Otwórz oczy

MROCZNE SEKRETY TIK TOKA – JAK CYFROWA KOKAINA DLA DZIECI NISZCZY MŁODE POKOLENIA

MROCZNE SEKRETY TIK TOKA – JAK CYFROWA KOKAINA DLA DZIECI NISZCZY MŁODE POKOLENIA

TikTok szybko staje się najbardziej destrukcyjną platformą mediów społecznościowych, jaka kiedykolwiek istniała:

  • Interfejs jest wyraźnie zaprojektowany, aby przejąć i skrócić zakresy uwagi i receptory dopaminy.
  • A na marginesie, widok niekończącego się strumienia tańczących nastolatków na moim małym świecącym pudełku sprawia, że ​​czuję się, jakbym była postacią drugoplanową w Blade Runner .

To, co próbowały zrobić MTV, Hollywood i Warner Music przez ponad dwie dekady marketingu internetowego, TikTok był w stanie zrobić w ciągu jednego roku . TikTok przejął ostateczną kontrolę nad dwiema trzecimi społeczeństwa, które według Aldousa Huxleya były podatne na hipnozę i wprawił je w stan psychozy.

Miliony ludzi, głównie dzieci, są teraz uzależnione od uczenia się nowego tańca, nowej synchronizacji ust, nowego dowcipu; a ci, którzy najlepiej radzą sobie w dramatyzowaniu tej żarliwej, zbiorowej improwizacji, są nagradzani polubieniami, komentarzami i udostępnieniami.

TikTok to idealna aplikacja społecznościowa. Oto, co to oznacza dla społeczeństwa.

Komercyjne szkło powiększające

TikTok był momentem, w którym zdałem sobie sprawę, że czas mojego pokolenia dobiegł końca i że nastoletni Zoomerzy byli teraz celem.

„Ciesz się czasem pod komercyjną lupą”, pomyślałem, gdy zobaczyłem w aplikacji moją 14-letnią siostrę.

Mam na myśli to, że każdy twój ruch, gest i myśl są kupowane i sprzedawane przez TikTok. Dane to nowy olej . A jeśli powiesz komuś o tym, powiedzą ci nonszalancko: „tak, zbierają dane, ale kogo to obchodzi, nie mam nic do ukrycia”.

To właściwie początek książki George’a Orwella. Jeśli mi nie wierzysz, sprawdź zwycięzców nagrody Big Brother i zobacz, czy TikTok jest na liście.

Źródło

Według badania przeprowadzonego przez firmę zajmującą się marketingiem mobilnym URL Genius , TikTok udostępnia Twoje dane bardziej niż jakakolwiek inna aplikacja społecznościowa — i nie jest jasne, dokąd to zmierza. Co więcej, ponieważ TikTok korzysta z zewnętrznych narzędzi śledzących, mogą one śledzić Twoją aktywność na innych stronach nawet po opuszczeniu aplikacji.

„Konsumenci nie są obecnie w stanie zobaczyć, jakie dane są udostępniane sieciom stron trzecich ani w jaki sposób ich dane będą wykorzystywane”. — Geniusz adresów URL

Co gorsza, 32,5% użytkowników Tiktoka jest w wieku od 10 do 19 lat, a 29,5% z nich jest w wieku od 20 do 29 lat.

TikTok to największa możliwość marketingu cyfrowego w historii, która wykorzysta ją do sprzedaży rzeczy, śledzenia każdego ruchu i kontrolowania myśli. A jeśli zapytasz któregoś z jego użytkowników, co sądzą o tym, powiedzą ci: „Nie obchodzi mnie to, po prostu chcę być sławny”.

TikTok to fabryka chorób psychicznych

TikTok to cyfrowa kokaina crack o absurdalnym wpływie na dopaminę i ludzki mózg. Dopamina jest neuroprzekaźnikiem, który pomaga kontrolować mózgowe ośrodki nagrody i przyjemności. To jak przełącznik, który mówi mózgowi „hej, to dobrze, zrób to jeszcze raz”.

W artykule Forbesa dr Julie Albright, socjolog specjalizująca się w kulturze cyfrowej i komunikacji, wspomniała, że ​​użytkownicy TikTok znajdują się „w tym przyjemnym stanie dopaminowym, porwani. To prawie hipnotyczne, będziesz oglądać i oglądać.”

TikTok to stały stan przeciążenia dopaminą. Jak na ironię, widziałem ostatnio gościa na TikTok wyjaśniającego, dlaczego nie mógł dostać się do książek, ponieważ były powolne i nudne.

Dlaczego USA nie zbanowały Tiktoka?

Kiedy Biden i Trump zgadzają się w czymś , wiesz, że to złe. I oboje zgadzają się, że TikTok jest nie tylko zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego, ale także zagrożeniem dla zdrowia psychicznego dzieci.

TikTok jest własnością i jest zarządzany przez Komunistyczną Partię Chin, ale to nie jedyna problematyczna cecha platformy:

  • Jest niebezpieczny dla dzieci, a nawet naruszył ustawę o ochronie prywatności dzieci w Internecie (COPPA)

Nie jestem zwolennikiem Trumpa, ale człowieku, naprawdę ucieszyłem się słysząc, że chciał uregulować TikTok i byłem rozczarowany, gdy się nie powiodło.

Może całkowite zakazanie tego to zbyt wiele, w końcu pełna cenzura internetowa jest bardzo minimalna na świecie poza Chinami. Ale Stany Zjednoczone powinny przynajmniej zrobić więcej, aby regulować TikTok.

Jeśli chcemy przyszłości wysokiej jakości, musimy odrzucić teraźniejszość niskiej jakości.

YouTube kontra TIK Tok

Kiedy pisałem o „ śmierci YouTube’a ”, wiele osób się na mnie wściekało.

Szczególnie nie podobała im się część, w której powiedziałem, że TikTok jest pierwszą platformą, która naprawdę rzuciła wyzwanie dominacji YouTube.

Ale to prawda. TikTok to najszybciej rozwijająca się platforma mediów społecznościowych na świecie. W ciągu zaledwie trzech lat chińska aplikacja społecznościowa zgromadziła ponad miliard aktywnych użytkowników; a w pierwszym kwartale 2020 r. TikTok wygenerował najwyższe pobieranie dla dowolnej aplikacji w ciągu jednego kwartału.

Nie oznacza to, że muszę to lubić, ale pod wieloma względami TikTok jest idealną aplikacją do mediów społecznościowych. Jest krótki, słodki i na temat.

Czy możesz uwierzyć, że mieli mecz bokserski YouTube vs TikTok ? Jesteśmy skazani jako gatunek.

Osoby, których treści lubię oglądać, publikują je na YouTube. Dlatego go używam. Dlatego go używasz. Ale dla nowej generacji użytkowników to za mało. Chcą czegoś łatwiejszego, szybszego i bardziej uzależniającego.

To, co naprawdę mnie frustruje, to wpływ TikTok na inne platformy mediów społecznościowych. Teraz YouTube ma skopiować TikTok , aby z nim konkurować. Chodzi o to, ile krótkich, uzależniających treści mogą wypuścić.

I hej, w pełni przyznam, że może jestem po złej stronie TikTok. Mój przyjaciel niedawno powiedział mi, że nie jest tak źle, a jego kanał jest pełen filmów o jedzeniu, uroczych zwierzętach, rekomendacjach książek i gorących lesbijkach. Do każdej jego własności.

TikTok wydobywa z nas najgorsze

Jeśli starożytni Grecy wierzyli, że mądrość pochodzi z poznania siebie, TikTok jest tego przeciwieństwem.

To platforma, która zachęca ludzi do bycia kimś, kim nie są. To jak niekończąca się impreza kostiumowa, na której wszyscy starają się dorównać sobie nawzajem. Nie oznacza to, że pokolenie Z jest skazane na zagładę. Z tego, co wiem, mogliby być zbawcami świata.

Ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że TikTok to ogromny krok w kierunku „Idiocracy” Mike’a Judge’a, gdzie przeciętny człowiek jest bezmyślnym, szukającym przyjemności kretynem.

Udostępnij

MROCZNE SEKRETY TIK TOKA – JAK CYFROWA KOKAINA DLA DZIECI NISZCZY MŁODE POKOLENIA

Globalna Świadomość22 października 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułGŁEBOKA ANALIZA ZAGADNIENIA ADRENOCHROMU – DEEP STATE, PANDEMIA, I OKULTYSTYCZNE ELITYNastępny artykułAGENDA 2030 – NADCHODZI ŚWIATOWY NADZÓR KONTROLI ŻYWNOŚCI

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

KRÓLOWA SATANISTEK BĘDZIE ”RATOWAC DZIECI” W KRAINIE U MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE WPROWADZAJĄ NOWE TECHNIKI NADZORU UŻYTKOWNIKÓW KLAUS SCHWAB PRZYZNAJE ŻE AGENDA

Ostatnie wpisy

KRÓLOWA SATANISTEK BĘDZIE ”RATOWAC DZIECI” W KRAINIE U ”CHOROBA X” – CZY WSZYSTKO PRZEBIEGNIE WEDŁUG ZNANEGO SCENARIUSZA ? MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Kategorie

AGENDA 2030 (185) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • MROCZNE SEKRETY TIK TOKA – JAK CYFROWA KOKAINA DLA DZIECI NISZCZY MŁODE POKOLENIA
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?