Otwórz oczy

KTO ZAKULISOWO WYWOŁAŁ ”DZIWNĄ WO7NĘ” ?

KTO ZAKULISOWO WYWOŁAŁ ”DZIWNĄ WO7NĘ” ?

Wołodymyr Zełenski jest obecnym prezydentem Ukrainy. Został wybrany  w 2019 roku, obiecując złagodzenie napięć z Rosją i rozwiązanie kryzysu w separatystycznych republikach na wschodzie Ukrainy. Nie próbował dotrzymać słowa w żadnej z tych kwestii. Zamiast tego znacznie zaostrzył wewnętrzny kryzys na Ukrainie, jednocześnie bezlitośnie prowokując Rosję.

Zełenski miał wiele okazji do załagodzenia spraw z Moskwą i zapobieżenia wybuchowi działań wojennych. Zamiast tego konsekwentnie pogarszał sytuację, ślepo przestrzegając dyrektyw Waszyngtonu.

Zełenski był  chwalony na zachodzie za swoją osobistą odwagę, ale – w praktyce – nie udało mu się przywrócić jedności narodowej ani wdrożyć kluczowego porozumienia pokojowego, które jest jedyną drogą do pojednania.

Prezydentowi Ukrainy nie podoba się tzw. protokół miński i odmówił spełnienia jego podstawowych wymagań. W rezultacie nacechowana etnicznie, bratobójcza wojna, która ogarnęła Ukrainę od 8 lat, trwa do dziś i nie widać końca. 

Znajdziesz nas też na TELEGRAMIE bez cenzury: https://t.me/globalnainfo

Większość Amerykanów nie zdaje sobie sprawy, że odrzucenie „Mińska” przez Zełenskiego było kroplą, która przebiła grzbiet wielbłąda. Rosyjscy urzędnicy pracowali przez 8 lat nad Mińskiem, wypracowując warunki, które byłyby do przyjęcia dla wszystkich stron. Potem — o jedenastej godzinie — Zełenski postawił kibosz machnięciem ręki. Czemu? Kto kazał Zełenskiemu zerwać umowę? Waszyngton? Oczywiście.

I dlaczego Zełenski rozmieścił 60 000 żołnierzy bojowych na obszarze strefy konfliktu (we wschodniej Ukrainie), gdzie mogli strzelać  pociskami do miast i wsi mieszkających tam etnicznych Rosjan? Najwyraźniej przesłaniem, jakie to wysłano do ludzi, było to, że inwazja jest nieuchronna i że powinni albo natychmiast opuścić swoje domy, albo schronić się w swoich piwnicach.

Jaki cel miał  osiągnąć Zełenski, zmuszając tych ludzi do stłoczenia się w swoich domach w obawie o swoje życie? A jakie przesłanie zamierzał wysłać do Moskwy, której przywódcy patrzyli na te wydarzenia z absolutnym zdziwieniem?

Czy wiedział, że jego działania wywołają alarm w Rosji, zmuszając Putina do wezwania wojska i przygotowania ich na możliwą inwazję, aby chronić swój lud przed – jak to wyglądało – masową operacją czystek etnicznych?

Jak więc te działania są spójne z kampanijnymi obietnicami Zełenskiego przywrócenia jedności narodowej i pokojowego rozwiązania problemów Ukrainy z Rosją?

W ogóle nie są spójne, są biegunowymi przeciwieństwami. W rzeczywistości Zełenskij wydaje się działać według zupełnie innego scenariusza. Weźmy na przykład jego całkowitą niechęć do rozwiązania minimalnych problemów bezpieczeństwa Rosji. Czy Zełenski wiedział, że Putin wielokrotnie powtarzał, że członkostwo Ukrainy w NATO jest „czerwoną linią” dla Rosji? Czy wiedział, że Putin powtarza w kółko to samo od 2014 roku?

Czy wiedział, że Putin ostrzegł, że jeśli Ukraina podejmie kroki w celu przystąpienia do NATO, Rosja będzie zmuszona do podjęcia „wojskowo-technicznych” środków w celu zapewnienia sobie  bezpieczeństwa? Czy Zełenski wie, że NATO jest kontrolowanym przez Waszyngton Sojuszem, który zaangażował się w liczne akty agresji przeciwko innym suwerennym państwom.

Oto krótka lista osiągnięć NATO:

 • Zniszczenie Jugosławii
 • Zniszczenie Afganistanu
 • Zniszczenie Libii
 • Zniszczenie Iraku
 • Zniszczenie Syrii

Dlaczego Zełenski zgodził się na dostarczanie na Ukrainę kolejnych dostaw broni, skoro szczerze zabiegał o pokój z Rosją? Czy uważał, że Putin był zbyt głupi, by zobaczyć, co dzieje się tuż pod jego nosem? Czy sądził, że normalizuje stosunki, rozszerzając swój arsenał, zagrażając własnym ludziom i przeskakując przez wszelkie obręcze, które Waszyngton dla niego postawił?

A może uważał, że prośby Putina o zapewnienie bezpieczeństwa były nieuzasadnione?  Czy myślał, że gdyby sytuacja byaby odwrotna, USA pozwoliłyby np Meksykowi na rozmieszczenie baz wojskowych, dział artyleryjskich i stanowisk rakietowych wzdłuż południowej granicy Ameryki?

Czy w historii Ameryki jest jakiś prezydent, który nie zrobiłby tego samego, co Putin? Czy w historii Ameryki jest jakiś prezydent, który nie przeprowadziłby ataku wyprzedzającego na te meksykańskie bronie?

Nie, żądania Putina były całkowicie rozsądne, ale Zełenski i tak je zlekceważył. Czemu?

Czy Zełenski wie, że w rządzie, wojsku i służbach bezpieczeństwa Ukrainy  są  neonaziści. Czy wie, że chociaż ich liczba jest niewielka, są siłą, z którą należy się liczyć i która ma duży wpływ na nienawiść i prześladowania etnicznych Rosjan? Czy wie, że te skrajnie prawicowe elementy uczestniczą w paradach z pochodniami, odciskają na ramionach swastyki lub tatuaże SS i czczą rasistowską ideologię Adolfa Hitlera?

Niestety nadszedł ten czas, google zablokował nam możliwość zarabiania z reklam powołując się na nierzetelne informacje medyczne…

W tym miejscu choć nie chcemy, zwracamy się do ciebie drogi czytelniku, prosimy o dobrowolne wpłaty i pomoc materialną od której zależne jest nasze być albo nie być !

Nie poddajemy się i walczymy dalej, dziękujemy za waszą pomoc i pozdrawiamy… jeśli chcesz nam pomóc:

Nr. konta: 43 1870 1045 2078 1002 4318 0001
Tytułem: ”zwrot zaliczki”

Dla wpłacających z zagranicy:Kod BIC (Swift):NESBPLPW

IBAN: PL43 1870 1045 2078 1002 4318 0001

Przelewy blik na nr. telefonu : 666642378

Paypal :arsusrex7@gmail.com

Tu możesz wesprzeć naszą działalność kupując nam pizzę;)

https://www.buymeacoffee.com/globalna.info

Znajdziesz nas też na TELEGRAMIE bez cenzury: https://t.me/globalnainfo

Czy zdaje sobie sprawę, że wielu z tych nazistów dopuściło się zbrodniczych aktów brutalności, w tym spalenia 40 cywilów w Budynku Związków Zawodowych w Odessie w 2014 roku? Czy uważa, że ​​tajne programy CIA mające na celu uzbrojenie i szkolenie tych  bojowników budują zaufanie, czy też przypomina Moskwie katastrofalną wojnę, w której 27 milionów Rosjan zostało zlikwidowanych przez niemiecki Wehrmacht?

Wszystkie rozmowy o wstąpieniu do NATO, wszystkie rozmowy o bombach nuklearnych, ciągłe budowanie śmiercionośnej broni, przemieszczanie wojsk na wschód, odmowa wdrożenia traktatu mińskiego i odrzucenie żądań Putina dotyczących bezpieczeństwa. Wszystko to były celowe prowokacje. Ale dlaczego? Dlaczego „przynęcić niedźwiedzia”; Oto jest pytanie?

Ponieważ Waszyngton chce zwabić Rosję do wojny, aby dalej demonizować Putina, izolować Rosję, rozpocząć operację kontr partyzancką przeciwko rosyjskiej armii i nałożyć surowe sankcje gospodarcze, które wyrządzą maksymalne szkody rosyjskiej gospodarce.

Oto strategia Waszyngtonu w pigułce, a Zełenskij pomaga Waszyngtonowi osiągnąć jego cele. Pozwala sobie być narzędziem Waszyngtonu. Poświęca swój własny kraj, by wspierać interesy Stanów Zjednoczonych.

Wszystko to pomaga podkreślić punkt, który nigdy nie jest rozważany przez media i nigdy nie jest dyskutowany przez ekspertów w wiadomościach, to jest to, że Ukraina przegra wojnę i Zełenski o tym wie. Wie, że ukraińskie siły zbrojne nie mogą się równać z armią rosyjską. To jest jak olbrzym uderzający muchę. Opinia publiczna musi to usłyszeć, ale oni tego nie słyszą. Zamiast tego słyszą o bohaterskich Ukraińcach walczących z rosyjskim najeźdźcą.

Ale to nonsens, niebezpieczny nonsens, który ośmiela ludzi do poświęcenia życia dla przegranej sprawy. Wynik tego konfliktu nigdy nie był wątpliwy: Ukraina przegra. To pewne. A jeśli będziesz czytać między wierszami, zobaczysz, że Rosja całkiem zręcznie wygrywa wojnę; na każdym kroku miażdżą armię ukraińską i będą ją miażdżyć, dopóki Ukraina się nie podda. Przeczytaj ten krótki wywiad z pułkownikiem Douglasem MacGregorem z Tucker Carlson, a zrozumiesz, o co tak naprawdę chodzi:

Tucker: „Na jakim etapie jest wojna”? (1 marca)

Pułkownik McGregor: „Cóż, przez pierwsze 5 dni widzieliśmy bardzo powolny, metodyczny ruch wojsk rosyjskich wkraczających na Ukrainę… Poruszali się powoli i ostrożnie i starali się zmniejszyć straty wśród ludności cywilnej, próbując dać siłom ukraińskim szansę na wycofanie. W fazie, w której się teraz znajdujemy, siły rosyjskie manewrowały, by otoczyć pozostałe siły ukraińskie i zniszczyć je poprzez serię zmasowanych ataków artylerii rakietowej oraz nalotów. 

Tucker: Jaki jest tu cel Putina?”

Pułkownik McGregor: „Putin postanowił dotrzymać słowa z 2007 roku na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, gdzie powiedział: „Nie pozwolimy na rozszerzenie NATO do punktu, w którym NATO dotyka naszej granicy, a konkretnie Ukrainy i Gruzji. Konie trojańskie za potęgę militarną NATO i wpływy USA…

Powtarzał to (ostrzeżenie) w kółko, w nadziei, że uda mu się uniknąć podjęcia działań w celu skutecznego oczyszczenia wschodniej Ukrainy z wszelkich sił opozycji i jego siły w pozycji vis-a-vis NATO, aby powstrzymać nas od jakichkolwiek dalszych prób wpływania lub zmieniania Ukrainy w platformę dla projekcji amerykańskiej i zachodniej potęgi na Rosję.

Teraz jego celem – na dzień dzisiejszy – jest zajęcie całego obszaru wschodniej Ukrainy (na wschód od Dniepru) i przekroczył rzekę, gdzie przygotowuje się do wkroczenia i całkowitego zdobycia Kijowa.

W tym momencie Putin musi zdecydować, co jeszcze chce zrobić. Myślę, że nie chce iść dalej na zachód. Ale chciałby wiedzieć, że cokolwiek z tego wyjdzie, Ukraina…będzie „neutralna”,  najlepiej przyjazna Moskwie. Jeśli to nie wyjdzie to jego wojna byłaby stratą czasu”. 

Link do całego wywiadu

https://rumble.com/vw8v5p-col.-douglas-macgregor-with-tucker-carlson-3.1.2022.html

Co możemy wywnioskować z tego krótkiego wywiadu:

 • Rosja zwycięży, a Ukraina przegra.
 • Ukraina zostanie podzielona. Putin stworzy bufor, którego potrzebuje, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu krajowi.
 • Ktokolwiek będzie rządził zachodnią częścią Ukrainy, będzie musiał zadeklarować swoją „neutralność” (na piśmie) i odrzucić wszelkie oferty członkostwa w NATO. Jeśli naruszą tę obietnicę, zostaną usunięci siłą.

Ale oto ważna rzecz: wszyscy główni aktorzy tego fiaska od początku wiedzieli, że Ukraina nie ma szans na pokonanie armii rosyjskiej. To był przesądzony wynik. Chcemy więc wiedzieć, dlaczego Zełenski nie podjął kroków, aby uniknąć tragedii, zanim się wydarzyła?

Odpowiedź na to pytanie pomaga ujawnić „kim naprawdę jest Zełenski”.

Zadaj sobie pytanie: dlaczego Zełenski nie negocjował z Putinem, kiedy miał szansę? Dlaczego nie wycofał swoich 60 000 żołnierzy ze wschodu? Dlaczego nie powstrzymał dostaw broni do Waszyngtonu? Dlaczego nie wdrożył traktatu mińskiego? Dlaczego nie odrzucił propozycji członkostwa w NATO?

Wreszcie, dlaczego był tak zdecydowany robić rzeczy, o których wiedział, że rozgniewają Moskwę i zwiększą prawdopodobieństwo wojny?

Odpowiedzi na te pytania nie są trudne.

Zełenskij od samego początku działał na polecenie Waszyngtonu. Wiemy to. Realizuje także agendę Waszyngtonu, nie swoją, a z pewnością nie ukraińską. To też wiemy. Ale to nie zwalnia go z odpowiedzialności. W końcu jest już dorosłym człowiekiem, który potrafi odróżnić dobro od zła. Wie, co robi i wie, że to jest złe; gorzej niż złe, to niewybaczalne.

Wysyła ludzi na śmierć w wojnie, o której wie, że nie mogą wygrać; wyrządza własnemu narodowi niewyobrażalne cierpienia i krzywdy bez żadnego powodu; a co najgorsze, utorował drogę do rozpadu samej Ukrainy, kraju, którego przysiągł bronić. Ten kraj zostanie rozbity na kawałki w ramach ostatecznego porozumienia z Rosją, a Zełenski podzieli sporą część winy.

Źródło

https://www.sott.net/article/465213-Zelensky-The-Man-Who-Sold-Ukraine

Jeśli chcesz przeczytać więcej ciekawych wpisów kliknij linki poniżej

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/strona-internetowa-ambasady-usa-usunea.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/krotka-historia-zydowskosci-zelenskiego.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/ukraina-kraj-w-ktorym-umara-historia.html

Udostępnij

KTO ZAKULISOWO WYWOŁAŁ ”DZIWNĄ WO7NĘ” ?

Globalna Świadomość31 marca 202231 marca 2022

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCQVID JAK GRYPA ? – NIEDZIELSKI SZUREM I FOLIARZEM ?Następny artykułCZEMU KRAINA ”U” ODGRYWA KLUCZOWĄ ROLĘ W AGENDZIE WIELKIEGO

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

ROSJA, NATO POLSKA I USA – KTO JEST PANEM KTO SŁUGĄ ? JAK ZAŁOŻENIA AGENDY 2030 ZMIENIĄ NASZ ŚWIAT ?

O czym myślisz?

 • KTO ZAKULISOWO WYWOŁAŁ ”DZIWNĄ WO7NĘ” ?
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • O czym myślisz?