Otwórz oczy

CHINY OGŁASZAJĄ, ŻE JESZCZE W TYM ROKU ZBUDUJĄ SZTUCZNE SŁOŃCE.

CHINY OGŁASZAJĄ, ŻE JESZCZE W TYM ROKU ZBUDUJĄ SZTUCZNE SŁOŃCE.

Wzeszłym roku świat lotem błyskawicy obiegła sensacyjna wiadomość o ustanowionym przez Chińczyków rekordzie temperatury plazmy w swoim najpotężniejszym na świecie sztucznym słońcu o nazwie EAST.

PROJEKT ”EAST”

Teraz dochodzą do nas wieści o tym, że jeszcze w tym roku uda się osiągnąć najważniejszy cel tej technologii. Przypomnijmy, że Chińczycy uwięzili i utrzymali w polu magnetycznym plazmę o temperaturze elektronów aż 100 milionów stopni Celsjusza i jonów na poziomie 50 milionów stopni oraz uzyskać energię cieplną na poziomie 10 MW.

100 milionów stopni Celsjusza to temperatura aż 7 razy większa od tej panującej wewnątrz Słońca. Naukowcy z Państwa Środka tym samym pobili swój rekord z 2016 roku, gdy udało się im zainicjować fuzję jądrową i wytworzyć plazmę o temperaturze 50 milionów stopni Celsjusza oraz utrzymać ją przez aż 102 sekundy.

CELE PROJEKTU

Celem projektu EAST jest podtrzymanie plazmy (jonów i elektronów) o temperaturze 100 milionów stopni Celsjusza przez prawie 17 minut. Pierwsza część celu została osiągnięta, teraz pozostaje druga, najtrudniejsza. Chińczycy zapowiedzieli jednak, że chcą tego dokonać jeszcze w tym roku.

Nie będzie to łatwe zadanie, ale naukowcy prognozują, że dzięki nowym magnesom bazującym na najnowszej technologii nadprzewodników wysokotemperaturowych, uda się osiągnąć ten cel. Pomimo tego faktu, pierwsze komercyjne sztuczne słońca nie pojawią się szybciej, niż za ok. 5 lat.

Państwo Środka kolejny raz pokazuje całemu światu, że to tam czynione są największe postępy w rozwoju technologii fuzji jądrowej, która będzie źródłem taniej energii przyszłości. Chińczycy wierzą, że dzięki niej uda się odmienić nie do poznania na lepsze ich kraj i zaspokoić rosnące w galopującym tempie wszystkie potrzeby energetyczne.

CHIŃSKIE DOKONANIA

Kolejny kamień milowy ma zostać pokonany przez inżynierów z Instytutu Fizyki Plazmowej Chińskiej Akademii Nauk w Hefei, którzy na co dzień udoskonalają i prowadzą eksperymenty na swoim projekcie fuzji jądrowej o nazwie EAST (Experimental Advanced Superconducting Tokamak). Ostatnie dokonania Chińczyków i zapowiadane nowe przybliżają nam spełnienie marzenia ludzkości o okiełznaniu technologii, która dałaby nam nieograniczone źródło taniej energii.

Reaktor fuzyjny HL-2M (EAST) działa na dość prostej zasadzie, ale na razie ciężkiej w opanowaniu. W tokamaku umieszczane są jądra wodoru i poddawane są środowisku gigantycznej temperatury i ciśnienia. Wówczas jądra wodoru łączą się, tworząc cięższe izotopy: deuter i tryt, a następnie hel oraz produkując ogromne ilości energii. Zaledwie jedna szklanka wody dawać ma jej tyle, ile pół miliona baryłek ropy naftowej.

Na całym świecie prowadzone są prace nad wieloma różnymi reaktorami fuzyjnymi, ale wszystkie dążą do jednego celu, którym jest wyprodukowanie energii w opłacalny sposób. Według najnowszych prognoz, będzie to możliwe w komercyjny sposób już za 5 lat w przypadku Chin i 7 lat jeśli chodzi o USA i Europę.

Źródło:

https://interestingengineering.com/chinas-artificial-sun-will-be-ready-in-2020-experts-say

Udostępnij

192 komentarze

 1. 저희는 구글 계정 판매 전문 회사입니다.우리의 구글 계정은 이메일, 문서, 캘리더, 클라우드 저장 등의 기능을 포함한 포괄적인 디지털 솔루션을 제공합니다.구글 계정을 통해 우리는 사용자에게 효율적인 협업 플랫품을 제공하여 개인과 팀이 일과 삶을 더 스마트하게 관리할 수 있도록 지원합니다.

 2. Wow, marvelous weblog structure! How long have you been blogging for?
  you make blogging glance easy. The overall look of your
  website is fantastic, let alone the content material!

  You can see similar here sklep internetowy

 3. I like the helpful information you provide in your
  articles. I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.
  I am quite certain I’ll learn many new stuff right here! Good luck for the next!
  I saw similar here: Sklep online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CHINY OGŁASZAJĄ, ŻE JESZCZE W TYM ROKU ZBUDUJĄ SZTUCZNE SŁOŃCE.

Globalna Świadomość23 marca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJNE PROJEKTY USA : EKSPERYMENT ”PHILADELPHIA”Następny artykułTELEGONIA – O CZYM WIEDZIELI NASI PRZODKOWIE ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

EUROPA ŚPI ! ZOBACZ JAK JAPONIA WALCZY Z TYRANICZNYM 'TRAKTATEM PANDEMICZNYM’ ’100 RAZY ŚMIERTELNIEJSZA NIŻ COVID-19′ – NOWA PANDEMIA W

192 komentarze

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

TAJNY KOD BIBLII – CZYM NAPRAWDĘ JEST SZYSZYNKA ? DLACZEGO WSZYSTKIE PRZEPOWIEDNIE I AGENDA ELIT WSKAZUJE NA 2030 ROK ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • CHINY OGŁASZAJĄ, ŻE JESZCZE W TYM ROKU ZBUDUJĄ SZTUCZNE SŁOŃCE.
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • 192 komentarze
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?