Otwórz oczy

BILL GATES – KRAJE PIERWSZEGO ŚWIATA MUSZĄ W 100% KONSUMOWAĆ SZTUCZNE MIĘSO

BILL GATES – KRAJE PIERWSZEGO ŚWIATA MUSZĄ W 100% KONSUMOWAĆ SZTUCZNE MIĘSO

Amerykański filantro-kapitalista od lat aktywnie inwestuje w rozwiązania pozwalające ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jednym z nich są wysiłki na rzecz odejścia od naturalnego mięsa, którego produkcja ma odpowiadać za 60 proc. emisji pochodzących z procesu wytwarzania żywności.

Nie sądzę, że 80 najbiedniejszych krajów będzie jadło syntetyczne mięso. Natomiast wszystkie bogate kraje powinny przerzucić się w 100 proc. na syntetyczną wołowinę. Można przywyknąć do różnicy smaku, a z czasem ten smak – jak twierdzą producenci – będzie się coraz bardziej poprawiał – przekonuje Bill Gates na łamach Technology Review.

ZAPRASZAM NA MOJĄ NOWĄ INICJATYWĘ, ZOSTAWCIE LAJKA https://www.facebook.com/Altermajk/

W koncepcji założyciela Microsoftu, mięso ma zastąpić jego syntetyczny zamiennik, wytwarzany laboratoryjnie. Jednak w perspektywie walki ze zmianami klimatycznymi sztuczne mięso, czy mięso z in vitro, nie może stanowić jedynie modnego uzupełnienia tradycyjnej diety, ale całkowicie ją zastąpić.

Wszystkie bogate kraje powinny przerzucić się w 100 proc. na syntetyczną wołowinę. Można przywyknąć do różnicy smaku, a z czasem ten smak – jak twierdzą producenci – będzie się coraz bardziej poprawiał 

– przekonuje Bill Gates.

Jak to zrobić? W jego opinii „zielone korzyści są wystarczające by, w pewnym sensie zmienić zachowanie ludzi”, a dodatkowo poszczególne państwa powinny zastosować odpowiednie regulacje by „całkowicie zmienić zapotrzebowanie” na naturalne mięso.

W jego opinii, kwestię syntetycznego mięsa „należy śledzić każdego roku” i sprawdzać jak zmienia się wobec niej nastawienie. Jako jedną z głównych przeszkód na drodze do popularyzacji nowego produktu wskazuje sprzeciw koncernów mięsnych wobec używania sformułowania „mięso” w odniesieniu do żywności powstałej w laboratorium. 

Znajdziesz nas też na TELEGRAMIE bez cenzury: https://t.me/globalnainfo

Powstają ustawy mówiące, że musi [sztuczne mięso – red.] zasadniczo nazywane śmieciowym jedzeniem, by zostać dopuszczone do sprzedaży. Nie chcą byśmy używali etykiety wołowiny 

Tylko w zeszłym roku Nature’s Fynd, amerykański startup zajmujący się produkcją sztucznego mięsa i serów pozyskał 158 mln dolarów finansowania. Wśród inwestorów znaleźli się Bill Gates, najbogatszy człowiek świata Jeff Bezos oraz były wiceprezydent USA Al Gore.

Jednocześnie sam Gates w swojej książce „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej”, przyznaje, że wciąż jest wielkim entuzjastą amerykańskich burgerów wołowych, choć od czasu kiedy dowiedział się o ich szkodliwym wpływie na klimat „jada je dużo rzadziej”.

Ciągłą miłość do tradycyjnego burgera usprawiedliwia wysiłkami na rzecz zniwelowania śladu węglowego swojego, jak i całej rodziny, który osiąga poprzez inwestycje w biopaliwa, czystą energię czy zalesianie.

Udostępnij

BILL GATES – KRAJE PIERWSZEGO ŚWIATA MUSZĄ W 100% KONSUMOWAĆ SZTUCZNE MIĘSO

Globalna Świadomość30 kwietnia 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZASY OSTATECZNE – W SZKOLE W USA OTWORZONO PIERWSZY ”KLUB SZATANA” DLA DZIECINastępny artykułCZY HORUS POWRÓCIŁ NA ZIEMIĘ –

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

CO PRZEWIDZIAŁ DLA NAS NA PRZYSZŁY ROK MAGAZYN ROTHSCHILDÓW ”THE ECONOMIST” WEF : ”MOŻLIWOŚĆ PODRÓŻOWANIA W 2024 ROKU ZOSTANIE DRASTYCZNIE

Ostatnie wpisy

CO UKRYWAJĄ CHINY – NOWY WIRUS JUŻ W USA ! CO PRZEWIDZIAŁ DLA NAS NA PRZYSZŁY ROK MAGAZYN ROTHSCHILDÓW ”THE

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • BILL GATES – KRAJE PIERWSZEGO ŚWIATA MUSZĄ W 100% KONSUMOWAĆ SZTUCZNE MIĘSO
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?