeniem wspólnego organizmu państw, których terytoria należały kiedyś do Imperium Osmańskiego.

Dla Moskwy to ostatnia chwila żeby położyć łapę na wielkim rynku wartym tryliony Euro. Trzeba pamiętać że Moskwa straci sporo przez te lata, ale zyska lenno w postaci Ukrainy, która jest dużo więcej warta niż straty jakie Rosja poniesie w związku z napaścią na Ukrainę.

Zajęcie Ukrainy ułatwi Rosji odzyskanie kontroli nad wyżej wymienionymi państwami, co wydatniej zrekompensuje starty poniesione na wojnie na Ukrainie.

Rosja stara się być jak najbardziej brutalna by przestraszyć Kazachstan, Turkmenistan, Azerbejdżan, Uzbekistan i Gruzję i Turcję, by nie było potrzeby prowadzić dalej na południe i wschód operacji wojskowej Stojąc z trzech stron na polskiej granicy Rosja i Niemcy, oba mocarstwa, obsadzą nowy rząd w Polsce w 2023 roku, by nie przeszkadzał Brukseli i nie bruździł Rosji odzyskującej dawne republiki ZSSR. Pytanie tylko jak w tej sytuacji zachowa się Turcja.

Niestety nadszedł ten czas, google zablokował nam możliwość zarabiania z reklam powołując się na nierzetelne informacje medyczne…

W tym miejscu choć nie chcemy, zwracamy się do ciebie drogi czytelniku, prosimy o dobrowolne wpłaty i pomoc materialną od której zależne jest nasze być albo nie być !

Nie poddajemy się i walczymy dalej, dziękujemy za waszą pomoc i pozdrawiamy… jeśli chcesz nam pomóc:

Nr. konta: 43 1870 1045 2078 1002 4318 0001
Tytułem: ”zwrot zaliczki”

Dla wpłacających z zagranicy:Kod BIC (Swift):NESBPLPW

IBAN: PL43 1870 1045 2078 1002 4318 0001

Przelewy blik na nr. telefonu : 666642378

Tu możesz wesprzeć naszą działalność kupując nam pizzę;)

https://www.buymeacoffee.com/globalna.info

Znajdziesz nas też na TELEGRAMIE bez cenzury: https://t.me/globalnainfo

Udostępnij

”MGŁY WO7NY” – NIC NIE JEST TAKIE JAK SIĘ WYDAJE

Globalna Świadomość13 marca 202213 marca 2022

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł”MGŁY WO7NY” – TEATR TRWA, ZMIENIŁ SIĘ TYLKO SPEKTAKLNastępny artykułTAJEMNICZE AKTYWNOŚCI UFO W KONFLIKCIE NA UKRAINIE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

ROSJA, NATO POLSKA I USA – KTO JEST PANEM KTO SŁUGĄ ? JAK ZAŁOŻENIA AGENDY 2030 ZMIENIĄ NASZ ŚWIAT ?

O czym myślisz?

  • ”MGŁY WO7NY” – NIC NIE JEST TAKIE JAK SIĘ WYDAJE
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • O czym myślisz?