Otwórz oczy

EKONOMICZNY CEL ELIT – KTO TAK NAPRAWDE POSIADA ŚWIATOWE BOGACTWA I ILE JEST NAPRAWDĘ PIENIĘDZY W BANKACH ?

EKONOMICZNY CEL ELIT – KTO TAK NAPRAWDE POSIADA ŚWIATOWE BOGACTWA I ILE JEST NAPRAWDĘ PIENIĘDZY W BANKACH ?

Jak naprawdę wyglądają nierówności majątkowe i dochodowe? W 2015 roku 1 procent najbogatszych posiadał 48 procent całego światowego bogactwa. W 2016 roku zaledwie 62 osoby posiadały tyle majątku, co połowa światowej populacji. W 2017 roku przepaść majątkowa stała się większa niż kiedykolwiek: 8 multimiliarderów na świecie – w tym 6 Amerykanów – posiadało więcej niż łączny majątek połowy światowej populacji (tendencja ta nadal rośnie na niekorzyść „reszty” populacji, a „PLANdemia” tylko w tym pomogła).

W raporcie z 2017 roku, pod tytułem: „An Economy for the 99%” („Ekonomia dla 99%”), który wzywa do rozprawienia się z unikaniem płacenia podatków i odejścia od kapitalizmu akcjonariuszy, który wypłaca nieproporcjonalnie dużo bogatym, Oxfam ostrzegł, że przepaść między bogatymi a biednymi jest znacznie większa, niż się obawiano, mało tego, ona nadal rośnie i to w lawinowym tempie. Spójrzcie na źródło:

https://www.oxfam.org/en/research/economy-99

Analiza przeprowadzona przez Oxfam, która opisała tę lukę jako „nieprzyzwoitą”, wykazała, że ośmiu superbogatych mężczyzn ma łączną fortunę w wysokości 426 miliardów dolarów. Dla porównania, 3,6 miliarda ludzi, którzy stanowią najbiedniejszą połowę ludzkości, ma łączny majątek w wysokości 409 miliardów dolarów. Widzimy więc, że podział na „władców” i „niewolników” kształtuje się w dość klarowny sposób.

Raport wykazał również, że dochody najbiedniejszych 10% ludzi wzrosły o mniej niż 3 dolary rocznie w latach 1988-2011, podczas gdy dochody najbogatszego 1% wzrosły 182 razy bardziej. Według listy (na rok 2017) miliarderów Forbesa, oto ośmiu najbogatszych ludzi na świecie, którzy z kolei według Oxfam posiadają połowę światowego bogactwa:

1. Bill Gates (USA): współzałożyciel Microsoftu, inwestor, autor i filantrop — wartość netto 75 miliardów dolarów.

2. Amancio Ortega (Hiszpania): założyciel Inditexu, sieci sklepów z odzieżą i akcesoriami Zara — wartość netto 67 miliardów dolarów.

3. Warren Buffett (USA): dyrektor generalny Berkshire Hathaway — wartość netto 60,8 miliarda dolarów.

4. Carlos Slim Helu (Meksyk): właściciel Grupo Carso — wartość netto 50 miliardów dolarów.

5. Jeff Bezos (USA): założyciel, prezes i dyrektor generalny Amazon.com — wartość netto 45,2 miliarda dolarów.

6. Mark Zuckerberg (USA): współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny Facebooka — wartość netto 44,6 miliarda dolarów.

7. Larry Ellison (USA): współzałożyciel i dyrektor generalny Oracle — wartość netto 43,6 miliarda dolarów.

8. Michael Bloomberg (USA): założyciel, właściciel i dyrektor generalny Bloomberg LP — wartość netto 40 miliardów dolarów.

Przy tej okazji należy dodać, że lista ulega ciągłym zmianom i rotacjom, przykładem może być Elon Musk, którego jeszcze w roku 2017 na liście nie odnotowano a na przełomie lat 2023 oraz 2024, był już najbogatszym człowiekiem globu. Ja jednak zadałbym inne pytanie, otóż: kto stoi za tymi „figurami”? A ten „ktoś” posiada przytłaczającą większość globalnego majątku (jak również „posiada” wspomniane „figury”), i ten „ktoś” nie zmienia się, jak zmianie ulegają „figury” przedstawione „globalnej gawiedzi”, na potrzeby „globalnego teatru”.

Tegoroczny obraz nierówności jest wyraźniejszy, dokładniejszy i bardziej szokujący niż kiedykolwiek wcześniej. To nie groteska, że grupa ludzi, którzy z łatwością zmieściliby się w jednym wózku golfowym, posiada więcej niż najbiedniejsza połowa ludzkości.

Podczas gdy jedna na dziewięć osób na świecie pójdzie dziś spać głodna, mała garstka miliarderów ma tak dużo bogactwa, że potrzebowaliby kilku wcieleń, aby je wydać. Fakt, że superbogata elita jest w stanie prosperować kosztem reszty z nas w kraju i za granicą, pokazuje, jak wypaczona stała się nasza gospodarka.

Nierówności nie tylko utrzymują miliony ludzi w pułapce ubóstwa, ale także rozbijają nasze społeczeństwa i zatruwają naszą politykę. To po prostu nie w porządku, że najwyżsi menedżerowie zabierają do domu ogromne premie, podczas gdy płace pracowników stoją w miejscu, lub że międzynarodowe korporacje i milionerzy unikają podatków, podczas gdy usługi publiczne są cięte.”

Mark Goldring, dyrektor generalny Oxfam GB. Wypowiedź z roku 2017.

Kapitalizm kolesiów przynosi korzyści bogatym, ludziom, którzy są właścicielami i kierują tymi korporacjami, kosztem dobra wspólnego i redukcji ubóstwa. Oznacza to, że mniejsze firmy mają trudności z konkurowaniem, a zwykli ludzie płacą więcej za towary i usługi, ponieważ mają do czynienia z kartelami i monopolistyczną władzą korporacji i osób mających bliskie powiązania z rządem.”

Max Lawson, szef polityki Oxfam. Wypowiedź z roku 2017.

Reasumując należy zauważyć, że kilku „globalnych pasożytów” nieuczciwie bogaci się, przez co jeszcze bardziej, potęguje zwiększającą się biedę u „reszty”. Na naszych oczach tworzy się klasa „bogów” panująca nad klasą „niewolników”. A to prowadzi nas do najnowszego i najważniejszego „przykazania” jakie nam wciskają osoby pokroju Klausa Schwaba: „nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy”.

Udostępnij

EKONOMICZNY CEL ELIT – KTO TAK NAPRAWDE POSIADA ŚWIATOWE BOGACTWA I ILE JEST NAPRAWDĘ PIENIĘDZY W BANKACH ?

Globalna Świadomość2 lutego 20242 lutego 2024

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSOCJOTECHNIKA ”GOTOWANIA ŻABY” – JAK WEF POWOLI ODBIERA NAM WSZYSTKONastępny artykułWIRUS KTÓRY ZNISZCZY LUDZKOŚĆ ? CO TAK NAPRAWDĘ WIEMY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

EUROPA ŚPI ! ZOBACZ JAK JAPONIA WALCZY Z TYRANICZNYM 'TRAKTATEM PANDEMICZNYM’ ’100 RAZY ŚMIERTELNIEJSZA NIŻ COVID-19′ – NOWA PANDEMIA W

Ostatnie wpisy

GŁÓD ADRENOCHROMU ! PRAWDZIWA CENA SŁAWY W HOLLYWOOD ! LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • EKONOMICZNY CEL ELIT – KTO TAK NAPRAWDE POSIADA ŚWIATOWE BOGACTWA I ILE JEST NAPRAWDĘ PIENIĘDZY W BANKACH ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?