extra-terrestrial

MARS – ODKRYTO DZIWNE WEJŚCIE DO ”PODZIEMNYCH BAZ” ?

O tym, że Czerwona Planeta jest następnym celem eksploracji kosmosu wiadomo od dawna. Kolejne misje na Marsa mogą pomóc odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądała przeszłość tej planety. Astronomowie wiedzą, że przed 180 milionami lat zdarzyło się coś, co zniszczyło powierzchnię Marsa. Pierwotnie przyjęto, że miały odpowiadać za to siły natury, jednak ostatnio pojawiają się inne informacje.

John Brandenburg – jeden z uczonych pracujących dla Orbital Technologies, firmy zajmującej się przemysłem kosmicznym, zasugerował, że Marsa zniszczyli… jego poprzedni mieszkańcy! Dowodem na to ma być powierzchnia planety, która jest pełna substancji radioaktywnych włącznie z ksenonem-129, torem, uranem i radioaktywnym fosforem.

Brandenburg jest zdania, że miejsce potężnej eksplozji jądrowej, która zniszczyła Czerwoną Planetę, jest możliwe do ustalenia. Na powierzchni Marsa występują rejony, w których koncentracja promieniowania gamma jest wyraźnie wyższa. Jednym z nich jest obszar zwany Cydonia Mensae lub Galaxias Chaos.

Zdaniem naukowca, Mars miał być kiedyś planetą podobną do Ziemi. Duża ilość tajemniczych budynków i nieznanych artefaktów obserwowanych na powierzchni planety przez marsjańskie łaziki i sondy ma być potwierdzeniem tych rewelacji.

Rewelacje Brandenburga idą jeszcze dalej – naukowiec sugeruje, że marsjańska cywilizacja mogła zostać zniszczona przez jakąś rasę z kosmosu. Niewykluczone, że podobny los może czekać Ziemię.

Zdjęcie wysłane przez należący do NASA łazik Curiosity, wywołąło poruszenie w świecie ufologicznym. Wyraźnie widać na nim anomalię w postaci drzwi, które wydają się być wejściem do ukrytego schronu skalnego.

Rzeczone zdjęcie zostało zrobione przez kamerę Mastcam znajdującą się na pokładzie łazika Curiosity. Data jego wykonania to Sol 3466 czyli zrobiono je 7 maja 2022 roku.

Wejście jest doskonale wyrzeźbione i jeśli spojrzysz, to część wyciętej skały po lewej stronie drzwi leży niedaleko wejścia po prawej stronie. Kształt leżącego fragmentu dokładnie pokrywa się ze skałą odciętą na lewo od wejścia. Dodatkowo obok tego wyciętego fragmentu widoczna jest czworokątna płyta z występami, być może sztucznego pochodzenia.

Oczywiście oficjalnie nie są to żadne drzwi tylko pareidolia, czyli doszukiwanie się znajomych rzeczy w przykładowych kształtach, ale czy aby na pewno? 

Ostatnie wpisy

Kategorie

MARS – ODKRYTO DZIWNE WEJŚCIE DO ”PODZIEMNYCH BAZ” ?

12 maja 2022 / Możliwość komentowania MARS – ODKRYTO DZIWNE WEJŚCIE DO ”PODZIEMNYCH BAZ” ? została wyłączona

Może Ci się spodobać

TR-3B BLACK MANTA ZAOBSERWOWANY NA KSIĘŻYCU. 24 lutego 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • MARS – ODKRYTO DZIWNE WEJŚCIE DO ”PODZIEMNYCH BAZ” ?
  • Może Ci się spodobać