Przekraczając Rubikon

TAJEMNICE BLACKROCK – GÓRA 'RUPES NEGRA’ I KLAN ROTHSCHILD

TAJEMNICE BLACKROCK – GÓRA 'RUPES NEGRA’ I KLAN ROTHSCHILD

Rupes Negra, znana również jako Czarny Klif lub Czarna Skała, to zagadkowe miejsce, które pojawia się na mapie świata Gerardusa Mercatora z 1569 roku, znanej jako „Projekcja Mercatora”. To kartograficzne arcydzieło wprowadziło radykalnie nowy sposób przedstawiania świata poprzez rzutowanie go na płaską powierzchnię, rewolucjonizując nawigację i eksplorację.

Jednak Rupes Negra, położona na południowym krańcu Ameryki Południowej, ma głębsze znaczenie niż tylko zwykły obiekt geograficzny. W tym artykule zbadamy ukrytą historię Rupes Negra, kartologię map Gerardusa Mercatora i jej powiązania z początkami dynastii Rothschildów.

Zbadamy także, dlaczego elity mogą nie chcieć, aby zwykły człowiek wiedział o krainach za Rupes Negra.

Początki Rupes Negra

Rupes Negra, jak pokazano na mapie Mercatora, leży w najbardziej wysuniętym na południe punkcie Ameryki Południowej, gdzie kontynent łączy się z otwartymi wodami Oceanu Antarktycznego. Jego obecność na mapie była efektem zbiorowej wyobraźni europejskich elit, zafascynowanych ideą ukrytych krain i nieodkrytych skarbów.

Koncepcja Rupes Negra wywodzi się ze starożytnych mitów i legend, które opowiadały o tajemniczym klifie, który oznaczał koniec znanego świata lub królestwa.

W XVI wieku Europa przeżywała okres gwałtownej ekspansji i eksploracji. Wraz z nadejściem Ery Odkryć odkrywcy tacy jak Krzysztof Kolumb i Vasco da Gama wyruszyli w rejs, aby odkryć nowe lądy i ustanowić szlaki handlowe.

Mapa Mercatora ze swoją rewolucyjną projekcją odegrała kluczową rolę w ułatwieniu tej eksploracji, zapewniając jasne i dokładne przedstawienie świata.

Kartologia map Gerardusa Mercatora

Gerardus Mercator był flamandzkim kartografem, geografem i kosmografem, który zrewolucjonizował tworzenie map w XVI wieku. Opracował projekcję Mercator, technikę pozwalającą na stworzenie płaskiej mapy z dokładnym odwzorowaniem odległości, kierunków i kształtów.

Ta nowa projekcja znacznie ułatwiła nawigację i eksplorację, ułatwiając odkrywcom wyznaczanie kursów i odkrywanie nowych lądów.

Mapa Mercatora była nie tylko narzędziem do eksploracji; było to jednocześnie dzieło sztuki i świadectwo mistrzostwa kartografa w rzemiośle. Mapa zawierała skomplikowane szczegóły, takie jak ilustracje potworów morskich i mitycznych stworzeń, co dodawało jej uroku i tajemniczości.

Mapa Mercatora była symbolem europejskiej potęgi i dominacji oraz służyła jako środek do zapewnienia kontroli nad nowo odkrytymi krainami.

Połączenie z dynastią Rothschildów

Dynastia Rothschildów, rodzina finansistów i bankierów, pojawiła się pod koniec XVIII wieku i szybko stała się jedną z najbardziej wpływowych i potężnych rodzin w Europie. Rodzina zyskała na znaczeniu dzięki sprytowi biznesowemu i umiejętności poruszania się po złożonym krajobrazie politycznym tamtych czasów.

Rothschildowie byli znani ze swojej rozległej sieci powiązań i zdolności do manipulowania rynkami finansowymi. Angażowali się w różne przedsięwzięcia, takie jak finansowanie wojen oraz wspieranie odkrywców i naukowców, co pozwoliło im uzyskać dostęp do cennych informacji i zasobów.

Związek pomiędzy Rupes Negra, mapą Mercatora, a dynastią Rothschildów polega na zainteresowaniu rodziny eksploracjami i odkryciami. Rotszyldów zafascynowała koncepcja ukrytych krain i nieodkrytych skarbów i postrzegali potencjał tych ziem jako sposób na zwiększenie ich bogactwa i wpływów.

Dlaczego elity mogą nie chcieć, aby zwykły człowiek wiedział o krainach za nimi

Ziemie za Rupes Negra, jak pokazano na mapie Mercatora, były postrzegane jako źródło niezliczonych bogactw i niewykorzystanych zasobów. Elity, w tym rodzina Rothschildów, doskonale zdawały sobie sprawę z potencjału bogactwa i władzy, jaki kryły się za tymi ziemiami. Rozumieli jednak również, że zwykły człowiek może nie podzielać ich pragnienia utrzymania tych ziem w tajemnicy.

Gdyby zwykły człowiek dowiedział się o istnieniu tych ziem, mógłby zażądać dostępu do nich, co mogłoby doprowadzić do redystrybucji bogactwa i władzy. Dlatego też elity miały żywotny interes w utrzymaniu w tajemnicy ziem za Rupes Negra, zapewniając możliwość dalszej eksploatacji tych zasobów dla własnych korzyści.

Rupes Negra, przedstawiona na mapie świata Gerardusa Mercatora z 1569 r., jest symbolem ukrytej historii i dynamiki władzy, które ukształtowały przebieg ludzkich eksploracji i odkryć.

Kartologia map Mercatora, wraz z zainteresowaniem dynastii Rothschildów nieodkrytymi krainami, uwypukla złożoną interakcję pomiędzy geografią, władzą i bogactwem.

Choć krainy za Rupes Negra mogą pozostać tajemnicą dla zwykłego człowieka, ich istnienie przypomina o ludzkim pragnieniu wiedzy, przygody i pogoni za ukrytymi skarbami.

Badając historię i znaczenie Rupes Negra, możemy uzyskać głębsze zrozumienie sił, które ukształtowały nasz świat oraz ciągłego dążenia do władzy i kontroli.

Udostępnij

TAJEMNICE BLACKROCK – GÓRA 'RUPES NEGRA’ I KLAN ROTHSCHILD

Globalna Świadomość11 lutego 2024

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułELITY BUDUJĄ NOWY ZDERZACZ HADRONÓW – JAKI JEST TAJNY CEL TEGO PROJEKTU ?Następny artykułJAK MATRIX PRZEJMIE TWÓJ MÓZG –

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TAJEMNICE BLACKROCK – GÓRA 'RUPES NEGRA’ I KLAN ROTHSCHILD
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?