Świat jest inny

KRAINA ”U” – NAJWIĘKSZA PRALNIA PIENIĘDZY ŚWIATA

KRAINA ”U” – NAJWIĘKSZA PRALNIA PIENIĘDZY ŚWIATA

Aż 470 mld dol. wyprano za pośrednictwem ukraińskiego banku PrivatBank – zarzuca ten bank Ukrainy swoim byłym głównym akcjonariuszom, oligarchom Ihorowi Kołomojskiemu i Gennadijowi Bogoljubowowi.

Znany ekonomista Anders Aslund z organizacji Atlantic Council poinformował, że pod koniec maja największy ukraiński bank PrivatBank złożył w sądzie amerykańskiego stanu Delaware pozew przeciw swoim byłym głównym akcjonariuszom.

Są to Ihor Kołomojski i Gennadij Bogoljubow. Do grudnia 2016 r., kiedy rząd Ukrainy postanowił znacjonalizować PrivatBank, Kołomojski miał 41,7 proc., a Bogoljubow 33,3 proc. akcji tego banku.

O gigantycznym przekręcie Ihora Kołomojskiego i jego partnera Hennadija Boholubowa napisała we wtorek organizacja Atlantic Council, na swojej stronie atlanticcouncil.org. W artykule „How Kolomoisky Does Business in the United States”, podano szokujące fakty:

„ 21 maja upaństwowiony PrivatBank złożył w sądzie stanowym Delaware nadzwyczajną sprawę cywilną przeciwko swoim wcześniejszym właścicielom Ihorowi Kołomojskiemu i Giennadijowi Boholubowowi. Trzech współoskarżonych to obywatele USA z Miami i dziewiętnaście anonimowych firm”.

Autor publikacji cytuje „najbardziej szokujący” fragment pozwu: „Od stycznia 2006 r do grudnia 2016 r całkowity przepływ pieniędzy (kredytów) na konta beneficjentów końcowych (Kołomojski, Boholubow) w celu wyprania pieniędzy w Privatbanku Cypru wyniósł 470 mld dol. To jest dwa razy więcej aniżeli wynosił PKB Cypru za ten okres (2006-2016 -red)”.

Portal podkreśla, że ponieważ pozew jest cywilny więc to strona ukraińska (państwowy PribatBank) musiała udowodnić prawdziwość oskarżeń. I udowodniła. „ Śledczy PrivatBanku wykonali nadzwyczajną pracę detektywistyczną i jest to prawdopodobnie najbardziej szczegółowe badanie prania pieniędzy na dużą skalę w Stanach Zjednoczonych.

Dowody zostały przedstawione na 104 stronach. I choć nie zostało to jeszcze udowodnione w sądzie, to sprawa pokazuje, jak wygląda w Stanach Zjednoczonych pieniędzy z Ukrainy”.

Bezprawnie otrzymane przez Privatbank kredyty były poprzez spółki na Cyprze kierowane do USA w celu zakupu „strategicznie ważnych obiektów produkujących stal i wyroby żeliwne”. Huty i stalownie znajdują się w stanie Ohio, Michigan, Zachodniej Wirginii i Kentucky.

Natomiast w stanach Ohio i Teksas Ukraińcy skupowali biznesowe nieruchomości. Nazwy firm znajdują się w pozwie. W Clivelend (stan Ohio) Kołomojski i Boholubow zostali największymi właścicielami nieruchomości. Sprawę prania pieniędzy przez Kołomojskiego badać też miało FBI, ale nie wiadomo z jakim skutkiem

Nikt lepiej nie wyjaśnił fenomenu rządów Zełenskiego, a raczej tych którzy stoją za nim. Do tego oczywiście potrzebna była wojna, bo jak wiecie trzeba stworzyć problem żeby go rozwiązać , najlepiej za pomocą pieniędzy. Oczywiście pieniądze nie idą do jakiegoś tam gościa, wypływają rwącą rzeką do pewnego państwa, na zbożny cele zagospodarowania zajmowanych terytoriów.

Żeby robić coś podobnego trzeba opanować strategiczne pozycje w państwie, być obrotowym w łączeniu interesów i w pośredniczeniu w interesach. Ktoś zapyta czy czy wydarzenia 10.04.2010 roku mogą być odpowiednikiem wojny na Ukrainie. Odpowiedziałbym tak : zależy po ile liczyć cenę za drewno z jednego hektara polskich lasów. Skłamałbym jednak gdybym twierdził że chodzi tylko o lasy.

Udostępnij

KRAINA ”U” – NAJWIĘKSZA PRALNIA PIENIĘDZY ŚWIATA

Globalna Świadomość2 sierpnia 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułJAN PAWEŁ I – JAK MASONERIA USUNĘŁA PAPIEŻA KTÓRY JEJ ZAGRAŻAŁNastępny artykułPIENIĄDZE I NIEWOLA ”ZA DARMO” #1 – KONTROLA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. DENGA I MALARIA – KOMARY GMO GATESA SZYKUJĄ NAM KOLEJNĄ

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • KRAINA ”U” – NAJWIĘKSZA PRALNIA PIENIĘDZY ŚWIATA
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?