Otwórz oczy

NOWY WIRUS – ”ZAPALENIE PŁUC NIEZNANEGO POCHODZENIA” W ARGENTYNIE

NOWY WIRUS – ”ZAPALENIE PŁUC NIEZNANEGO POCHODZENIA” W ARGENTYNIE

W kraju zidentyfikowano dziewięć przypadków „zapalenia płuc nieznanego pochodzenia”. Według ekspertów choroba jest podobna do COVID-19, grypy i hantawirusa, ale nie mają z tym nic wspólnego.

W Argentynie na „tajemnicze” zapalenie płuc zachorowało 9 osób. Od początku tego tygodnia trzy osoby już zmarły, a sześć osób trafiło do szpitala. 

Według Luisa Mediny Ruiza, ministra zdrowia prowincji Tucumán, we wszystkich przypadkach nieznana infekcja dróg oddechowych doprowadziła do rozwoju obustronnego zapalenia płuc, które na zdjęciu rentgenowskim przypomina krukowicę. 

Według Science Times lekarze zauważyli podobieństwo nieznanej choroby z COVID-19, grypą i hantawirusem (zazwyczaj zakażenie następuje poprzez kontakt z gryzoniami), ale testy na te wirusy dały wynik negatywny.

Testy na koronawirusa, grypę, przeziębienia A i B, hantawirusy i 25 rodzajów bakterii były negatywne.Ministerstwo Zdrowia Argentyny

Podaje się również, że 8 na 9 przypadków pracowało jako lekarze w tej samej prywatnej klinice. Wśród zmarłych jest 70-letni pacjent z tej samej kliniki, który był tam hospitalizowany z powodu operacji.

LINKI DO SKOPIOWANIA
MBANK 82 1140 2004 0000 3402 8242 3503 z dopiskiem ”darowizna”
PAYPAL: arsusrex7@gmail.com
Możesz postawić mi kawę na buycoffee.to/globalna.info.

Eksperci twierdzą, że nowa epidemia rozprzestrzenia się ze względu na zbiorową podatność ludzi na choroby zakaźne. Jednak nadal nie jest jasne, co spowodowało tajemnicze zapalenie płuc.

Na początku pandemii wirusolodzy ostrzegali, że Ameryka Południowa to ogromna populacja nietoperzy, do której COVID może migrować, mutować i powracać w niezrozumiały sposób. Testy tego nie rozpoznają, a ciężkość choroby może wzrosnąć o rzędy wielkości. 

Tak więc profesor Devi Sridhar, kierownik Departamentu Zdrowia Globalnego na Uniwersytecie w Edynburgu, zauważył, że wiadomość o nieznanym śmiertelnym wirusie jest alarmująca, ale potrzeba więcej informacji na temat sposobu jego przenoszenia i przyczyny. 

Jednocześnie profesor wirusologii Jonathan Ball z University of Nottingham zasugerował, że w rzeczywistości ta choroba może nie być nową chorobą, ale zestawem rzadkich objawów znanej już infekcji dróg oddechowych – po prostu wirusem, który spowodował „tajemnicze” zapalenie płuc, jeszcze niewykryte przez laboratoria diagnostyczne.

Ludzie padają na ulicach Salwadoru?

Dziwne rzeczy dzieją się również  w sąsiednim Salwadorze , gdzie ludzie nagle zaczęli padać na ulice i umierać bez powodu. Do połowy sierpnia było pięć spraw, które przerażały wszystkich, więc temat szybko został uciszony, a teoretycy spiskowi nie podążyli za nim. Ale równie dobrze może być tak, że ludzie są skoszeni przez tę samą infekcję – w całej Ameryce Południowej i Środkowej.  

Przypomnijmy historię pojawienia się covid. Wszystko zaczęło się właśnie od SARS, wszyscy zastanawiali się, co to jest. Dlatego wszystko stanie się jasne dopiero po kilku tygodniach, może za miesiąc, więc uważnie obserwujemy wydarzenia w Argentynie. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *