Świat jest inny

KAMERUN POLIGONEM TESTOWYM DLA CYFROWEJ KARTY $ZCZEPIEŃ

KAMERUN POLIGONEM TESTOWYM DLA CYFROWEJ KARTY $ZCZEPIEŃ

Szef międzynarodowego centrum szczepień w Yaounde, struktury podlegającej Ministerstwu Zdrowia Publicznego Kamerunu, dr Ntsobe Njoh Bolo Yanne Emmanuel, mówi, że wprowadzono biometryczne karty szczepień i zdrowia dla kameruńskich podróżnych, aby ułatwić proces sprawdzania ich statusu szczepionki, gdy dostają się do kraju lub z niego wyjeżdżają.

Urzędnik powiedział Biometric Update w wywiadzie, że ruch ten jest nowością, która ma na celu dotrzymanie kroku innym narodom w zakresie wydawania nowoczesnych i bezpiecznych kart szczepień i zdrowia cyfrowego.

Karta o pięcioletniej ważności, nazwana “Pass Vac Santé”, uzupełnia karty analogowe, które muszą być najpierw przedstawione w momencie uzyskania wersji biometrycznej, powiedział urzędnik.

“Ta karta to innowacja Ministerstwa Zdrowia Publicznego, która ma na celu właściwe zabezpieczenie informacji o szczepieniach. Dzięki nowej karcie, która została zatwierdzona przez naszych ekspertów ds. zdrowia, mamy możliwość po szczepieniu, przypisać wszystkie informacje dotyczące osoby szczepionej, do karty cyfrowo. Za pomocą skanu kodu QR można uzyskać wszystkie potrzebne informacje o statusie szczepienia posiadacza karty” – mówi Ntsobe.


“Od wprowadzenia karty minęło około dwóch miesięcy. Jesteśmy we wczesnej fazie wdrażania i wiele osób, które uzyskały kartę biometryczną, przekazało nam pozytywne opinie. Od momentu rozpoczęcia wprowadzanie karty, wydaliśmy już ponad 3 tysiące kart. To mówi nam, że popyt na kartę wygląda obiecująco i mamy nadzieję, że w miarę upływu dni, wiele osób zdecyduje się na jej wydanie. To karta, która jest bezpieczna i działa sprawnie” – dodaje.

Dr Ntsobe powiedział, że Ministerstwo Zdrowia podjęło już środki przed wprowadzeniem na rynek, aby zapewnić, że nowa biometryczna przepustka do szczepień i zdrowia jest rozpoznawana i akceptowana na arenie międzynarodowej.

Na temat tego, jak wydawana jest karta biometryczna, wyjaśnia: “Proces jest prosty. Po zaszczepieniu się w dowolnym międzynarodowym punkcie szczepień i chęci otrzymania karty, pobierany jest obraz twarzy i inne dane osobowe. Następnie musisz poczekać tylko około 10-15 minut i zostaje Ci wydana nowa bezpieczna biometryczna karta szczepień.”

Biometryczne karty szczepień kosztują 10 000 XAF (15 USD) i można je otrzymać nie tylko w międzynarodowym centrum szczepień w Jaunde, ale w zatwierdzonych centrach w innych miastach, takich jak Bafoussam, Douala, Ngaoundere, Garoua i Maroua, mówi Ntsobe. Dodaje, że trwają również starania, aby karta była dostępna w ośrodkach szczepień w innych częściach kraju, takich jak regiony północno-zachodni i południowo-zachodni.

“Mieliśmy bardzo pozytywne opinie. Na przykład mieliśmy informację zwrotną od użytkownika, który niedawno podróżował do RPA. Za pomocą zaledwie skanu kodu QR władze lotniska były w stanie zweryfikować jego status szczepień i były pod wrażeniem funkcjonalności karty. Wzywamy Kameruńczyków, którzy chcą zachować bezpieczeństwo swoich informacji o szczepieniach, aby zaopatrzyli się w tę kartę.

Gdziekolwiek się znajdą w czasie podróży, wystarczy skan karty, by na miejscu zweryfikować wszystkie informacje o szczepieniach. Jest to rozwiązanie, które pozwala w każdej chwili mieć natychmiastową informację o stanie szczepień dotyczącą posiadacza karty. Jest to ważna karta i zachęcamy Kameruńczyków do jej posiadania” – apeluje.

Oprócz COVID, karty biometryczne są dostępne dla innych rodzajów szczepionek często wymaganych podczas międzynarodowych podróży z Kamerunu, takich jak szczepionki na żółtą febrę, cholerę, dur brzuszny i zapalenie opon mózgowych.

Ntsobe wspomniał, że technologię do produkcji kart biometrycznych dostarcza kameruńskie przedsiębiorstwo, którego tożsamości nie chciał ujawnić.

Kamerun rozpoczął niedawno pilotażowy projekt wydania 6 tys. biometrycznych identyfikatorów uchodźców dla przesiedleńców z sąsiedniej Republiki Środkowoafrykańskiej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KAMERUN POLIGONEM TESTOWYM DLA CYFROWEJ KARTY $ZCZEPIEŃ

Globalna Świadomość4 października 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSZALONE PLANY ŚWIATOWEGO FORUM EKONOMICZNEGONastępny artykułROCKEFELLER, ROTHSCHILD I PODWALINY ”WIELKIEGO RESETU” – CZYM PRZEZ LATA ZAJMOWAŁ SIĘ KRÓL KAROL

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

CO UKRYWAJĄ CHINY – NOWY WIRUS JUŻ W USA ! TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? CZYM

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

CO UKRYWAJĄ CHINY – NOWY WIRUS JUŻ W USA ! CO PRZEWIDZIAŁ DLA NAS NA PRZYSZŁY ROK MAGAZYN ROTHSCHILDÓW ”THE

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • KAMERUN POLIGONEM TESTOWYM DLA CYFROWEJ KARTY $ZCZEPIEŃ
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?