Świat jest inny

COŚ NADCHODZI – PAPIEŻ PRZENOSI WSZYSTKIE AKTYWA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO DO BANKU WATYKAŃSKIEGO

COŚ NADCHODZI – PAPIEŻ PRZENOSI WSZYSTKIE AKTYWA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO DO BANKU WATYKAŃSKIEGO

Jak wielu doskonale zdaje sobie sprawę, w różnych momentach na wrzesień 2022 r. pojawiło się wiele złowieszczych prognoz, zgodnie z którymi szykuje się swego rodzaju „globalny reset finansowy”. 

I tak się złożyło, że 'święty’ Kościół katolicki postanowił uporządkować sprawy finansowe tylko na żydowski Nowy Rok, który nadchodzi 26 września, a wielu jasnowidzów jest związanych z tą datą. Nie wiemy nawet, jak zinterpretować tę wiadomość – święci ojcowie wiedzą lepiej, gdzie trzymać pieniądze. 

Papież podobno poprosił obywateli i przedsiębiorstwa kontrolowane przez państwo papieskie o przeniesienie wszystkich aktywów przechowywanych poza Watykanem z powrotem do jego skarbców.

Należą do nich wszystkie kosztowności, które trzymają w zagranicznych skrytkach depozytowych lub kontach bankowych, takie jak złoto, srebro, akcje, obligacje, gotówka, a wszystko to najpóźniej do 1 października.

Wielu kojarzy to posunięcie papieża z nadchodzącą – przynajmniej – finansową katastrofą, której celem jest ocalenie wszystkich aktywów znajdujących się poza Watykanem.

Inni twierdzą, że to ruch papieża, aby wesprzeć bank watykański, który odnotowuje spadek depozytów gotówkowych przed surową zimą.

Mówiąc dokładniej, papież Franciszek nakazał Stolicy Apostolskiej i jej podmiotom powiązanym przekazanie wszystkich aktywów finansowych do „Instytutu Dzieł Religii” IOR (Instytut Dzieł Religii), powszechnie znanego jako bank Watykański.

Tekst Papieża z 23 sierpnia wyjaśnia interpretację paragrafu nowej konstytucji Kurii Rzymskiej, Praedicate Evangelium, opublikowanej w marcu.

Zgodnie z dyrektywą Francisa aktywa finansowe i płynne przechowywane w bankach innych niż IOR muszą zostać przeniesione do banku watykańskiego w ciągu 30 dni od 1 września 2022 r.

IOR z siedzibą w Watykanie zatrudnia 110 pracowników i 14 519 klientów. W 2021 r. miał do dyspozycji 5,2 miliarda euro (5,6 miliarda dolarów) aktywów klientów.

Chociaż potocznie nazywany „bankiem”, IOR jest technicznie instytucją finansową, bez oddziałów, działającą w Państwie Watykańskim w celu świadczenia usług klientom, do których należą Stolica Apostolska i podmioty stowarzyszone, zakony, duchowieństwo, fundacje katolickie i Stolica Apostolska pracownicy.

Liczba klientów IOR spadła o 472, z 14 991 klientów na koniec 2020 r. do 14 519 w 2021 r. Prawie połowa klientów w 2019 r. to zakony.

Według raportu rocznego, zysk netto instytucji finansowej spadł o 19 mln USD w 2021 r. z 44 mln USD w 2020 r. i 46 mln USD w 2019 r.

W liście z 23 sierpnia papież Franciszek powiedział, że artykuł 219 ust. 3 Praedicate Evangelium „należy interpretować w ten sposób, że działalność zarządcy majątku i kustosza dziedzictwa ruchomego Stolicy Apostolskiej oraz instytucji związanych z Kwaterą Główną Świętą jest wyłączną odpowiedzialnością Instytutu Dzieł Religijnych”.

Dekret zmusi instytucje Stolicy Apostolskiej, w tym Sekretariat Stanu, do przekazania swoich danych finansowych do IOR do końca września. Wiadomo, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych miało rachunki w szwajcarskich instytucjach finansowych, w tym w Credit Suisse, za pośrednictwem których pierwotnie dokonano kontrowersyjnej inwestycji budowlanej w Londynie.

Definitywnie coś się zbliża…

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

COŚ NADCHODZI – PAPIEŻ PRZENOSI WSZYSTKIE AKTYWA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO DO BANKU WATYKAŃSKIEGO

Globalna Świadomość11 września 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCOV-ID – POLIGON DOŚWIADCZALNY NIEZNANYCH TECHNOLOGIINastępny artykuł”WINTER IS COMING” – WOJSKO NA FRONCIE WALKI Z PLANDEMIĄ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. DENGA I MALARIA – KOMARY GMO GATESA SZYKUJĄ NAM KOLEJNĄ

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • COŚ NADCHODZI – PAPIEŻ PRZENOSI WSZYSTKIE AKTYWA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO DO BANKU WATYKAŃSKIEGO
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?