Otwórz oczy

TELEWIZJA CBS ZAPOWIEDZIAŁA – ”WYDARZENIE” W 2024 ROKU OD KTÓREGO ZGINĄ MILIONY

TELEWIZJA CBS ZAPOWIEDZIAŁA – ”WYDARZENIE” W 2024 ROKU OD KTÓREGO ZGINĄ MILIONY

Prowadząca program CBS News „Face the Nation” Catherine Herridge ostrzegła opinię publiczną, że w 2024 r. nadejdzie „wydarzenie Czarnego Łabędzia”, które doprowadzi do dużej liczby zgonów. Herridge, żona podpułkownika Sił Powietrznych USA, ostrzegła:

„Rok 2024 może być rokiem wydarzenia Czarnego Łabędzia. Jest to wydarzenie o dużym wpływie na bezpieczeństwo narodowe, które jest bardzo trudne do przewidzenia”.

Theblaze.com donosi: Statystyk i były trader na rynku opcji Nassim Nicholas Taleb spopularyzował termin „Black Swan Event” w swojej książce „The Black Swan” z 2007 roku. Taleb zdefiniował ten termin w następujący sposób:

„Po pierwsze, jest to zdarzenie odstające, ponieważ znajduje się poza zakresem zwykłych oczekiwań, ponieważ nic w przeszłości nie może przekonująco wskazywać na możliwość jego wystąpienia. Po drugie, ma ekstremalne implikacje. Po trzecie, pomimo swojego wyjątkowego statusu, ludzka natura zmusza nas do wymyślania wyjaśnień dla zdarzenia po fakcie, czyniąc je wytłumaczalnym i przewidywalnym”.

Ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r., powstanie Internetu, komputerów osobistych, upadek Związku Radzieckiego i tsunami na Pacyfiku w grudniu 2004 r. są najwyraźniej uważane za wydarzenia „czarnego łabędzia”. Według Taleba termin ten nie jest jednak zbiorczym określeniem „każdej złej rzeczy, która nas zaskakuje”. Statystyk powiedział na przykład New Yorkerowi, że pandemia COVID-19 nie była wydarzeniem „czarnego łabędzia”, ponieważ była całkowicie przewidywalna.

Herridge powiedziała innym członkom panelu CBS News w niedzielę, że było wiele obaw, które wpłynęły na jej „mroczną” prognozę, w tym „ten rodzaj ciągłego zwiększonego zagrożenia, przed którym stoimy, wojny w Izraelu, także na Ukrainie i jesteśmy bardziej podzieleni niż kiedykolwiek wcześniej. I myślę, że to po prostu tworzy podatny grunt dla naszych przeciwników, takich jak Korea Północna, Chiny i Iran”. Wszystkie trzy reżimy, o których wspomina Herridge, wyraziły w ostatnich miesiącach antyamerykańskie nastroje i udowodniły, że są w stanie negatywnie wpłynąć na amerykańskie interesy.

Chiny, które nadal pogłębiają swoje więzi z Rosją i dążą do wyparcia USA na arenie światowej do 2049 r., stały się w ostatnich latach coraz bardziej wrogie wobec Stanów Zjednoczonych. Ostatnie informację poddały Amerykanów na terytorium USA kampaniom zastraszania i przymusu; groźby z powietrza ze strony myśliwców Armii Ludowo-Wyzwoleńczej; bombastyczne groźby podczas wizyt politycznych na Tajwanie; szpiegostwo i wysiłki na rzecz destabilizacji politycznej podejmowane przez agentów komunistycznych; śmiertelny napływ fentanylu za pośrednictwem nieformalnych partnerów meksykańskiego kartelu; oraz kampanie hakerskie.

Komunistyczny reżim Korei Północnej zagroził wyprzedzającym uderzeniem nuklearnym przeciwko swoim rywalom po przeprowadzeniu testu międzykontynentalnej rakiety balistycznej na początku zeszłego miesiąca, podała Associated Press. Iran zagroził dwa tygodnie temu zamknięciem Morza Śródziemnego, jeśli USA i Izrael będą nadal popełniać tak zwane „zbrodnie” w Strefie Gazy.

Wywołanie wydarzenia o negatywnych konsekwencjach przez jeden lub więcej wrogich krajów zidentyfikowanych przez Herridge nie byłoby całkowicie nieprzewidywalne, co oznacza, że – zgodnie z definicją Taleba – nie byłoby to wydarzenie Czarnego Łabędzia. Korespondent CBS News Robert Costa, który również uczestniczył w panelu, nie pozostawił wiele wyobraźni, podążając za przewidywaniami Herridge z sugestią, że Republikanie mogliby stanąć w obliczu kryzysu, gdyby Trump został skazany za przestępstwo federalne. Inny uczestnik panelu dodał, że Sąd Najwyższy może zostać skazany za przestępstwo federalne. Moderatorka panelu CBS Margaret Brennan zakończyła przypuszczenia okrągłego stołu, mówiąc:

„Każdy, kto mówi ci, co stanie się z tymi wyborami i jak to się rozegra w ciągu następnego roku, sprzedaje ci coś… jest tak wiele różnych zmiennych, które wszyscy śledzimy i wszyscy ważymy. Ale również dlatego nikt z nas nie będzie dużo spał w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Biden ostrzega, że USA mogą znaleźć się w bezpośrednim konflikcie z Rosją

Joe Biden ostrzegł, że Stany Zjednoczone mogą zostać uwikłane w bezpośredni konflikt z Rosją, jeśli Kreml odniesie sukces w wojnie przeciwko Ukrainie. Prezydent USA potępił niedawny atak rakietowy Rosji na Ukrainę i powiedział, że konflikt ten stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa NATO. Ostrzegł, że Waszyngton może zostać uwikłany w konflikt. W piątkowym oświadczeniu Biden stwierdził: „Cel Putina pozostaje niezmieniony. Chce zniszczyć Ukrainę i podporządkować sobie jej mieszkańców. Musi zostać powstrzymany”.

RT donosi: Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło wcześniej, że jego siły przeprowadziły w ostatnich dniach 50 „ataków grupowych” i jeden „zmasowany” ostrzał, skutecznie uderzając w infrastrukturę wojskową i pozycje wojsk.

W tym kontekście prezydent USA powiedział, że „stawka tej walki wykracza daleko poza Ukrainę” i wpływa na bezpieczeństwo zarówno NATO, jak i Europy.

„Pozwalanie dyktatorom i autokratom na panoszenie się po Europie zwiększa ryzyko bezpośredniego zaangażowania Stanów Zjednoczonych. Konsekwencje tego są odczuwalne na całym świecie” – dodał.

Powtórzył, że Stany Zjednoczone „nie mogą porzucić Ukrainy” i wezwał Kongres do zatwierdzenia jego wniosku o dodatkowe finansowanie, które obejmuje ponad 60 miliardów dolarów amerykańskich dla kraju objętego konfliktem. Republikanie od kilku tygodni nie chcieli dać zielonego światła, domagając się, by Biden zrobił więcej w celu zwiększenia bezpieczeństwa na południowej granicy USA.

Tymczasem Biały Dom wielokrotnie ostrzegał, że zatwierdzone fundusze dla Ukrainy zostaną wkrótce wyczerpane bez zgody Kongresu. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział na początku zeszłego miesiąca, że twierdzenia Bidena, iż Moskwa może zaatakować NATO, były „kompletnym nonsensem”. Zasugerował, że jego amerykański odpowiednik również to zrozumiał, ale musiał trzymać się tej narracji, aby usprawiedliwić swoją „błędną” politykę wobec Rosji.

Co więcej, rosyjscy urzędnicy od dziesięcioleci wyrażają obawy dotyczące pełzającej ekspansji Sojuszu, a Putin powołuje się na plany przystąpienia Ukrainy do NATO jako jeden z głównych powodów interwencji przeciwko temu krajowi. Moskwa wielokrotnie określała również kraje zachodnie jako „bezpośrednich uczestników konfliktu” ze względu na ich dostawy broni do Kijowa.

Anatolij Antonow, ambasador Moskwy w Waszyngtonie, skomentował ostatnie uwagi Bidena i powiedział, że reakcja USA na atak rakietowy „pokazuje skuteczność specjalnej operacji wojskowej”. Określił również oświadczenie prezydenta jako przyznanie, że Waszyngton i jego sojusznicy „prowadzą wojnę hybrydową przeciwko Rosji” w bezowocnej kampanii mającej na celu pokonanie jej na polu bitwy i sparaliżowanie jej gospodarki.

Udostępnij

TELEWIZJA CBS ZAPOWIEDZIAŁA – ”WYDARZENIE” W 2024 ROKU OD KTÓREGO ZGINĄ MILIONY

Globalna Świadomość3 stycznia 2024

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY 11 STYCZNIA W W POLSCE CZEKA NAS ”STAN WOJENNY” ?Następny artykułTAJNE LABOLATORIUM BIOLOGICZNE POD NOWYM JORKIEM – CO

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA UKRAINIE ! OKULTYSTYCZE ELITY UE CHCĄ NAS WPĘDZIĆ DO WOJNY

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TELEWIZJA CBS ZAPOWIEDZIAŁA – ”WYDARZENIE” W 2024 ROKU OD KTÓREGO ZGINĄ MILIONY
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?