AGENDA 2030

WRÓG U BRAM – ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE I BLACK ROCK PRZEJMUJĄ UKRAINĘ

WRÓG U BRAM – ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE I BLACK ROCK PRZEJMUJĄ UKRAINĘ

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jego rząd przygotowuje się do udziału w Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos w styczniu i że ponownie rozmawiał z dyrektorem generalnym BlackRock Inc., Larrym Finkiem, na temat powojennej odbudowy.

„Specjaliści tej firmy już pomagają Ukrainie w zorganizowaniu funduszu na odbudowę naszego państwa” – powiedział Zełenski, który we wrześniu odbył wideorozmowę z Finkiem w swoim wieczornym przemówieniu do narodu. Nie powiedział, czy osobiście weźmie udział w WEF w dniach 16-20 stycznia, czy weźmie udział wirtualnie.

Zełenski powiedział też, że rozmawiał z premier Włoch Giorgią Meloni i poruszył perspektywę udziału Włoch we wzmocnieniu obrony przeciwlotniczej Ukrainy.

Siły rosyjskie kontynuowały działania ofensywne wokół Bachmuta i Awdijewki we wschodnim obwodzie donieckim, próbując jednocześnie poprawić swoją pozycję taktyczną na osi Lyman na północy, poinformował Sztab Generalny Ukrainy na Facebooku. Zgodnie z oświadczeniem rosyjskie wojska przeprowadziły w ciągu ostatniej doby atak rakietowy i wystrzeliły 33 zapory z systemami wielorakietowymi, w tym celując w obiekty cywilne w południowym mieście Chersoniu.

Sztab Generalny drugi dzień z rzędu nie wspomniał o żadnych rosyjskich nalotach, co sugeruje spadek aktywności rosyjskich sił powietrznych po ataku drona na bazę w południowej Rosji w tym tygodniu.

Szef komisji nadzoru wywiadowczego niższej izby niemieckiego parlamentu powiedział, że niedawne zdemaskowanie domniemanego rosyjskiego szpiega w służbach wywiadu zagranicznego tego kraju sugeruje, że władze były tylko „w połowie włączone” na groźbę infiltracji ze strony Kremla w ostatnich latach.

„To, co każdy musi wziąć pod uwagę, to to, że nadal trwają intensywne działania wywiadowcze, jak podczas zimnej wojny, a w czasie, gdy Rosja prowadzi nielegalną wojnę z Ukrainą, musimy mieć na to bardzo oko”, Konstantin von Notz, deputowany do Bundestagu rządzącej partii Zielonych, powiedział w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk.

„Byłbym bardzo zadowolony, gdyby ten niefortunny przypadek skłonił nas do krytycznego spojrzenia, abyśmy byli w lepszej formie na przyszłość”.

Tymczasem dostawy energii elektrycznej w Kijowie są ograniczone, ale stabilne i są równomiernie rozprowadzane dzięki tymczasowym środkom ponownego podłączenia do sieci, powiedział na Facebooku Serhij Kowalenko, szef firmy energetycznej Jasno.

Dodał, że „trudno przewidzieć”, jak niezawodnie sprzęt poradzi sobie z niższymi temperaturami i wyższym zużyciem, wskazując również na zagrożenie rosyjskimi atakami rakietowymi i dronami. Awaryjne wyłączenia będą obowiązywać w stolicy Ukrainy przez całą zimę, powiedział wcześniej w telewizji wiceszef administracji miasta Kijowa Petro Pantelejew.

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka odnotowało 17 831 ofiar cywilnych na Ukrainie od końca lutego, kiedy Rosja rozpoczęła inwazję na pełną skalę, do 26 grudnia, w tym 6 884 zabitych i 10 947 rannych.

„Większość odnotowanych ofiar cywilnych była spowodowana użyciem broni wybuchowej o skutkach rozległych, w tym ostrzałem z ciężkiej artylerii, systemami rakietowymi wielokrotnego startu, rakietami i nalotami” – powiedział OHCHR w oświadczeniu. Rzeczywiste liczby są prawdopodobnie znacznie wyższe, ponieważ informacje z niektórych miejsc, w których działania wojenne są szczególnie intensywne, zostały opóźnione, a wiele raportów wciąż czeka na potwierdzenie.

Według Jewhena Jenina, wiceministra spraw wewnętrznych Ukrainy, od czasu inwazji Rosji uszkodzonych zostało około 700 obiektów infrastruktury krytycznej na Ukrainie, w tym gazociągi, podstacje energetyczne i mosty.

W sumie ponad 35 000 obiektów w całym kraju zostało zniszczonych w wyniku rosyjskich ataków, powiedział Yenin w telewizji późnym wtorkiem.

Udostępnij

WRÓG U BRAM – ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE I BLACK ROCK PRZEJMUJĄ UKRAINĘ

Globalna Świadomość2 stycznia 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNIEUCHRONNOŚĆ JUTRA – KTO ROZPOCZNIE WIELKĄ WOJNE W 2023 ROKU ?Następny artykułPROMOCJA KANIBALIZMU JAK ROZWIĄZANIE ”KRYZYSU ŻYWNOŚCIOWEGO” NA ZIEMI

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

JAKI BYŁ PRWADZIWY, UKRYTY CEL ”WIELIEGO RESETU” CZY ICH PLAN POLEGŁ – CZEMU ELITY CHCIAŁY NAS KARMIC ROBAKAMI ? CO

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • WRÓG U BRAM – ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE I BLACK ROCK PRZEJMUJĄ UKRAINĘ
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?