AGENDA 2030

CARE PODS AI – KABINY MEDYCZNE ZASTĄPIĄ LEKARZY

CARE PODS AI – KABINY MEDYCZNE ZASTĄPIĄ LEKARZY

Sztuczna inteligencja przejęła już pracę wielu profesjonalistów, od pisarzy i programistów po grafików. Teraz jednak jest gotowy przejąć rolę lekarza dzięki technologiom takim jak CarePod firmy Forward Health – futurystycznie wyglądająca budka, do której ludzie mogą wejść, aby skorzystać z usług medycznych.

Te przenośne, niezależne gabinety lekarskie wykorzystują inteligentne czujniki, skanery ciała i algorytmy, które są w stanie stawiać diagnozy pacjentom zamiast tradycyjnego personelu medycznego, takiego jak lekarze i pielęgniarki.

Według firmy do zadań, które CarePods mogą wykonywać, należą wymazy z gardła, odczyty ciśnienia krwi i pobieranie krwi.

Aby skorzystać z urządzenia CarePod, osoba podchodzi do jego drzwi i korzysta z urządzenia mobilnego, aby je odblokować. Następnie wchodzą do pustego pokoju i siadają na krześle przed dużym ekranem dotykowym. Kobiecy głos prowadzi ich przez cały proces, a na podłodze znajduje się świecący pierścień, który wskazuje lokalizację skanera całego ciała. Ukryta szuflada zawiera sprzęt niezbędny do wykonania wszelkich niezbędnych badań medycznych.

Użytkownicy mogą wybierać spośród szeregu usług i aplikacji związanych z konkretnymi problemami zdrowotnymi i dolegliwościami. Obejmuje wszystko, od badań przesiewowych w kierunku cukrzycy i kontroli masy ciała, po badania tarczycy i zdrowie wątroby. Dostępna jest również opcja skanowania całego ciała.

Jeśli na przykład użytkownik wybierze opcję dotyczącą zdrowia serca, otworzy się szuflada i przedstawi mu czujnik, który zostanie poinstruowany, aby przyłożyć go do serca. Po zakończeniu oceny wyświetli diagnozę na ekranie. W przypadkach, gdy dana osoba potrzebuje dalszego leczenia, jeden z lekarzy firmy sprawdzi wyniki w czasie rzeczywistym i w ciągu kilku minut wystawi receptę lub dalsze instrukcje.

Firma twierdzi, że mierzy ciśnienie krwi za pomocą bezprzewodowego mankietu, skaner obsługuje badania skórne, a jednorazowe, bezigłowe urządzenie do pobierania krwi wykonuje badania krwi. Dostępne są również wymazy na choroby takie jak angina i COVID-19. Chociaż firma Forward Health twierdzi, że kapsuły mogą testować pacjentów pod kątem infekcji przenoszonych drogą płciową, szczegółowe informacje na temat działania tych testów nie są dostępne.

Dostęp do tych stacji kosztuje 99 dolarów miesięcznie i obejmuje korzystanie z aplikacji zdrowotnych, wirtualne wizyty lekarskie i całodobową pomoc zespołu opiekuńczego. Ubezpieczenie nie jest akceptowane. Każda kapsuła ma na zewnątrz osobę obsługującą, która obsługuje ją pomiędzy użyciami i może odpowiedzieć na podstawowe pytania, chociaż nie jest to lekarz i nie wejdzie do kapsuły z pacjentem.

Czy ludzie zaufają sztucznej inteligencji w przypadku wrażliwych danych medycznych?

Dyrektor generalny i współzałożyciel Forward Health, Adrian Aoun, który wcześniej kierował projektami specjalnymi w Google, powiedział, że chciałby, aby gabinety lekarskie zastąpiły te systemy.

Powiedział TechCrunch : „Zasadniczo zajmuję się powolną migracją każdej pojedynczej rzeczy, od lekarza i pielęgniarki, do sprzętu i oprogramowania. Nie wierzymy nawet, że gabinet lekarski powinien istnieć. Uważamy, że to już przeszłość.”

Wyjaśnił, że system na bieżąco analizuje najnowsze publikacje naukowe i wykorzystuje je do udoskonalania sztucznej inteligencji wykorzystywanej do tworzenia planów opieki. Wykorzystuje również solidne zabezpieczenia do kontroli dostępu i szyfrowania danych. Mówi, że prywatność pacjentów jest najważniejsza, a dane pacjentów są zawsze chronione i nigdy nie są sprzedawane osobom trzecim. Co więcej, ponieważ nie akceptują ubezpieczenia, pewnymi danymi dzielą się dopiero wtedy, gdy ktoś zostanie skierowany do specjalisty.

Urządzenia CarePods zostaną zainstalowane w centrach handlowych, biurowcach i siłowniach w całym kraju, począwszy od dużych miast, takich jak Nowy Jork i Chicago.

Niektórzy ludzie z zadowoleniem przyjmują myśl, że nie będą musieli odwiedzać prawdziwego lekarza, niezależnie od tego, czy osobiste wizyty ich denerwują, czy po prostu nie ufają lekarzom. Wielu Amerykanów skarży się na długi czas oczekiwania na wizyty, niekompetentnych lekarzy, błędne diagnozy, pośpiech na wizytach i inne problemy, które być może można by wyeliminować dzięki takim rozwiązaniom.

Jednak w wielu innych zawodach zastępowanych przez sztuczną inteligencję , np. w przypadku pisarzy i programistów, traci się wiele niuansów i istnieje wiele przypadków, w których ludzki osąd po prostu nie może zostać zastąpiony.

Trudno ufać temu, co mówi maszyna, gdy jest podatna na wiele problemów, od usterek technologicznych i naruszeń danych po włamania i niedokładne wyniki. Tylko czas pokaże, czy ludzie będą skłonni powierzyć tym kapsułom swoje wrażliwe dane medyczne.

Udostępnij

CARE PODS AI – KABINY MEDYCZNE ZASTĄPIĄ LEKARZY

Globalna Świadomość23 listopada 202323 listopada 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułLEGALNA PEDOFILIA – WEF ZMIENIA WIEK INICJACJI SEKSUALNEJNastępny artykułPROJEKT Q-STAR – TWÓRCY CHATgpt BOJĄ SIĘ TEGO CO STWORZYLI

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

BLACKROCK I VANGUARD – KTO STOI ZA PROTESTAMI ROLNIKÓW ? PRAWDZIWE PRZYCZYNY PROTESTÓW – ”WOJNA Z ROLNIKAMI ” TO OSZUSTWO

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CARE PODS AI – KABINY MEDYCZNE ZASTĄPIĄ LEKARZY
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?