Otwórz oczy

’BIOLABS” NA UKRAINIE – KOLEJNA TEORIA SPISKOWA STAJE SIĘ FAKTEM ?

’BIOLABS” NA UKRAINIE – KOLEJNA TEORIA SPISKOWA STAJE SIĘ FAKTEM ?

W niedawnym dokumencie Pentagon przyznał się do prowadzenia 46 biolabów na Ukrainie , ale twierdzi, że są to pokojowe wysiłki na rzecz poprawy bezpieczeństwa jądrowego i radiologicznego, nadzoru nad chorobami, bezpieczeństwa chemicznego i gotowości do reagowania na epidemie i pandemie, takie jak COVID-19 .

Według Pentagonu, rząd USA sfinansował 46 ośrodków badań biologicznych na Ukrainie w ciągu ostatnich 20 lat, ale tylko w ramach pokojowego przedsięwzięcia w zakresie zdrowia publicznego, a nie w celu opracowania broni. Rosja i Chiny zostały oskarżone przez armię USA o „szerzenie dezinformacji i sianie nieufności” w związku z jej wysiłkami na rzecz uwolnienia świata od broni masowego rażenia (BMR).

dokumencie zatytułowanym „Fact Sheet on BMR Threat Reduction Efforts” Departament Obrony USA po raz pierwszy ujawnił konkretną liczbę takich obiektów, które jego rząd sponsorował na Ukrainie.

Według Pentagonu Stany Zjednoczone  „współpracowały nad poprawą bezpieczeństwa biologicznego Ukrainy, ochrony i nadzoru nad chorobami zarówno zdrowia ludzi, jak i zwierząt”  , zapewniając wsparcie  „46 pokojowym ukraińskim laboratoriom, placówkom służby zdrowia i placówkom diagnostycznym chorób w ciągu ostatniego dwie dekady.”  Programy te skupiały się na  „poprawieniu środków ochrony zdrowia publicznego i bezpieczeństwa w rolnictwie na styku nieproliferacji”.

Pentagon nalegał, aby prace tych biolabów były „często” prowadzone we współpracy z takimi organizacjami, jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) i że były „zgodne z międzynarodowymi najlepszymi praktykami i normy w zakresie publikowania wyników badań, współpracy z międzynarodowymi kolegami i organizacjami wielostronnymi oraz szerokiego rozpowszechniania wyników ich badań i zdrowia publicznego.”

Według rosyjskich wojskowych w zeszłym miesiącu tylko trzy laboratoria na Ukrainie miały wymagane kryteria bezpieczeństwa, aby podjąć tego rodzaju badania. Generał porucznik Igor Kirilłow, szef Sił Ochrony Radioaktywnej, Chemicznej i Biologicznej, odniósł się do źródeł ukraińskich rządowych, wskazując na szereg problemów w jednym z tych miejsc w Odessie.

Rosyjskie wojsko przedstawiło dowody na rolę Pentagonu w finansowaniu laboratoriów na Ukrainie w serii odpraw, które rozpoczęły się w marcu. Kiriłłow oskarżył Kijów o przeprowadzanie „nieludzkich eksperymentów” na ukraińskich pacjentach oraz o przeprowadzenie na początku maja ataku biologicznego na separatystyczne terytorium Ługańska . 

Inne dowody sugerują, że kiedy Rosja przeniosła żołnierzy na Ukrainę w lutym, podjęto próby uzbrojenia dronów w celu rozprzestrzeniania patogenów i niszczenia kompromitujących materiałów.

Według rosyjskiego Komitetu Śledczego między 2005 a początkiem 2022 roku Stany Zjednoczone przeznaczyły ponad 224 miliony dolarów na badania biologiczne na Ukrainie. Według Moskwy w spisek zaangażowane były zachodnie giganty farmaceutyczne, organizacje, a nawet Partia Demokratyczna Stanów Zjednoczonych.

Według Pentagonu Stany Zjednoczone mają „pełną zgodę” rządu rosyjskiego na zatrudnienie „tysięcy byłych rosyjskich naukowców zajmujących się bronią biologiczną do prowadzenia pokojowych projektów badań biologicznych dla celów zdrowia publicznego”.

W innym miejscu dokumentu wojsko USA stwierdza, że ​​próbuje zapewnić „zrównoważone zatrudnienie cywilne” naukowcom z „wiedzą na temat broni” w celu „usunięcia zachęt do poszukiwania lub akceptowania zatrudnienia i finansowania terrorystów lub innych podmiotów państwowych”.

Pentagon stwierdził, że zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w laboratoria biologiczne na Ukrainie „pozostaje pokojowymi wysiłkami na rzecz poprawy bezpieczeństwa jądrowego i radiologicznego, nadzoru nad chorobami, bezpieczeństwa chemicznego i gotowości do reagowania na epidemie i pandemie, takie jak COVID-19”.

Tymczasem oskarżył Rosję o próbę „podważenia tej pracy poprzez szerzenie dezinformacji i zasiewanie nieufności w ludziach i instytucjach na całym świecie, które przyczyniają się do zmniejszenia zagrożenia bronią masowego rażenia” przy wsparciu Chin.

W odpowiedzi na rosyjskie briefingi Chiny zażądały od USA wyjaśnienia swoich działań w sposób „uczciwy, obiektywny i profesjonalny”.

Według Pentagonu Ukraina „nie ma programów broni nuklearnej, chemicznej ani biologicznej”, a ograniczona ilość wysoko wzbogaconego uranu (HEU), która pozostaje w ośrodkach badawczych w Kijowie i Charkowie „jest znacznie poniżej ilości potrzebnej do wyprodukowania broni jądrowej urządzenie.”

Udostępnij

’BIOLABS” NA UKRAINIE – KOLEJNA TEORIA SPISKOWA STAJE SIĘ FAKTEM ?

Globalna Świadomość13 czerwca 202213 czerwca 2022

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNADCHODZI ”WOJNA KLONÓW” – W CHINACH STWORZONO SZTUCZNE ŁONONastępny artykuł2C-B – NOWY NARKOTYK ELIT

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

ROSJA, NATO POLSKA I USA – KTO JEST PANEM KTO SŁUGĄ ? JAK ZAŁOŻENIA AGENDY 2030 ZMIENIĄ NASZ ŚWIAT ?

O czym myślisz?

  • ’BIOLABS” NA UKRAINIE – KOLEJNA TEORIA SPISKOWA STAJE SIĘ FAKTEM ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • O czym myślisz?