Otwórz oczy

GEOINŻYNIERIA – ROZWIĄZANIE ZAGADKI ODRY

GEOINŻYNIERIA – ROZWIĄZANIE ZAGADKI ODRY

Okazuje się że odpowiedzialnymi za wydarzenia jakie miały miejsce na Odrze były prawdopodobnie złote algi. Algi te pożywiają się biogenem, azotem lub fosforem. Alga ta zazwyczaj bytuj w słonej wodzie. Nauczyła się jednak doskonale sobie radzić prawie w każdych warunkach.

Kiedy alga przeżywa stres, a zdarza się to wtedy kiedy zmieni się zasolenie wody, albo alga trafi ze słonej wody do słodkiej, albo kiedy zabraknie jej pożywienia, wtedy wyrzuca duże ilości toksyn. Toksyny te są zabójcze dla skrzeli ryb, niszczą organizmy oddychające tlenem.

Cykliczne problemy ze złotymi algami mają Norwegowie, Amerykanie i Brytyjczycy, którzy mają ogromne hodowle ryb w strefie przejściowej ( łosoś ), gdzie woda jest słodka, ale kiedy dochodzi co cofania się wód z morza staje się ona nagle słona,, ten stres powoduje że algi złote wyrzucają toksyny i hodowle ponoszą duże straty. To wyjątkowi specjaliści jeżeli chodzi o złote algi, mają o nich ogromną wiedzę.

Kiedy tak sobie dumałem nad tym tematem nagle przypomniałem sobie o książce Franka Schatzinga „Odwet Oceanu”. To gruba, mająca prawie 1000 stron biblia ekologów, opisująca atak przyrody na człowieka, wymierzenie mu przez nature kary za diaboliczne niszczenie środowiska. Taka obrona Ziemi przed człowiekiem. W tej książce opisany jest atak …… alg na ludzi, na środowisko człowieka, na statki, pływające jednostki, na ludzi.

Jeśli dokonasz zakupów z powyższego linka wesprzesz naszą działalność 😉

Niski stan Odry mamy od lat. Lato w 2015, czy 2019 roku było dużo gorętsze od obecnego, stan Odry był tak niski że można było spokojnie prowadzić archeologiczne poszukiwania na dnie. Znaleziono wówczas sporo artefaktów, ceramikę, oręż. Dziwne, pomimo że stany Odry był dużo niższe od tegorocznego nie doszło ani razu do jakiejkolwiek katastrofy.

Wynika z tego że w tym roku doszło do zaszczepienia Odry algami. Algi to organizm, który upodobał sobie wody przybrzeżne, np. ujścia rzek, gdzie zaczyna pojawiać się woda słona, był identyfikowany w Morzu Bałtyckim, w zatokach, w miejscach, gdzie są zmienne warunki – raz woda słona, raz bardziej słodka.

Do transmisji algi przyczyniają się pływające jednostki na kadłubach, lub wyrzucanych przez jednostki wodach zęzowych. Zdarzają się przypadki przenoszenia alg przez ptactwo. Problem w tym że śnięcie ryb wystąpiło na odcinku od Lipki do Kostrzynia nad Odrą, czyli na długości ponad 360 km.

To jest niemożliwe aby algi naturalnie zadomowiły się na tak długim odcinku w krótkim czasie, tym bardziej że do ujścia rzeki jest prawie 400 km. To nie mogło wydarzyć się w latach poprzednich. Susza jaka zapanowała w Europie przypomina tę wywołaną w Afganistanie, Iranie, czy w krajach Afryki i Bliskiego Wschodu przed wybuchem wiosny arabskiej.

Czy ktoś mógł „zaszczepić” algi prawie w całym korycie Odry ? Potem wystarczyło nawozić wodę w Odrze opryskami zawierającymi duże ilości azotu i fosforu i innych związków, by doprowadzić do zakwitu alg, a następnie wywołać suszę, spadek poziomu wody, radykalnie zwiększyć zasolenie by wywołać stres osmotyczny u alg, by te wyrzuciły wielkie ilości toksyn i doprowadziły do gigantycznej katastrofy.

Jest jeszcze jedno pytanie, bardzo istotne, co to za toksyna, bo algi zdolne są do produkcji toksyn niebezpiecznych dla ludzi i właśnie o takich algach pisał Frank Schatizng w swoje książce „Gniew Oceanu”.

Jeśli dokonasz zakupów z powyższego linka wesprzesz naszą działalność 😉

To oczywiste że katastrofa na Odrze wywołana została przez „czynniki klimatyczne” i „zanieczyszczenie wody związkami azotu i fosforu”,. Stąd już bardzo krótka droga to ustaw drastycznie ograniczających korzystanie, dostęp do rzeki, zakaz łowiectwa, czy wędkarstwa, rekreacji, jakiejkolwiek produkcji, usług, zamknięcie Odry dla żeglugi śródlądowej w związku z zagrożeniem przeszczepu alg z kadłubów statków, czy z wyrzucanej wody zęzowej. Dalej chyba już nie muszę przekonywać, że taką katastrofę można wykorzystać politycznie.

Oczywiście nie będzie to takie proste, poszlaką prowadząca do takich wniosków mogą być zapędy ludzi PIS do prześladowania przez służby wędkarzy ratujących rzekę. Wydaje się że podobne, restrykcyjne regulacje będą możliwe kiedy na tę kryzysową sytuację na rzece nałoży się ciężki kryzys gospodarczy, być może wtedy władza wyjmie asa z rękawa i „ujawni” sprawców dramatu na Odrze, co ułatwi jej likwidację części gospodarki za aprobatą społeczną. Na pewno wtedy znajdzie zrozumienie drakońskie prawo w obronie środowiska.

Poniżej znajdziesz link do naszej grupy na cukor.pl wystarczy, że się zarejestrujesz i możesz działać. Tak więc zapraszamy wszystkich do budowy ,nowej społeczności, która nie podlega cenzurze !;)

https://cukor.pl/kategorie-pytan/globalna-wiedza/

Wpadaj też na nasze inne media na fb, telegramie youtube i rumble!

https://www.facebook.com/globalna.info

https://www.facebook.com/Altermajk/?ref=pages_you_manage

https://t.me/globalnainfo

https://www.youtube.com/channel/UCJrk4aE4N5I0NcyRvgDA2BA

https://rumble.com/c/RESETOWIEC

Udostępnij

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GEOINŻYNIERIA – ROZWIĄZANIE ZAGADKI ODRY

Globalna Świadomość27 sierpnia 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułBIERZESZ UDZIAŁ W ”NIEWIDZIALNEJ WOJNE” CZY TEGO CHCESZ CZY NIENastępny artykułRASY OBCYCH KTÓRE WALCZĄ NA ZIEMI O WŁADZĘ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”LECZYŁ RAKA W 5 MINUT” – JAK BIG PHARMA STWORZYŁA PANDEMIĘ NOWOTWOROWĄ JAKI EFEKT NA ŚWIAT MIAŁ OSTATECZNIE ”ŚWIATOWY TEST

2 komentarze

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • GEOINŻYNIERIA – ROZWIĄZANIE ZAGADKI ODRY
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • 2 komentarze
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?