AGENDA 2030

CBDC – SZTUCZNA INTELIGENCJA PRZEJMIE KONTROLĘ NAD TWOIMI PIENIĘDZMI W CZASIE RZECZYWISTYM

CBDC – SZTUCZNA INTELIGENCJA PRZEJMIE KONTROLĘ NAD TWOIMI PIENIĘDZMI W CZASIE RZECZYWISTYM

Podczas gdy MFW przygotowuje się obecnie do wprowadzenia swojego nowego globalnego systemu CBDC (cyfrowa waluta banku centralnego) o nazwie UMU (znanego również jako Unicoin), Bank Rozrachunków Międzynarodowych jest zajęty różnymi projektami, które mają na celu zgromadzenie wszystkich międzynarodowych banków i banków centralnych w jedną sieć – „parasol”, który umożliwia szybkie transakcje transgraniczne z wykorzystaniem cyfrowych walut.

Innymi słowy, przygotowywane jest społeczeństwo bezgotówkowe – ale jakim kosztem?

Jeden z takich pomysłów, nazwany  Project Icebreaker r, dotyczy w szczególności stworzenia systemu rozliczania transakcji międzybankowych w stylu SWIFT, który umożliwiłby bankom na całym świecie regulowanie i ostatecznie ujednolicenie wszystkich walut w jeden globalny system rozliczeniowy, który umożliwiłby im odcięcie się od systemu każdy kraj lub firma, która nie spełnia ich aprobaty ideologicznej.

Najnowszym pomysłem BIS jest Project Aurora, który w swoich skutkach może być jeszcze bardziej niepokojący niż Lodołamacz.

Społeczeństwo nadzorujące: plan kontroli wszystkich transakcji bankowych za pomocą sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym 2

Aurora została zaprojektowana tak, aby wykorzystywać techniki „uczenia maszynowego” sztucznej inteligencji (AI) jako narzędzie do monitorowania masowych przepływów transakcji finansowych z całego świata w celu identyfikacji określonych wzorców.

BIS twierdzi, że ma to na celu wykrycie przestępczych struktur prania pieniędzy, które są chronione za pomocą specjalnych technik finansowych.

Społeczeństwo nadzorujące: plan kontroli wszystkich transakcji bankowych za pomocą sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym 3
Procesy uczenia maszynowego

Dostęp do kont indywidualnych 

Aby jednak sztuczna inteligencja mogła monitorować globalne transakcje w czasie rzeczywistym, banki prywatne i rządy będą musiały uzyskać szeroki dostęp do kont, a następnie szeroko otworzyć drzwi, aby sztuczna inteligencja mogła bezproblemowo pracować w monitorowaniu ruchu na rachunkach.

Niektóre banki wdrażają już własne prywatne systemy nadzoru AI, aby wychwycić niezwykłą aktywność na kontach indywidualnych, ale Aurora wymagałaby dostępu na skalę międzynarodową, która byłaby niewiarygodna w swojej skali i przerażająca w skutkach.

Tak jak wojna z narkotykami została wykorzystana w USA i Europie jako pretekst do przyznania rządom nieograniczonego dostępu do danych finansowych obywateli, uprawnienia, które od tego czasu było nadużywane na różne sposoby (w niektórych przypadkach konta mogą zostać zajęte na podstawie zwykłego podejrzenia o przestępstwo, a nie prawomocne skazanie przez organy sądowe), projekt Aurora ma podstawę prawną w praniu pieniędzy, aby dać rządom i globalnym bankom ogromne uprawnienia do monitorowania transakcji finansowych obywateli w czasie rzeczywistym.

Koncentracja projektu na sztucznej inteligencji jest przedstawiana pod pozorem ochrony prywatności, ale wszystkie programy AI służą swoim twórcom. Ktokolwiek kontroluje sztuczną inteligencję, kontroluje również, kto jest celem odpowiedniej technologii .

Idea kompleksowego systemu monitoringu globalnych banków napędzanego sztuczną inteligencją w rękach BIS lub innych instytucji będących symbolami globalizacji jest niezwykle niebezpieczna.

Można sobie nawet wyobrazić przyszłość, w której konta osobiste są rutynowo zamrażane z powodu dowolnej liczby wykroczeń – motywowanych finansowo lub politycznie.

Udostępnij

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CBDC – SZTUCZNA INTELIGENCJA PRZEJMIE KONTROLĘ NAD TWOIMI PIENIĘDZMI W CZASIE RZECZYWISTYM

Globalna Świadomość5 czerwca 20236 sierpnia 2023

Dostęp do kont indywidualnych 

Aby jednak sztuczna inteligencja mogła monitorować globalne transakcje w czasie rzeczywistym, banki prywatne i rządy będą musiały uzyskać szeroki dostęp

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułLIKWIDACJA ŚWIATOWEGO ROLNICTWA -SZALEŃSTWO KILMATYCZNE TRWANastępny artykułMASOŃSKA 13 WATYKANU

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

GLOBALNY SYSTEM CYFROWY I NOWE ZAŁOŻENIA AGENDY 2030 – ”NIKOGO TO NIE OMINIE” NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ

Jeden komentarz

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CBDC – SZTUCZNA INTELIGENCJA PRZEJMIE KONTROLĘ NAD TWOIMI PIENIĘDZMI W CZASIE RZECZYWISTYM
  • Dostęp do kont indywidualnych 
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Jeden komentarz
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?